vsro
vsro
vsrovsro
vsrovsro
vsro
vsro
vsro

Tanıtım Aphel Online l120 Cap l Beta: 30.05.2020 l Isro Baghdad Dungeon l Honor Stealing System l 2x Job Temple l

vsro

Frenory

Vsro Editor , VSRO Developer
Deneme Mod.
Katılım
9 Şub 2020
Mesajlar
260
Alınan Beğeni
133
Puanları
43
Konum
Türkiye


Facebook Sayfamızdaki Paylaş-Kazan Etklinliğine Katılmak İsterseniz Resime Tıklayabilirsiniz.Silkroad Online camiasına bildiğiniz üzere bir çok cap geldi. Herkesin oynamaktan keyif aldığı cap seçenekleri farklı.


Bize göre 120 Cap oyun yapısı rekabet, oyun içerisindeki savaş deneyimi, oyuna katılabilen yenilik ve etkinlikler bakımından daha tercih edilmesi gereken bir cap. 120 Cap oyun yapısı hakettiği değeri çoğu zaman göremiyor.


Bunun başlıca sebeplerini sizlere açıklamaya çalışacağız;

120 cap denildiğinde oyunda bitmek bilmeyen bir scroll furyası, aşırı derecede abartılmış özellikler , Ne bulursak ekleyelim tarzındaki düşünce yapısı, 120 capın zihinlerimizde oluşturması gereken olumlu etkileri ve yaşanılabilecek heyecanı düşündürmediğinin farkındayız.

Bu nedenle oyunu hazırlamaya başladığımız tarihten bu zamana kadar, her capa ilgisi olan oyuncularda ilgi uyandıracak bir yapı oluşturmanın gayesindeydik.NEDEN 120 CAP ?

Bizim düşlediğimiz oyun yapısı basit bir oyun yapısı değil. Aphel'i daima geliştirebilmemiz ve sizleri şaşırtacak güncellemeleri dahil edebilmemiz 120 cap oyun yapısı ile mümkün olacaktır.


Daha düşük caplar geliştirilemez mi tabi ki geliştirilebilir. Ancak her capın kendine özgü bir oyun yapısı var ve herkes bu yapıyı benimsemiş, kabullenmiş durumda. Bu yapı bozulmak istendiğinde çoğu oyuncu tarafından kabul görmüyor.


Bu kabul görmeyiş beraberinde olumsuz sonuçlar doğurduğu için tercihimizi özgün yenilikler ile şekillendirebileceğimiz 120 Cap seçeneğinden yana kullandık.


Sizleri 120 captan uzaklaştıran en büyük problemin Chinese ırkının Europen ırkına karşı zayıf kalması.

Bu probleme nice çözüm yolları denenmiş fakat arzu edilen pvp deneyimini size sunulamamıştır. Eğer Chinese ırkının gerçek bir hayranıysanız Aphel'de size hakettiğiniz savaş gücünün verileceğini garanti ediyoruz


Aphel'de yer alan oyuncularımızı oyun başında desteklemek istiyoruz. Yaptığımız yardımlar sizi oyunda gold kazanabileceğiniz potansiyele erişene kadar destekleyecektir.


