Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü Client Crash

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,394
Ödül Puanları
113
Selamun aleyküm arkadaşlar.

Başka bir clientten skill çekip dbye ekledim oradan da ' DbToMedia ' ile clienti patchladım fakat client startlandıktan sonra loading de kapanıyor.
Tek tek denedim skilldata_35000enc.txt dosyasını patch yapınca kapanmaya başlıyor. Eklediğim tüm skiller neredeyse bunda hepsi. Diğer txtleri patch yapınca sadece forceye birkaç buff skili geldi ama skilldata_35000enc.txt patch atınca kapanıyor loadingde.
Skilleri eklemeden önce DbToMedia ile kolayca sorunsuz patch yapabiliyordum.
Benim kendi server_dep klasörümü skilleri aldığım cliente patch yaptıgım zamanda açılmıyor. DbToMedia dan çıkarmış olduklarımın arasından sadece skilldata_35000enc.txt hariç hepsini patch yapınca sorun olmuyor.

Çözümlerinizi bekliyorum..

Son düzenleme:

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
Premium
.
Alınan Beğeni
6,138
Ödül Puanları
303
Paylaşma konusunda haklısın fakat gerçekten ayar oldum resmen yalvardım skill konusunda kimse bişiy demedi bu yuzden paylaşmadım. Şu konu çözülsün paylaşıcam biri düzenler paylaşır artık.

Manuel derken txt den txtye mi yani baştanmı ugrasıcam :D
Benim sana şu an sunduğum bilgiyide paylaşmayabilirim. Burası forumsa, burada sorunlarına çözüm arıyorsan, çözdüğün şeyleri de paylaşman gerekli.
Ona uyuz oldum, buna uyuz oldum demenle sorun çözemezsin.

Txt'den txt'ye değil, Db'den, txt'ye manuel kopyala--yapıştır yapacaksın.

Manuel'de de sorun devam ederse, umarım yedeğin vardır.
Yedeğin varsa, yedeğine geri dön.
Skillerini tekrar sorunsuz olarak ekle, enc'leri db'den manuel olarak ekle.
Hepsini birden ekleme, parça parça 1-2 tane ekleyerek dene.
Nerde hata verirse, o skill ile ilgili sorun vardır, o sorunu çözmeye bak.
Client'in açılmaması, enc'lerden kaynaklıdır, client'in açılıpta start yememesi, karakterde açık olan skillerden kaynaklıdır.
Client'i açabilirsen, çarlarda ki tüm skilleri kapat, sıfırla, manuel olarak tek tek sakin sakin aç.
Bu şekilde hatayı bulabilirsin, çünkü bir çok skill eklemişsin, nokta atışı yapıp bulmamız imkansız.

Ama nerde hata olduğunu şöyle anlarsın, üstte yazdığım gibi;
Client açılmıyorsa, ENC'lerden,
client açılıyor, start deyince girmiyorsa karakterde açık olan skillerden.

Bu bunların ortak noktası ise, DB'de ki skill'in hatalı girdisinden.

Oyla 0

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,394
Ödül Puanları
113
Benim sana şu an sunduğum bilgiyide paylaşmayabilirim. Burası forumsa, burada sorunlarına çözüm arıyorsan, çözdüğün şeyleri de paylaşman gerekli.
Ona uyuz oldum, buna uyuz oldum demenle sorun çözemezsin.

Txt'den txt'ye değil, Db'den, txt'ye manuel kopyala--yapıştır yapacaksın.

Manuel'de de sorun devam ederse, umarım yedeğin vardır.
Yedeğin varsa, yedeğine geri dön.
Skillerini tekrar sorunsuz olarak ekle, enc'leri db'den manuel olarak ekle.
Hepsini birden ekleme, parça parça 1-2 tane ekleyerek dene.
Nerde hata verirse, o skill ile ilgili sorun vardır, o sorunu çözmeye bak.
Client'in açılmaması, enc'lerden kaynaklıdır, client'in açılıpta start yememesi, karakterde açık olan skillerden kaynaklıdır.
Client'i açabilirsen, çarlarda ki tüm skilleri kapat, sıfırla, manuel olarak tek tek sakin sakin aç.
Bu şekilde hatayı bulabilirsin, çünkü bir çok skill eklemişsin, nokta atışı yapıp bulmamız imkansız.

