Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy
Alınan Beğeni
196
Ödül Puanları
43
Esenliklerle arkadaşlar.
Aslında bu konuda az önceye kadar nasıl yapacağımıza dair yardım konusu oluşturacaktım aslında.
Alchemy Programlarını incelerken aslında Alchemy Param değerlerinin çok basit olduğunu fark ettim.
Hali hazırda Alchemy Programları görselde de göreceğiniz üzere sadece +12 ye kadar sınırlıdır.
Peki serverimde maximim +15 basılsın istiyorum o zaman Query ile mi yapmam gerekiyor yoksa nereye hangi paramı girmem gerekiyor diyorsanız doğru yerdesiniz.

NOT: Serverlarda Alchemy değerleri Elixir Weapon ve Magic Powder ayrı ayrı hesaplayarak yapmalısınız.
Kullandığınız programlar ve queryler Elixirlerin rate paramlarını değiştirerek uygulama yapar.
%1 ihtimal+12 olsun dediğinizde Elixir'in paramı %1 olarak kalır ancak Magic Powder paramı %8 olduğu için zaten %9 olarak deneyecek.
%1Elixir + %8 Magic Powder + %4 Dress + %5 Premium= %18 ile +12 deniyor. Powder değerlerini de değiştirmeyi unutmayın yani :D

Öncelikle Programımızı görelim. Malum çoğunluk bu programı kullanıyor.
Alchemy Rate Programı.jpg

Daha Sonra alchemy Paramlarının nerede yer aldığını öğrenelim:
Kod:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Elixirler
Alchemy Elixir.PNG

Alchemy Powderlar
Alchemy powder.PNG
Yukarıda Fotoğrafta da gördüğünüz gibi Alchemy değerleri (örnek olarak: Desc2_128, Desc3_128, Desc4_128,) içeriğinde de gördüğünüz gibi 4'er 4'er artmaktadır.

Param Değerleri neye göre belirleniyor?
Fotoğrafta da gördüğünüz üzere ayrıca tablo üzerinde de göstermiş olduğum gibi mevcut paramlar bu şekilde. (Programda yer kısıtlı olduğu için +4 Param değerini belirtemedim. +4 Param değeri 1'dir tabloda yer alıyor.)

Peki nasıl +13 ve sonrasını ayarlayacağız?
Aslında şu ana kadar gördükleriniz ile bunu hesaplamak zor olmamalı.

Verdiğim hazır query ile yaparsanız + değerleriniz şu şekilde olacaktır:
+13:%10
+14:%5
+15:%1
+16:%1
(Not:Magic Powder Ratesi %8' olarak ayarlanmıştır.)

Mevcut Alchemy ratenizi öğrenmek için:
(+12'ye kadar gösteriyor. Daha fazlası için bütün magic powder ve elixirlere sonraki +ların değerlerinin girilmesi gerekiyor.
İsteyen olursa oluşturabilirz yenisini.)
(Kod Alıntıdır)
Kod:
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

DB Yedeğinizi almayı unutmayın.
İşleminiz bittiğinde dbtomedia ile itemdata_5000.txt'yi media.pk2 içerisine atmanız yeterli olacaktır.

Alınan Beğeni
196
Ödül Puanları
43
Nice program, quick edit. Thanks
Thanx Bro. But Sorry, you can't see the original post:
Gizli metni görmek için, 50 mesaja ihtiyacınız var, sizin 290 mesajınız var. Gizli metni görmek için, 10 reaksiyona ihtiyacınız var, sizin 91 reaksiyonunuz var.
Param değerleri.jpg

(Bu parametreler [Param2,Param3,Param4]Magic Powder ve Elixir'indir.)
Param2Param2 DeğerleriParam3Param3 DeğerleriParam4Param4 Değerleri
+1
16777216
+5​
16777216​
+9​
16777216​
+2
65536
+6​
65536​
+10​
65536​
+3
256
+7​
256​
+11​
256​
+4
1
+8​
1​
+12​
1​

Peki bu param değerleri neye göre belirleniyor bunları nasıl kullanmamız gerekiyor?
Örneğin:
+1,2,3 %100, +4 %90 olsun diyelim.
Bunun için +1 in karşısında ki param değeri olan 16777216 x 100 = 1.677.721.600
Bunun için +2 in karşısında ki param değeri olan 65536 x 100 = 6.553.600
Bunun için +3 in karşısında ki param değeri olan 256 x 100 = 25.600
Bunun için +4 in karşısında ki param değeri olan 1 x 90 = 90
Bu işlemden karşımıza çıkan değerlerin tamamını topluyoruz ve sonuç şu şekilde : 1.684.300.890
Fotoğraftada gördüğünüz üzere Alchemy Parametreleri bu şekilde hesaplanıyor.

Param değerleri-2.jpg

Aynı işlemi
+5 ve +8, +9 ve +12 aralığında da uygulayabilirsiniz.

Parametre Hesaplaması ve değer açıklaması
Parametre Hesaplaması ve değer açıklaması

Alınan Beğeni
196
Ödül Puanları
43
Anlatım için teşekkürler, güzel olmuş. Ama +12den sonraki kısımlar için (desc5,6 vs.) Gs kaale almıyor diye biliyorum. 13ü %100 yapmıştım mesela hala +12nin değerini alıyordu.
Konuyu düzenle olmadığı için yeni ekleme düzenleme yapamıyorum ama dikkat ediyor. Paylaşımdan sonra deneme yaptım :D
İlk rateler çok yüksekti denediğimde +28e kadar oluşturdum. Rateleri düşürdüm şimdi daha zor oldu halen bakıyorum.