Başlangıç Destek Sp : 500.000Başlangıç evresini hızlı atlayıp oyundaki asıl amaçlarınıza bir an önce yönelebilmeniz için 1 - 10 Degre Arası Seal Of Sos - Seal Of Moon İtemlerinizi Npc'den 1 Golda Alabilirsiniz.Alchemy rate değerleri oyun içerisindeki gerçek değerlerdir.
Alışılagelmişin dışında burada sizlere envai çeşit abartılı scrollar, godblessler değil, oyun içerisinde sizlere kolaylık sağlayacak, oyun deneyiminizi güçlendirecek ve sadece gold ile satın alabileceğiniz itemleri eklemeyi düşünüyoruz . Eklenilmesi planlanmış içerikleri oyunda belli bir zamana yayarak sizlerin kullanımınına sunacağız.
Oyunda 3 sayfamız var. Ancak o kadar toplanacak ve biriktirilecek item var ki günümüzdeki Silkroad deneyimine yetmiyor. Bu nedenle stack ayarlarını sizler için daha oynanılabilir ve katlanılabilir hale getirmek zorundaydık. Mevcut stack değerleri oyun başında sizleri rahatlatacak ancak bir süre sonra bunun bile yetersiz kalacağını düşünüyoruz. Eşyalarınız artış gösterdikçe bu duruma müdahale edip stack değerlerimizi güncellemeye hazırız.
Oyunda ilk merak edilen itemleri nasıl kazanacağınızdır. Aphel deneyiminin tamamını botlara yaşatmak istemiyoruz. Aphel'de botlar sizin işinizi kolaylaştırıp, hayatınızdaki sorumluluklarınızı yerine getirmenize yardımcı olacak. Ancak elde edeceğiniz bütün servete sizi ulaştıramayacaktır. Bağdat haritasından drop yolu ile Seal Of Sos, Seal Of Moon , Stone , Elixir ve Devil Upgrade elementlerini elde edebilirsiniz.
Droplardan tablet düşmeyecek sizleri tablet ve element zorlukları ile karşı karşıya bırakmak istemiyoruz.

Silkroad oyun yapısında herkesin Job savaşlarını sevdiği inkar edilemez bir gerçektir. Mirror Dimension Haritası sizlerin oyunu oynamaya vakit ayırabildiğiniz zamanlarda hem burada savaş vermeniz, savaş verirken çeşitli ödüller kazanmanızı önemsiyoruz. Jobu önemli kılabilmek için bu düzenlemelere ihtiyaç vardı. Mirror Dimension haritasına yalnızca Job kıyafetleriniz ile giriş yapabilirsiniz.Bu haritadaki Seal Of Moon Dropları 2x oranında daha fazladır ve ek olarak droplardan Silver Coin ve Gold Coin elde edebilirsiniz.
Biriktireceğiniz Silver ve Gold coinler Seal of Sun Setlerinizi tamamlamanızda önemli rol oynayacaktır. Ancak unutulmaması gereken bir gerçek var ki her an saldırıya uğrayabilirsiniz.
NOT : Endişe etmeyin. Aphel'de sadece Silver ve Gold coin var olacaktır. Oyun içerisine daha fazla coin çeşidi dahil edip kafanızı karıştırmak istemiyoruz.


1-5 Level Arası Suitleri Giydiğinizde, Suitinizin Özelliği Olan Güçlendirmelere Job Modundayken Sahip Olacaksınız


Europen Karakterlerin Levellerine Göre Değişen Hunter Pelerinleri Bulunmaktadır.


Job Sistemi ve işleyişini anlatmadan önce Honor akademi hakkında sizleri biraz bilgilendirmek istiyoruz. Sistemimiz 120 cap üzerine kurulu olduğu için Honoruda aktif etmemek olmazdı.

Honor Puanı Kazanabilmeniz için ilk olarak Tüm şehirlerde bulunan Storage yani bankalardan öncelikle kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
Yapmadığınız takdirde malesef hiçbir etkinlikten honor puanı kazanamayacaksınız.

Honor Rank Her saat anlık olarak güncellenmektedir.

Honor Puanı Nerden Kazanabilirim ?


-Unique Keserek Kazanabilirsiniz.
-Thief,Hunter ve Trader Kervan Satışlarından kazanabilirsiniz.
-Job savaşlarında her kestiğiniz karşı meslek için puan kazanabilirsiniz.
- Job Savaşlarında ölmeden kestiğiniz her karşı meslek için ayrıca Bonus olarak Honor puan kazanabileceksiniz.
-Bununla beraber yakında Aktif olacak CTF,Battle Arena ve diğer etkinlikler için özel olarakta puan kazanabileceksiniz.
-Baghdad Dungeon Özel (Easy-Medium-Hard) seviyesine göre günlük görevlerden kazanabilirsiniz.

Honor Puanı her saat güncelleğini söylemiştik. Bu Puanlamalar Top 100 üzerinden hesaplanacaktır.