Ama nerde hata olduğunu şöyle anlarsın, üstte yazdığım gibi;
Client açılmıyorsa, ENC'lerden,
client açılıyor, start deyince girmiyorsa karakterde açık olan skillerden.

Bu bunların ortak noktası ise, DB'de ki skill'in hatalı girdisinden.
Teşekkür ederim cevabın için son bir sorum olacak.
Databaseye Skill eklemeye çalıştığımda birkaçında sorun vermişti ID çakışması olmamasına rağmen. Bu sorunu Basic namelerini değiştirerek giderdim.
Misal: SKILL_CH_SWORD_KNOCKDOWN_I_01 ---> SKILL_CH_SWORD_KNOCKDOWNNN_I_01
Bu sorun yaratırmı? Yani enclerdeki problem olabilirmi.
-
Niyetim öğrenmek turşusunu kurmal değil. Zaten isteyen clienti indirir çeker ben sorunsuz olarak ekledikten sonra elbet paylaşıcam bu forumda.

Oyla 0

Sieger

Premium
.
Alınan Beğeni
6,138
Ödül Puanları
303
Bu hatayı niye verdiğine bak önce, sorunu çözmek için adını değiştirme.
Hata veriyorsa, o isimde ki skill'i ara, varsa onun üzerinde sorun varsa onu çöz.

Bu skill'i SkillGroupID'ye eklemen gerekli diye biliyorum, adını değiştirdin ama bu skill için GroupID'ye girdisini yaptın mı bunun için?

Ps. Skill çekip ekleme konusunda pek fikrim olmadığı için aklıma bu geliyor şu anlık.

Oyla 0

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,394
Ödül Puanları
113
Bu hatayı niye verdiğine bak önce, sorunu çözmek için adını değiştirme.
Hata veriyorsa, o isimde ki skill'i ara, varsa onun üzerinde sorun varsa onu çöz.

Bu skill'i SkillGroupID'ye eklemen gerekli diye biliyorum, adını değiştirdin ama bu skill için GroupID'ye girdisini yaptın mı bunun için?

Ps. Skill çekip ekleme konusunda pek fikrim olmadığı için aklıma bu geliyor şu anlık.
RefSkillGroup da hiçbir işlem yapmadım. Olduğu gibi txt den _RefSkill'e ekledim. Skill çekme videosu gelecekti ama gelmedi bende kurcalayıp bu kadar yapabildim.

Oyla 0

Sieger

Premium
.
Alınan Beğeni
6,138
Ödül Puanları
303
Basic_Group'a ne yazıyorsun o halde? Group girdisi olmadan, skill'i nereye bağlıyorsun?
Kafana göre Basic_Group ve GroupID yazamıyorsun ki.
GroupID'lerin farklı skill'le çakışacak bu sefer.
Yazdığın GroupID'yi, RefSkill'in group id'den kontrol etsene bi hangisine geliyor.

Oyla 0

Sieger

Premium
.
Alınan Beğeni
6,138
Ödül Puanları
303
Oyla 0

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,394
Ödül Puanları
113
Basic_Group'a ne yazıyorsun o halde? Group girdisi olmadan, skill'i nereye bağlıyorsun?
Kafana göre Basic_Group ve GroupID yazamıyorsun ki.
GroupID'lerin farklı skill'le çakışacak bu sefer.
Yazdığın GroupID'yi, RefSkill'in group id'den kontrol etsene bi hangisine geliyor.
Örneğin bu RefSkill de ekli.
1612739000240SKILL_CH_SPEAR_TONGHOP_01???:????????SKILL_CH_SPEAR_TONGHOP010099999999000000000000000000000002580130007002150025005000000255255000000072skill\china\spear_tonghop.ddjSN_SKILL_CH_SPEAR_TONGHOPxxxSN_SKILL_CH_SPEAR_TONGHOP_TT_DESCSN_SKILL_CH_SPEAR_TONGHOP_STUDY00416843669604006000191925079320191925079364191925079800000000000000000000000000000000000000

9000240 sayısı RefSkillGroupda yer almalı mı?
Bu şekil
9000240SKILL_CH_SPEAR_TONGHOP

Oyla 0

Sieger

Premium
.
Alınan Beğeni
6,138
Ödül Puanları
303
Elbette almalı, yoksa refskill'e bi grup yazıyorsun ve id yazıyorsun ama refskillgrup'ta ekli değil, neye göre onu sana vericek?

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.