Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü Azure VDS sorunu

Alınan Beğeni
63
Ödül Puanları
28
1584263334533.png

Azureden vds açtım statik ip yaparken ağ ayarlarını sunucu ipsi ile aynı yaptım suan bağlanamıyorum unutmuşum ayarları yardımcı olabilecek var mı

Ü

Üye silindi 3096

Azure'da oturum açın
adresinden Azure portalında oturum açın.

Ağ güvenlik grubu oluşturma
  1. VM için kaynak grubunu arayıp seçin, Ekle' yi seçin ve ağ güvenlik grubu' nu arayıp seçin.
  2. Oluştur’u seçin.
    Ağ güvenlik grubu oluştur penceresi açılır.
  3. Ağ güvenlik grubunuz için bir ad girin.
  4. Bir kaynak grubu seçin veya oluşturun ve ardından bir konum seçin.
  5. Ağ güvenlik grubunu oluşturmak için Oluştur ' u seçin.
Gelen güvenlik kuralı oluşturma
  1. Yeni ağ güvenlik grubunuzu seçin.
  2. Gelen güvenlik kuralları' nı seçin ve ardından Ekle' yi seçin.
    Gelen kuralı ekle
  3. Gelişmiş'i seçin.
  4. Httpgibi açılan menüden ortak bir hizmet seçin. Ayrıca, kullanmak üzere belirli bir bağlantı noktası sağlamak istiyorsanız özel ' i de seçebilirsiniz.
  5. İsteğe bağlı olarak, Öncelik veya adıdeğiştirin. Öncelik kuralların uygulanma sırasını etkiler: sayısal değer ne kadar düşükse, kural daha önce uygulanır.
  6. Kuralı oluşturmak için Ekle ' yi seçin.
Ağ güvenlik grubunuzu bir alt ağ ile ilişkilendirin
Gerçekleştirmeniz gereken son adım, ağ güvenlik grubunuzu bir alt ağ ile veya belirli bir ağ arabirimiyle ilişkilendirmektir. Bu örnekte ağ güvenlik grubunu bir alt ağ ile ilişkilendireceğiz.

1. Alt ağlarıseçip ilişkilendir' i seçin.
    Ağ güvenlik grubunu bir alt ağ ile ilişkilendirme
  2. Sanal ağınızı ve ardından uygun alt ağı seçin.
    Ağ güvenlik grubunu sanal ağ ile ilişkilendirme

Bu alt ağa bağlandığınız tüm VM 'Ler artık 80 numaralı bağlantı noktasında erişilebilir.

Oyla 0
Alınan Beğeni
63
Ödül Puanları
28
Azure'da oturum açın
adresinden Azure portalında oturum açın.

1. VM için kaynak grubunu arayıp seçin, Ekle' yi seçin ve ağ güvenlik grubu' nu arayıp seçin.
  2. Oluştur’u seçin.
    Ağ güvenlik grubu oluştur penceresi açılır.
  3. Ağ güvenlik grubunuz için bir ad girin.
  4. Bir kaynak grubu seçin veya oluşturun ve ardından bir konum seçin.
  5. Ağ güvenlik grubunu oluşturmak için Oluştur ' u seçin.
Gelen güvenlik kuralı oluşturma
  1. Yeni ağ güvenlik grubunuzu seçin.
  2. Gelen güvenlik kuralları' nı seçin ve ardından Ekle' yi seçin.
    Gelen kuralı ekle
  3. Gelişmiş'i seçin.
  4. Httpgibi açılan menüden ortak bir hizmet seçin. Ayrıca, kullanmak üzere belirli bir bağlantı noktası sağlamak istiyorsanız özel ' i de seçebilirsiniz.
  5. İsteğe bağlı olarak, Öncelik veya adıdeğiştirin. Öncelik kuralların uygulanma sırasını etkiler: sayısal değer ne kadar düşükse, kural daha önce uygulanır.
  6. Kuralı oluşturmak için Ekle ' yi seçin.
Ağ güvenlik grubunuzu bir alt ağ ile ilişkilendirin
Gerçekleştirmeniz gereken son adım, ağ güvenlik grubunuzu bir alt ağ ile veya belirli bir ağ arabirimiyle ilişkilendirmektir. Bu örnekte ağ güvenlik grubunu bir alt ağ ile ilişkilendireceğiz.

1. Alt ağlarıseçip ilişkilendir' i seçin.
    Ağ güvenlik grubunu bir alt ağ ile ilişkilendirme
  2. Sanal ağınızı ve ardından uygun alt ağı seçin.
    Ağ güvenlik grubunu sanal ağ ile ilişkilendirme

Bu alt ağa bağlandığınız tüm VM 'Ler artık 80 numaralı bağlantı noktasında erişilebilir.
yapamadım

Oyla 0
Ü

Üye silindi 3096

Loopback;
Bilgisayarım > Özellikler > Aygıt Yöneticisi > Eski donanım ekle >Manuel kurmak istiyorum gibi bir seçenek olacak> Network Adapters > Microsoft/ Microsoft KM-Test Loopback > İleri > Tamam.
Computer > Properties > Device Manager > Add Legacy Hardware > Install the hardware that I munually select from a list.. > Network Adapters >Microsoft/ Microsoft KM-Test Loopback > Next > Finish
Open network and sharing Center (ağ ve paylaşım merkezi'ni aç) > Loopback > IPv4 > IP Adress: (statik IP adresin) Subnet mask: 255.0.0.0 > Save and exit (Kaydet ve çık)

Oyla 0
Alınan Beğeni
63
Ödül Puanları
28
Loopback;
Bilgisayarım > Özellikler > Aygıt Yöneticisi > Eski donanım ekle >Manuel kurmak istiyorum gibi bir seçenek olacak> Network Adapters > Microsoft/ Microsoft KM-Test Loopback > İleri > Tamam.
Computer > Properties > Device Manager > Add Legacy Hardware > Install the hardware that I munually select from a list.. > Network Adapters >Microsoft/ Microsoft KM-Test Loopback > Next > Finish
Open network and sharing Center (ağ ve paylaşım merkezi'ni aç) > Loopback > IPv4 > IP Adress: (statik IP adresin) Subnet mask: 255.0.0.0 > Save and exit (Kaydet ve çık)
olmuyor dostum sunucuya bidaha giremiyorum böyle yapınca silip tekrardan acmak zorunda kalıyorum .d

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.