Tablomuz şu şekildedir.
Honor Rank tablosu 2 Haftada bir sıfırlanacaktır.
Bununla beraber Honor rank sıralamasında ilk 5 oyuncumuza silk hediye edilecektir.Sistemimizin işleyişini aşağıdaki alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.
Aphel'de Abashid Shop'a gelecek bütün eşyaların gold ile alınabileceğini söylemiştik. Silkroad'da goldun önemi herzaman yüksek olmuştur. Aphel'de de goldun önemini vurgulayacağımız yenilikler hep sizler ile olacak.


Dowhang - Hotan Trader Sermayesi : 10 m

Trader Kazancı : 40m

Trader Günlük Honor Puan Kasma Limiti : 150


Thief Günlük honor Puan kasma limiti : 200


Hunter Honor Puan Kasma Limiti : 200


Mirror Dimension haritasına Donwhang şehrinden mevcut teleport taşına tıklayarak gidebilirsiniz.

Thief - Hunter - Trader meslekleri için ayrı ışınlanmalar mevcuttur. Işınlandığınız yerdede aynı bölgede değil, farklı bölgelerde doğacaksınız.


Mirror Dimension haritasında servetinizi her geçen gün katlarken, aynı zamanda ödül kazanabileceğiniz Unıqueler özel odalarda spawn olacaklar.
Int Oyuncular ve Str Oyuncuların Kesebileceği Unıqueler Ayrı Ayrı Odalardadır. Aslında bu etkinlikte Int vs Int - Str vs Str karakterlerin birbirlerine karşı güçlerini sınamalarının farklı bir renk katacağını düşündük. Yani Job haritasında meslekleri kısa bir süreliğine Str ve Int olarak ayırıp stratejik önemin yüksek olduğu savaşlar yaşamak istiyoruz.

Kesilen Her Unıque'den 2 Adet Super Green Box ve Super Purple Box Kazanabilirsiniz.


Haritada Kırmızı Çember içerisine alınan bölgelerde Quest Npc'leri Mevcuttur. Bu Npc'lerdeki görevler ile sizlere exp-sp değil çeşitli günlük, aylık ödüller kazandırmak amacıyla oluşturulmuştur.


Diğer FGW'lerden farklı olarak İ-Sro'da Şuanda işleyen mevcut Baghdad Dungeon sistemini Aphel için özel olarak hazırladık.Bu dungeonun en önemli özelliği tek başınıza hiçbirşey yapamazsınız. Bağdat dungeon görevlerini yaparken oyun içerisinde birlik ve beraberlik duygusunu pekiştirmek, yeni arkadaşlarınız ile beraber sıkılmadan eğlenebileceğiniz bir içerik haline getirmek istedik.


Videoda gördüğünüz üzere her katmanda Dungeon zorlaşmaktadır. Takım Arkadaşlarınız ile koordineli olarak ilerlediğiniz takdirde Dungeon bitiş sürenizde buna bağlı olarak azalacaktır.Dikkat edilmesi gerekenler;


Bu amaç uğruna mücadele verirken takımınızı iyi oluşturmanız gerekmektedir. Dungeona günlük giriş limitiniz 1 dir. Premium kullanan oyuncuların giriş limiti 2dir.


Dungeona önce mecut partynin başkanı giriş yapmalıdır. Party başkanı giriş yapmadan party üyeleri giriş yapamazlar.
Tekrar hatırlatmak isteriz internet kesintileri, elektrik kesintileri, donanımsal olarak yaşayabileceğiniz problemlerden ötürü oluşacak kesintiler, dalgınlıkla partiden çıkmak bu olumsuz durumların hepsi limitinizin dolmasına sebep olacaktır.


Ancak oyunda premium sahibiyseniz isterseniz partiniz ile kaldığınız yerden devam edebilir, isterseniz yeni bir dungeona giriş yapabilirsiniz.


Dungeonun Amacı Nedir ?


Dungeonun temel amacı sun weapon elde etmektir. Belirlenen Dungeon görevini bitiren her oyuncu ilgili görev Npc'sine gidip, görevini teslim ettiğinde almak istediği silahı seçip alabilir.

Dungeonda ayrıca Super Pink Box , Super Green Box , Super Purple Box, Silahlarınıza ve setleriniz için socket, extra görevler ( Easy - Normal - Hard) ile Honor point kazanabileceğiniz özel görevler bulunmaktadır.