Son aşamayı Excel olarak atacam

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
Premium
.
Alınan Beğeni
6,143
Ödül Puanları
303
Sarko'nun dediği gibi, 12'den sonra paramlar mallaşıyor. Bazen, elixir'leri bile basmıyor. Bunu tek başına denersen muhtemel GS saçmalamayacaktır fakat 50-60 player'la bunu denersen Selamın Aleyküm. :D

+12'den sonrası yok, olmasına gerekte yok bırakın şu deliler gibi DMG arttırmayı. :D

Alınan Beğeni
196
Ödül Puanları
43
Sarko'nun dediği gibi, 12'den sonra paramlar mallaşıyor. Bazen, elixir'leri bile basmıyor. Bunu tek başına denersen muhtemel GS saçmalamayacaktır fakat 50-60 player'la bunu denersen Selamın Aleyküm. :D

+12'den sonrası yok, olmasına gerekte yok bırakın şu deliler gibi DMG arttırmayı. :D
:D daha önceden oynadığım bi sro vardı 5 6 yıl filan oluyo. Glory Sro. Kapandı son zamanları bok olmuştu ama uzun süre oynadık bu sw yi
+ Limiti yoktu neredeyse 27 29 mu neydi son +.
Ama her +nın zorluğu belli. Hangi +lar kolay hangileir zor. Rateler kesin kez çalışıyordu. Aklıma takılan olan adam bunu 5 6 yıl önce yapmış sorunsuz. Biz niye yapamayalım :D
(Not: o sw de old iSro hiç bi özellik yok sadece + limiti yüksek ve adw4 vardı o kadar :D

sarkolata

.
Developer
Alınan Beğeni
790
Ödül Puanları
93
:D daha önceden oynadığım bi sro vardı 5 6 yıl filan oluyo. Glory Sro. Kapandı son zamanları bok olmuştu ama uzun süre oynadık bu sw yi
+ Limiti yoktu neredeyse 27 29 mu neydi son +.
Ama her +nın zorluğu belli. Hangi +lar kolay hangileir zor. Rateler kesin kez çalışıyordu. Aklıma takılan olan adam bunu 5 6 yıl önce yapmış sorunsuz. Biz niye yapamayalım :D
(Not: o sw de old iSro hiç bi özellik yok sadece + limiti yüksek ve adw4 vardı o kadar :D

zamanında uğraşmıştım dediğim gibi olmamıştı, kaç yaparsam yapayım 12nin ratei alıyordu 12den sonrası. basarken sorun olduğunu ben de görmedim.

Alınan Beğeni
45
Ödül Puanları
28
Esenliklerle arkadaşlar.
Aslında bu konuda az önceye kadar nasıl yapacağımıza dair yardım konusu oluşturacaktım aslında.
Alchemy Programlarını incelerken aslında Alchemy Param değerlerinin çok basit olduğunu fark ettim.
Hali hazırda Alchemy Programları görselde de göreceğiniz üzere sadece +12 ye kadar sınırlıdır.
Peki serverimde maximim +15 basılsın istiyorum o zaman Query ile mi yapmam gerekiyor yoksa nereye hangi paramı girmem gerekiyor diyorsanız doğru yerdesiniz.

NOT: Serverlarda Alchemy değerleri Elixir Weapon ve Magic Powder ayrı ayrı hesaplayarak yapmalısınız.
Kullandığınız programlar ve queryler Elixirlerin rate paramlarını değiştirerek uygulama yapar.
%1 ihtimal+12 olsun dediğinizde Elixir'in paramı %1 olarak kalır ancak Magic Powder paramı %8 olduğu için zaten %9 olarak deneyecek.
%1Elixir + %8 Magic Powder + %4 Dress + %5 Premium= %18 ile +12 deniyor. Powder değerlerini de değiştirmeyi unutmayın yani : D

Öncelikle Programımızı görelim. Malum çoğunluk bu programı kullanıyor.
Ekli dosyayı görüntüle 11167

Daha Sonra alchemy Paramlarının nerede yer aldığını öğrenelim:
Kod:

Elixirler
Ekli dosyayı görüntüle 11169

Alchemy Powderlar
Ekli dosyayı görüntüle 11170
Yukarıda Fotoğrafta da gördüğünüz gibi Alchemy değerleri (örnek olarak: Desc2_128, Desc3_128, Desc4_128,) içeriğinde de gördüğünüz gibi 4'er 4'er artmaktadır.

Param Değerleri neye göre belirleniyor?
Fotoğrafta da gördüğünüz üzere ayrıca tablo üzerinde de göstermiş olduğum gibi mevcut paramlar bu şekilde. (Programda yer kısıtlı olduğu için +4 Param değerini belirtemedim. +4 Param değeri 1'dir tabloda yer alıyor.)

*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Peki nasıl +13 ve sonrasını ayarlayacağız?
Aslında şu ana kadar gördükleriniz ile bunu hesaplamak zor olmamalı.

Verdiğim hazır query ile yaparsanız + değerleriniz şu şekilde olacaktır:
+13:%10
+14:%5
+15:%1
+16:%1
(Not:Magic Powder Ratesi %8' olarak ayarlanmıştır.)
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Mevcut Alchemy ratenizi öğrenmek için:
(+12'ye kadar gösteriyor. Daha fazlası için bütün magic powder ve elixirlere sonraki +ların değerlerinin girilmesi gerekiyor.
İsteyen olursa oluşturabilirz yenisini.)
(Kod Alıntıdır)
Kod: