Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

YSGBilişim
paymax

Amerikan Pitbull Terrier

predatorZ

Nub
.
.
Katılım
4 Eki 2019
Mesajlar
381
Alınan Beğeni
506
Ödül Puanları
93
Konum
ankara

VfLXPv.jpg


Köpek Dünyasının En Serti Olan Pitbull Cinsinin Özellikleri

Pitbull Cinsinin Vücut Yapısı


Bu köpeklerin kafaları onları diğer ırklardan en çok ayıran özelliktir. Bunlar, bazı bölgelerde kesilmiş bazılarında doğal olarak sarkan küçük-orta boy kulaklı geniş, düz ve orta uzunluktadır. Çene çok kaslıdır ve bu da bu diğer köpeklere oranla en güçlü ısırıklardan birine sahip olmasını sağlar.

Dişler bir makas gibi ısırığında boşlukları kapar. Bu da ön dişlerin alt dişlerin arasında çok az yer kaldığı anlamına gelir. Pitbull’lar ayrıca heyecanlandıklarında kendine özgü bir yüz ifadesi sergilerler; kulaklarını yukarı ve içe doğru kaldırırlar, bu da alınlarında kırışıklıklar çıkmasına neden olur...

Kennel Club standardına göre, Pitbull dikdörtgen, orta boy bir vücuda ve bedene oranla etkileyici büyüklükte kafaya, güçlü boyuna, geniş göğüslere ve iyi kaslı arka kalça ile güçlü bir şekilde yaratılmıştır. Pitbull çoğu çok güçlü ve dayanıklıdır ve çok kaslı olmalarına rağmen oldukça çeviktirler. Bu köpekle karşılaşıldığında verdiği görüntü güç ve özgüveni bir arada sergiler.


VfLgz6.jpg


Pitbull Cinsinin Karakteri

Sanılanın aksine sevecen ve enerjik olan Pitbull cinsin agresif oluşu tamamen sahibinin eğitmesi ve köpeğe davranışı ile şekillenir. Karakter olarak kendinden emin ve istediğinin olmasına zorlayıcı bir yapısı olan Pitbull cinsini yavruluk zamanında güç yeterken emirleri kimin verdiğini öğretmelisiniz. Aksi takdirde büyüyen köpek ile baş etmek zor olacaktır. Dış görünüşler tehditkar olsa da sosyal yetiştirilen köpekler her canlı ile uyumlu yaşayabilecek bir cinstir. Her ne kadar eğitimle Pitbull cinsi sosyal bir köpek olsa da inatçı ve kendi istediğini yapmaya yönelik tavrı sürekli kontrol altında tutulması gerekir.


VfLsuy.jpgPitbull Cinsinin Ortalama Boyutları

Irk Boyutu:
Orta Boy
Yükseklik:
Erkek 48 – 56 cm

Dişi 46 – 53 cm
Ağırlık:
Erkek 25 – 30 Kg

Dişi 24 – 29 Kg
Ortalama Yaşam:
10-15 yıl

 

ƧłΞGΞЯ

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
Administrator
Katılım
6 Şub 2019
Mesajlar
2,238
Çözümler
2
Alınan Beğeni
4,673
Ödül Puanları
303
Konum
Jangan S Gate
Şuraya çok şapşal bişey bırakayım

 
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.