İlk Unıque (Giant Overlap) kesildiğinde 1 Super Pink Box, 2 Super Green Box , 3 Super Purple Box ve Chestlerinize özel socketler şans faktörüne bağlı bir şekilde Drop olacaktır.

İkinci Unıque (Abshad Force High General) kesildiğinde 1 Super Pink Box, 2 Super Green Box , 3 Super Purple Box ve silahlarınıza özel socketler şans faktörüne bağlı bir şekilde drop olacaktır.
Stealing system ile bütün job aktivitelerini Honor Puanı üzerine bağlayarak oluşturduğumuz, yaptığınız savaşlarda size honor puanı kazandıracak veya kaybettirme riskiyle karşı karşıya kalabileceğiniz eşi benzeri olmayan Aphel'e özgü hazırladığımız bir Job sistemidir.Job savaşlarında yeneceğiniz her rakip size honor puanı kazandıracağı gibi kaybettiğinizde de honor puanı kaybettirecektir.


Her yeneceğiniz rakip için;


Her yenileceğiniz rakip için;


Fakat aynı rakibi 4 saat içerisinde 2 kere kesip puan alabilirsiniz. 2 Kereden fazla kesip puan almaya çalıştığınızda;NOT : Kesme limiti dolan rakibinizin sizi kesmesi durumunda puan kaybetmeye devam edeceksiniz.

Rakibinizin honor puanı bittiğinde hiçbir şekilde honor kazanımı olmayacaktır ;

Bunun dışında rakipleri kesme başarınız ölmeden devam ediyorsa ;

10 Rakibi üst üste ölmeden öldürdüğünüzde almanız gereken 50 honor puanını alıyorsunuz. Bunun dışında ölmeden rakiplerinizi yenmeyi başardığınız için extradan 10x5 = Puan daha Honor puanı hanenize yazılacaktır ve bu başarınız bütün servera duyurulacaktır.
Bu duyurulmanın onure edici tarafları olduğu gibi, sizi strese sokacak bazı kötü taraflarıda var. Bu duyuru geçildikten sonra sizi kesen ilk rakibiniz, kazandığınız 50 puanın yarısını yani 25 Puanı sizden çalacaktır.NOT : Mevcut uyarı 20x5 Uyarısıdır.

Eğer ki isminiz duyurulduktan sonra Job kıyafetinizi çıkarmayı düşünüyorsanız bu izleyeceğiniz en kötü strateji olacaktır. Çünkü Job yapmadığınız her dakika Honor puanı kazanamadığınız için sıralamada geriye düşmeye devam edeceksiniz.


NOT : Duyuru geçilen karakter kesilmediği sürece puan etkisini kaybetmeyecektir.

Ya rakibinize ölüp puanınızı çaldıracaksınız. Ya da Bütün zorluklara göğüs gerip aşağıda gösterildiği gibi başarınızı katlamaya devam edeceksiniz.


Medusa Silkroad Online'da bütün oyuncular için ayrı bir öneme sahiptir. Medusa'dan bir tarafın mahrum kalmaması için 2 Odaya ayırdık.


İnt karakter ve Str karakterler Medusa için ayrı odalarda mücadele verecekler.


Hergün saat 19:30'da Downhang Teleporttan Medusa kapılarını sizler için açacaktır. İçeriye girebilmek için 30 dakikanız vardır.

30 Dakikadan sonra içeriye giriş mümkün olmayacaktır.

Silkroad'ın getirmiş olduğu bu evrensel Unıque'den Aphel'i mahrum bırakamazdık.


Haritada kırmızı çember ile gösterilen Gate of Ruler bölgesinde her hafta Cumartesi günü saat 20:30'da Roc'a giriş kapısı açılacaktır.

İçeriye girmeniz için gerekli olan anahtarı Downhang'da bulunan Abashid Shop'tan temin edebilirsiniz.


Roc'a ışınlandığınızda içeride beliren 8 Adet mobu kestiğinizde içerisinden 8 Adet Unıque belirecektir.


