Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü Azure Port Konusu Hk.

Alınan Beğeni
3
Ödül Puanları
3
Merhabalar forumdaki azure port konularını inceledim fakat bir çözüme ulaşamadım en son loopback denedim fakat check portta port hala kapalı gözüküyor sunucu açılıyor ama girişler açılmıyor bu konu hakkında bilgisi olan kişiler yardım edebilirmi iyi forumlar dilerim(konum yanlış yere açıldıysa modlarım taşıyabilirmi kusura bakmayın yeniyim forumda)

thestorm83

Pk2 Editör , Vsro Developer
.
Alınan Beğeni
508
Ödül Puanları
93
Merhabalar forumdaki azure port konularını inceledim fakat bir çözüme ulaşamadım en son loopback denedim fakat check portta port hala kapalı gözüküyor sunucu açılıyor ama girişler açılmıyor bu konu hakkında bilgisi olan kişiler yardım edebilirmi iyi forumlar dilerim(konum yanlış yere açıldıysa modlarım taşıyabilirmi kusura bakmayın yeniyim forumda)

1.loopback Yaptığınızı varsayıyorum :D

2.loopback nasıl yapılır dersen
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

3.Bu işlem bittikten sonra sunucudan firewallı açın azure panelden açtığınız portları sunucudanda açmanız gerekiyor aksi halde port aktif olmuyor

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (71).png
    Ekran Görüntüsü (71).png
    77.1 KB · Görüntüleme: 18
Oyla 0
Alınan Beğeni
3
Ödül Puanları
3
Merhabalar tekrardan anlatımınız için teşekkürler fakat dediklerinizi yapmama rağmen hala port açılmıyor sebebini anlayamadım

Ekli dosyalar

• portcheck.png
    portcheck.png
    9.3 KB · Görüntüleme: 10
Oyla 0

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,397
Ödül Puanları
113
Merhabalar tekrardan anlatımınız için teşekkürler fakat dediklerinizi yapmama rağmen hala port açılmıyor sebebini anlayamadım
Azure web sitesinden ve firewalldan girdiğin portun %100 açılması lazım kendim defalarca yaptım. Portları düzgün açtığından emin misin

Oyla 0
Alınan Beğeni
3
Ödül Puanları
3
evet anlatılanları yaptığıma eminim isterseniz vaktiniz var ise tw yada anydesk aracılığıyla bağlanıp kontrol edin

Oyla 0
Alınan Beğeni
3
Ödül Puanları
3
bu işlemleri yaptım,loopback yaptım başka yapmam gereken ne var arkadaslar azure üzerinden başka açmam gereken yerler varmı ağ iletişimi sekmesinden açtım sadece

Ekli dosyalar

• 1.islem.png
    1.islem.png
    25.3 KB · Görüntüleme: 15
  • 2.islem.png
    2.islem.png
    96.3 KB · Görüntüleme: 15
  • ipv4.png
    ipv4.png
    13.8 KB · Görüntüleme: 15
Oyla 0

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,397
Ödül Puanları
113
bu işlemleri yaptım,loopback yaptım başka yapmam gereken ne var arkadaslar azure üzerinden başka açmam gereken yerler varmı ağ iletişimi sekmesinden açtım sadece
Azureden açtığın portların protokolünü Tümü olarak yapıp tekrar check yapar mısın

Oyla 0