Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Spare

Machine Man
.
Katılım
28 May 2018
Mesajlar
3,080
Çözümler
1
Alınan Beğeni
2,717
Ödül Puanları
605
Konum
İstanbul
Call of Duty Mobile – En İyi Silahlar Nelerdir?


Call of Duty Mobile isimli oyunumuzda bir sürü silah bulunuyor.

Bu silahların bir kısmı Modern Warfare serisinden bir kısmı da Black Ops serisinden gelmektedir.
Saldırı silahları, hafif makineli tüfekler, keskin nişancı tüfekleri pompalı tüfekler filan her şey mevcut oyunda.
Tabi ki bu silahlara takılan ekipmanlarda var.Bunları beraber kullanarak güzel hasarlar verebilirsiniz.Öncelikle saldırı tüfekleri ile başlayalım.


COD Mobile Saldırı Silahları (Assault Rifles)
M16
: 46. seviyede açılan M16 hem verdiği hasar hem de az sektirmesi ile ilk sırada yer almaktadır.AK-47’de ki tepmeyi yani sektirmeyi istemeyenler içinde bir numara silah olarak yer alıyor.

AK47 : 70 hasar ile en çok hasar veren silahtır.Fakat bu silahı kontrol etmede zorlanabilirsiniz.Çünkü oldukça fazla sektiriyor.Bu silahı kullanırken taramaya biraz aşağıda tutarak başlayınız.Düşmanı hemen öldürüyor zaten.

M4 : En stabil silah olarak geçen M4 neredeyse sektirmeyen bir silahtır.Hasarı azdır ama sektirmediği için sıktığınız yere bir sürü atış yapabilirsiniz.


COD Mobile Keskin Nişancı Silahları (Sniper Rifles)
DL Q33
: 1. seviyede açılan bir keskin nişancı silahıdır.Oyunda ki en etkili ve en güçlü keskin nişancı silahı olarakta çoktan yerini almıştır.Hasarı 90’dır.Fakat bu silahın tek yönü çok yavaş ateş etmesi.Bu dediğimi kullandığınızda anlayacaksınız.Ama kullanmaya fazlası ile değer.Bir atış bir kill.

M21 EBR : 80 hasar sahip olan bu silahta oldukça etkilidir.Ekipmanlar takıldıkça ölümcül bir hal almaktadır.Bu silaha kesinlikle Tactical Scope ekipmanını takınız.Yani küçük olanı.Zaten silah seviye atlayınca bunu göreceksiniz.COD Mobile Hafif Makineli Silahlar (LMG)
Orta mesafee etkili silahlar olarak geçmektedir.Mermi kapasitesi oldukça fazla olan bu silahların tepmesi ve mermi doldurma süresi ise oldukça yüksektir.Şimdi sizlere oyunda ki en iyi LMG silahları gösterelim.

UL 736 : Bu silah 108. seviyede açılmaktadır.Oyunda ki en dengeli LMG silah olara geçmektedir.Eğer LMG silahlar ile oynamayı seviyorsanız bununla oynamalısınız.Oyunda ki en iyi LMG silahtır.Hasarı oldukça yüksektir.70 hasarı vardır.AK-47’nin yüksek mermi kapasitelisi olarak düşünebilirsiniz.

S36 : Yakın mesafede acımayan bir silahtır.75 hasarı vardır fakat kontrol etmesi inanılmaz zordur.İsterseniz bir deneyin.Eğer bu silahı gerçekten kullanabilirseniz bunu ilk
sıraya koyun.COD Mobile Submachine Silahlar (Seri Silahlar)
Bu silahlar ile oynarken yakın mesafede durmaya özen gösterin.Yani düşmana yakın olun.Uzak mesafede bu silahlar hiç bir işe yaramıyor.Hem çok sektiriyor hem de zor kontrol ediliyor.Ama yakın mesafede inanılmaz ölümcül seri silahlardır.Şimdi en iyilerine bakalım.

Chicom : 72. seviyede açılmaktadır. Verdiği hasar 75’tir.Az sektirmesi de bunu oyunda ki en iyi SMG silahı yapmaktadır.Ayrıca bu silahın birde özelliği bulunuyor.Düşman öldürdükçe mermi yenileme süresi kısalıyor.Ölümcül bir silahtan bahsediyoruz zaten üstüne bir de bu özellik gelince artık siz düşünün.

AKS-74U : 80 hasarı vardır fakat tepmesi biraz fazladır.Yakın mesafede ise tam bir canavardır.Karşınızda ki düşmanlar bu silahın karşısında birer birer eriyecektir.Bu silahı kullanırken sonuna kadar taramayın.2 saniye tarayıp durun.Sonra tekrar devam edin.Tararken de silahı azıcık aşağı doğru çekin ki dengelensin.COD Mobile Pompalı Tüfekler (Shotguns)
Pompalı silahların özelliklerini az çok hepimiz biliriz.Yakın mesafede ölümcül olan bu silahlar neredeyse patlama etkisi yaratmaktadır.Bu silahlarla oynarken stratejik oynamanız gereklidir.Büyük ve açık haritalarda bu silahlar pek işe yaramaz.Nuketown gibi küçük haritalarda ise oldukça güzel iş yapmaktadır.Şimdi en iyilerine bakalım.

BY 15 : Pump Action özellikli bu pompalı tüfek düşmana cehennemi yaşatmaktadır.Yakın mesafede tek vuruşta düşmanı alabilirsiniz.85 hasarı bulunmaktadır.Oldukça dengeli bir yapıya sahiptir.15. seviyede açılmaktadır.

Striker : 51. seviyede açılan Striker oyunda ki en iyi pompalı tüfek olarak geçmektedir.70 hasarı vardır.Aralıklar ile ateş edebilmesi zaten bu silahı en iyi yapmaktadır.Orta mesafede bile etkilidir.Ama siz yine yakında oynamaya dikkat edin.
COD Mobile Tabancalar (Pistols)
MW11
: 65 hasarı bulunan bu tabanca oyunda ki en etkili tabanca olarak geçmektedir.

J358 : Eğer aiminiz iyiyse bu silahı ilk sıraya alabilirsiniz.80 hasarı vardır..44 Magnuma benzer yapısı vardır ve oldukça etkilidir.
 

Benzer konular