Beliren 8 Unıqueyi 10 dakika içerisinde kesmeyi oyun olarak başarabilirseniz ROC 10 dakika sonra sizler ile savaşmaya gelecektir.


Eğer 10 dakika içerisinde içerideki 8 Unıuge kesilemez ise oyun herkesi dışarı atacak ve Roc, oyuncular ile savaşmaya gelmeyecektir.


Roc Joymax'ın getirmiş olduğu Evrensel bir unıquedir. Roc'u kim keserse kessin düşen ganimetler içerideki herkesin hakkıdır.


Roc'dan düşen ganimeti içeride olan her oyuncu toplayabilir. Roc'un ödülleri ihtişamına yakışır şekilde hazırlanmıştır.

Oyunda Amalrun ve Nasrun A Grade devilleri silk karşılığında alabilirsiniz.

Bu devilleri Upgrade sistemini kullanarak S Grade Devillere dönüştürebilirsiniz.Devilinizi Upgrade edebilmeniz için önce +5 seviyesine yükseltmelisiniz.

Bu seviyeye ulaşabilmek için Jupiter ve Bağdatta ki slotlardan 4 farklı element toplamanız gerekmektedir.


25'er Adet topladığınızda Downhang'da bulunan Abashid Shop'a gidip
Sabakuns Scrolunuzu alıp bunları birleştirdiğinizde devilinize + basabileceğiniz

1 Adet Sabakuns
elde etmiş olacaksınız.

Elde ettiğiniz Sabakunslar
ile devilinizi +5 yaptıktan sonra, Downhang Abashid Shop Npc'sinden Upgrade
itemini alıp Upgrade edebilirsiniz.NOT : Dönüştürülen Yani S Grade Hale Geçen Devilin +5 Devile Oranla Güç Farkı %10'dur.
Devil Upgrade Edildikten Sonra + Basmanız Devile Güç Kazandırmayacaktır.


Oyun açıldığı andan itibaren ilk 120 Level Olan, 100 oyuncumuza kademeli olarak azalan silk ödülleri hesaplarına sistem tarafından otomatik tanımlanacaktır.

Sıralamanın takip edilebilmesi için her 120 levele ulaşan ilk 100 oyuncu için sistem sürekli duyuru yapacaktır. 100. oyuncuya ulaşıldığında;Sistem otomatik olarak eventi bitirip sizlere bunu bildirecektir.


Ödül sıralama tablosu aşağıda verilmiştir.

Oyunda şampiyonluk yaşayacak olan oyunculara oyun içi verilecek ödüller haricinde, yaşadığınız heyecanı, rekabeti, o eğlence dolu anlarınızı size unutturmamak için baş köşenize koyabileceğiniz her baktığınızda
size bu anları hatırlayabileceğiniz, yeri geldiğinde hafızanızı tazeleyebileceğiniz manevi değeri olan bir ödülle şampiyonluklarınızı taçlandırmak istiyoruz.


Unıque Rank Şampiyonu
Pvp Rank Şampiyonu
1 Ay Kaleyi Elinde En Uzun Süre Tutan Ekibin Masterına


yönetim tarafından ödüller verdikleri adreslere kargolanacaktır.Her capın tasarımını seven farklı oyuncular var. Zevkler ve renkleri tartışmaya koymadan switcherlardan küçük bir kesit sizlere sunmak istedik


Switcher olarak 8 ile 19 Degree arası switcherlar eklendi. Kötü görünüm oluşturmaması için 16 ile 19 Degree arasındaki bütün itemlerin iconları orjinal görüntüsüne göre düzenlenmiştir

Oyunumuzda normalinden farklı 2 adet renkli global eklenmiştir.

MaxiGuard korumalı oyunumuzda Item Link sistemi ile birlikte renkli global kullanarak itemlerinizi satarken fark yaratabilirsiniz.Başlangıçta sizlere toplu şekilde, ucuz ve birçok çeşit itemi içinde barındırdığı starter packler sabit itemler verilmemektedir.

Aynı itemleri vermek istemediğimiz için starter packlerde farklı bir düzenleme yaptık.

