Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü _ItemQuotation tablosunda bu 6 kolonun işlevi hakkında yardım.

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,857
Ödül Puanları
213
1622661154677.png
_ItemQuotation tablosunda üstte görselde ismi geçen kolonlar hakkında bilgiye ihtiyacım var.
Bu tablodaki ilk üç kolon job rate ayarlarken ÇARPAN olarak kullanılıyor evet, fakat bu kolonların işlevine bir netlik getirilirse piyasada dolaşan querylerle kabataslak iş yapmaktan ziyade job rate için çok ince ayarlar yapılabilir. Ki bende tam olarak bu konuya eğilmek istiyorum.

Kod:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Konuya hakim olanlar yukarıyı kopyalayıp karşılarına birer cümleyle açıklama yaparsa sevinirim.
Gerçi pek ümidim yok ama olsun. :)

EfsaneSro

Sıkıldım
.
Alınan Beğeni
9,082
Ödül Puanları
113
BaseQuot -o malın o npcde kaç kâr ile satılacağını temsil eder.
Quot lb düşeceği en düşük oranı temsil eder.
Quot_ub ise en yüksek oranı temsil eder.

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
Yanlış bilgi vermek istemem ama onları bende merak ediyorum. Fakat oyun içi en yüksek satış kar-zarar marjlarının değerlerinin hesaplanmasındaki bir payı olduğu aklıma geliyor. Farklı bir işlevi de olabilir ama bilemiyorum. Bilen varsa bende öğrenmek istiyorum.
BaseQuot, Quot_LB, Quot_UB gibi oranları en düşük ve en makul değerin girilmesinde dikkatli olunması gerektiğini düşünüyorum. Aksi taktirde ciddi anlamda sorun teşkil edebilir.

SQL

.
Alınan Beğeni
219
Ödül Puanları
43
ben bunu olabildiğince geliştirdim ve çok güzel decimal bir değişkenle @Kazanc+(@Kazanc/@tax) komutlarını kullanarak güzel bir prosedür yaptım ve malların npc ID sıne gore sorgulama yaptırdım sadece goldu yazıp devam ediyorsun..
Normalde kervan rate ayarlamak hayli zor ama biraz beyni yorup çalıştırırsak güzel şeyler ortaya çıkıyor ben uzun süredir bu şekilde en ufak bir sorun yaşamadım..

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
ben bunu olabildiğince geliştirdim ve çok güzel decimal bir değişkenle @Kazanc+(@Kazanc/@tax) komutlarını kullanarak güzel bir prosedür yaptım ve malların npc ID sıne gore sorgulama yaptırdım sadece goldu yazıp devam ediyorsun..
Normalde kervan rate ayarlamak hayli zor ama biraz beyni yorup çalıştırırsak güzel şeyler ortaya çıkıyor ben uzun süredir bu şekilde en ufak bir sorun yaşamadım..
Düzgün yapıldığında çok kolay aslında

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
Premium
.
Alınan Beğeni
6,148
Ödül Puanları
303
Kâr amacında bozulma olmaması ve sorun yaşanılmaması için aynı satırda ki Quot değerlerinin birbiri ile eş olması zorunludur. Aksi halde kâr marjları değişime uğrayıp sorun yaşamanıza olanak verir.
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Aslında çok basit, ufak matematiksel işlemler ile kontrol daima elinin altında oluyor.

Hazır prosedürü bile okumaya üşenen insanlar varken senin dediğine yapmalarına ihtimal vermiyorum. 😂

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,857
Ödül Puanları
213
En sağdaki 3 sütun zannımca alırken ve satarken stoklandırma ile ilgili, belki de en fazla şu kadar alınır, en fazla şu kadar satılır gibi kâr marjı ile alakalıdır. Excele aktarıp bütün npc ve eşyalara açıklama ekledim, böylelikle çarpanları kısa kervan yollarından uzun kervan yollarına göre ayarladım. Speciallere de aynı orantıda, ortalama bir hesap yaptım ve dengeledim. Denedim ve istediğim sonuca ulaştım. Ayrıca bir query yazmaya başladım. Göründüğü kadar karışık değilmiş. Cevaplar için teşekkürler 😌 konuyu artık kapatıyorum.

ZaKuRa

SRO Developer ' Pk2 Editor ' Designer'
.
Alınan Beğeni
719
Ödül Puanları
93
doing this is not difficult whatever the price you want

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.