Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

C# Costura.Fody (DLL import) Projeleriniz oluşurken otomatik dll'leride içine gömme.

Promaker

C#,SQL,PHP Geliştirici
Developer
Alınan Beğeni
1,133
Ödül Puanları
93
Merhaba arkadaşlar,

Biliyorsunuz ki Devexpress veya farklı temaya dayalı eklentiler kulladıgınızda projenizi başka bilgisayarlara aktardıgınızda dll eksikliğinden uygulama çalışmaz duruma geliyor.
Veya projenizi yaparken exe yanında birden fazla dll oluşuyor ve haliyle projeniz kaba bir görünüme sahip oluyor.
Visual Stüdio'nun nimetlerinden biri olan Nuget Sayesinde exe içine dahil olan tüm DLL dosyaları projeniz derlenirken oluşan exe içine otomatik olarak gömülüyor.
Kurulumu şu şekilde olmaktadır.

Adım 1 :

Projenizi Visual Stüdio'dan açın ve üst barda bulunan Project sekmesine tıklayın açılan sekmeden Manage NuGet Packages' seçeneğine tıklayın.

1789

Adım 2 :
Önünüze gelen ekrandan Browse kısmına tıklayarak Fody yazarak aratın.
Karşınıza çıkan Fody ve Costura fody eklentilerinizi, install diyerek yükleyin.
NOT: Burada Dikkat etmeniz gereken nokta Fody ve Costura.Fodynin versionları.
Eğer Visual Studio 2019 Kullanmıyorsanız aşağıdaki versionları yüklemek zorundasınız.
Costura.Fody.1.6.2
Fody.2.0.0

Versionlarını seçmez iseniz projeniz derlenmeyebilir hatalar alabilirsiniz.

1790

Bu işlemlerden sonra Visual Studio'nuzu yeniden başlatarak projenizi derleyebilirsiniz.​

ServerEdit

Php Coder
.
Developer
Alınan Beğeni
619
Ödül Puanları
93
Bende nuget consoluna bu kodu yazarak proje içerisine dahil ediyordum .dll 'yi
C#:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.