Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü AddNewChar sorun !

sahin

.
Alınan Beğeni
135
Ödül Puanları
43
Kod:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.
Kullanmış olduğum Query Yapmak istediğim işlem yeni açılan karakterlerin direkt olarak hotanda başlamasını istiyorum fakat yaptığım araştırmaları uyguladığımda sürekli sorun çıkartıyor
bu kod'da mı sorun var acaba ilgilenirseniz sevinirim yeni başlayan arakadaşlarında işine yarayabilir.

sahin

.
Alınan Beğeni
135
Ödül Puanları
43
küsmüyüz forum :D uzun zamandır yardım almıyordum özlemişim ^^

Oyla 0

tylu

VSro
.
Alınan Beğeni
980
Ödül Puanları
93
Aşağıdaki kısımda @DefaultTeleport yazan kısmı silip yerine _RefTeleport tablosunadan hangi teleportu istiyorsan AssocRefObjID sini yazacaksın.
Kod:
Düzeltme yapıyorum ayrıca @StartRegionID,@StartPos_X,@StartPos_Y,@StartPos_Z yerlerinede çarın doğacağı bölgenin kordinatlarını girmen gerekiyor.Default teleport yanlış hatırlamıyorsam çar yeni açıldığında kayıtlı olduğu teleportu temsil ediyor.

Oyla 0

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
Premium
.
Alınan Beğeni
6,143
Ödül Puanları
303
Düzeltme yapıyorum ayrıca @StartRegionID,@StartPos_X,@StartPos_Y,@StartPos_Z yerlerinede çarın doğacağı bölgenin kordinatlarını girmen gerekiyor.Default teleport yanlış hatırlamıyorsam çar yeni açıldığında kayıtlı olduğu teleportu temsil ediyor.
DefaultTeleport karakterin kayıtlı olduğu (return basınca gideceği şehiri) temsil ediyor.

Region, X, Y, Z ise çarın kurulduğunda, start dedikten sonra spawn olacağı bölgeyi gösteriyor.

Bunu yapmanın en kolay yanı, oyun içinde ki bir karakteri spawn olmasını istediğiniz bölgeye getirip, oyundan çıkmanız ve daha sonrasında aşağıda verdiğim kod'u okutmanız olacaktır.

Bu kod sonucunda ki işlemleri _AddNewChar prosedüründe ki ilgili yerlere yazmanız yeterli olacaktır.

Kod:

Kod'da yazdığım Region, PosX, PosY ve PosZ columnlarının tabları yanlış olabilir.
_Char tablosundan bakıp düzeltir, verileri çekersin ve işlemin başarıyla sonuçlanır.

Bu işlem sonrasında GS res atmana gerek yok. İşlemi yaptıktan sonra yeni çar açıp deneyebilirsin.

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.