Her Starter Pack sizlere ;

4 Farklı Wing Dress Setten birini

6 Farklı Male ve Famale olmak üzere Nasrun-Amalrun Devilinden birini

4 Farklı renk seçeneği bulunan Haftalık olarak kullanabileceğiniz %125 Moving Speed ten birini

ve

20 Farklı Toplama Petinden birini sizlere random olarak verecektir.

Bununla beraber ayrıca Premium, Global ve Reverse paketimizin içinde mevcut olacaktır.NOT: F10 Item Mall bölümünden Astral Magicstone kaldırılmıştır. Sadece Super Purple Box ile elde edebilirsiniz.


Aphel Online serverimizde +1 ve +10 arasındaki parlama effectlerinde herhangi bir düzenleme yapılmadı standart olarak bıraktık.

Sadece +11 ve +12 üzerinde ufak bir güncelleme yaptık.


Oyunumuza ilerleyen günlerde gelecek olan kalıcı ADV'lerin yerine şu anlık süreli ADV'ler aktif olacaktır.

Sadece 2 Adet Süreli ADV mevcuttur.

- +1 weapon enhancement scroll süresi 4 Saattir ve sadece Super Purple Box ile elde edebilirsiniz.


- +2 weapon enhancement scroll süresi 5 Saattir ve sadece Super Green Boxile elde edebilirsiniz.Süreli ADV Kullanımı;


Süresi biten itemin kendini kırmızı dönüştürmesi ardından return atmanız silahı eski haline ve ADV'siz haline çevirecektir.30.05.2020 Tarihinde oyunumuz BETA modunda sizlere açılacaktır. Karşılaşılabilecek problemleri önceden tespit edebilmek için Aphel Online BETA modunda 5 gün boyunca açık kalacaktır.
BETA sürecinde oyunumuzda yapabileceğiniz birçok aktiviteden
itemini kazanabilirsiniz. Bu itemi kazandığınızda hesabınıza açılışta 100 silk tanımlanmış olacaktır.
 

Rea Design

MMORPG Graphic Designer,Wedding Photo&Videographer
.
Katılım
23 Ara 2019
Mesajlar
37
Alınan Beğeni
34
Puanları
18
Yaş
20
Konum
Elbistan
Hayırlı olsun 🤗 gerçekten çok büyük emek var. İnşallah karşılığını da alacaksınız.
 

Frenory

Vsro Editor , VSRO Developer
Deneme Mod.
Katılım
9 Şub 2020
Mesajlar
260
Alınan Beğeni
133
Puanları
43
Konum
Türkiye
Eksik olan konuların hepsi güncellenmiştir.
 

Sieger ⋋

Prodüktör, Aranjör, DJ, VSRO Developer, PK2 Editör
.
.
Katılım
6 Şub 2019
Mesajlar
3,017
Alınan Beğeni
2,117
Puanları
113
Konum
Kocaeli
Tanıtım, görseller, konu düzeni aşırı güzel duruyor.
120 cap seven biri değilim, ne yazık ki oynamayacağım ama dilerim ki güzel bir kitle ile emeklerinizin karşılığını alırsınız.

Başarılar dilerim.
 

Spare

Machine Man
.
.
Katılım
28 May 2018
Mesajlar
3,167
Alınan Beğeni
2,481
Puanları
605
Yaş
25
Konum
İstanbul
Elinize emeğinize sağlık, gayet tatlı bir tanıtım. İnşAllah hakkettiğini kat be kat alacaktır. ❤
 

Frenory

Vsro Editor , VSRO Developer
Deneme Mod.
Katılım
9 Şub 2020
Mesajlar
260
Alınan Beğeni
133
Puanları
43
Konum
Türkiye
Tanıtım, görseller, konu düzeni aşırı güzel duruyor.
120 cap seven biri değilim, ne yazık ki oynamayacağım ama dilerim ki güzel bir kitle ile emeklerinizin karşılığını alırsınız.

Başarılar dilerim.
teşekkür ederim :)
Elinize emeğinize sağlık, gayet tatlı bir tanıtım. İnşAllah hakkettiğini kat be kat alacaktır. ❤
Çok Teşekkür ederim İnşallah :)
 
Üst Alt