Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi

Duyuru CORONA TÜRKİYE DE! #evdekal

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,637
Ödül Puanları
605
Arkadaşlar son dakika haberlerine göre Türkiye'ye gelmiş hastalık. Allah sonumuzu hayır etsin

• Sağlıklı kişilerin açık havaya çıktıkları zaman maske ile solunum yollarını kapatmaları koruyucu değildir.
  • Alerjik bile olsa öksürük, hapşırığı olan ve ateşli kişilerin toplu alanlara girecekleri zaman maske kullanmaları çok daha önemlidir.
  • Kapalı alanlarda çok sayıda kişi ile bir arada bulunacak kişilerin maske takmaları, olası hasta ile karşılaşma açısından anlamlı olabilir.
  • Yüzeylerden bulaşmanın önemi daha çok anlaşıldığı için evinden dışarı çıkan herkesin ortak alanlarda yüzeylere dokunduktan sonra yüz, göz ve ağızlarına dokunmamaya özen göstermeleri çok önemlidir.
  • Dışarda zaman geçiren herkesin sık sık ellerini yıkamaları, su ve lavaboya ulaşamama durumunda alkol ile (en kolay bulunan % 60’lık kolonya) el dezenfeksiyonu yapmaları, hasta kişilerle karşılaştıkları zaman daha çok ellerini yıkamaları koruyucudur.
  • Ilık su ile boğaz gargarası yapılması ve bol ılık sıvı tüketilmesi virüsün yerleşmesini engelleyebilir.
  • İyi beslenme, açık havada bulunma, kapalı alanların havalandırılması, egzersiz, uyku düzenine dikkat edilmesi genel sağlığın artması ve virüsün yerleşmesinin azalmasına etki eder.
  • Dar alanda bulunmayı arttırdığı için mümkün olduğunca asansör yerine merdiven kullanımı daha güvenlidir.
  • Hastalık belirtileri başladığı zaman mutlaka sağlık kuruluşuna başvurmak giderken de maske takmak çok önemlidir.
Arkadaşlar virüsün en fazla ölüm oranı olan ülkelerde tuvalet sonrası el yıkama alışkanlığının olmadığını görebilirsiniz. Ellerimizi yıkamaya özen gösterelim. Kolonya gibi ürünlere sık sık elinizi yüzünüzü dezenfekte edebilirsiniz. Azerbaycandaki vakalarda iyileşme olmuş ülkemizdeki vaka da en kısa sürede iyileşir inşallah.

Anlık virüs takibi için;

MarsEDIT

Premium
.
Alınan Beğeni
956
Ödül Puanları
93
Forumumuzun Yanlızca Silkroad Online' a degilde Gündemi Kapsayan Olaylarada Yer vermesi Ne Kadar Hoş Birşey 😇😇
Tavsiyelerin İcin Teşekkürler Spare 🙏

İnşallah bu virüs salgınını en kısa sürede basımızdan def ederiz 🙏
Rabbim Tüm Müslüman Topluluklarını ve Türk Milletini .. Başa Gelecek Tüm Tehlikelerden Korusun 🙏🙏

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
.
Alınan Beğeni
6,108
Ödül Puanları
303
Hoşgeldin COVID-19 . ❤

Temastan kaçınıp, kişiler ile aranıza mesafe koymanız ve ellerinizi sık sık yıkayıp, kolonya kullanmanız yeterli olacaktır.
Zorda kalmadıkça da dışarı çıkmayın ve toplu taşımalardan, insanların yoğun olduğu yerlerden uzak durun.

Zaten kendileri 26 derece ve üzerinde yaşayamıyormuş, 1-2 ay sonra bitecektir.

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,637
Ödül Puanları
605
Hoşgeldin COVID-19 . ❤

Temastan kaçınıp, kişiler ile aranıza mesafe koymanız ve ellerinizi sık sık yıkayıp, kolonya kullanmanız yeterli olacaktır.
Zorda kalmadıkça da dışarı çıkmayın ve toplu taşımalardan, insanların yoğun olduğu yerlerden uzak durun.

Bunu bende duydum ama insan vücudu 37 derece o zaman insan vücudunda da yaşayamaması gerekmiyor mu?

predatorZ

Nub
.
Alınan Beğeni
547
Ödül Puanları
93
Bunu bende duydum ama insan vücudu 37 derece o zaman insan vücudunda da yaşayamaması gerekmiyor mu?
Güneşten gelen uv ışınlarının ve D vitaminin etkisi ile virüsün yavaşlaması ve üremesinin durma durumu söz konusu (corona için yapılmış bir araştırma yok) belki arkadaş onu kastetmiş olabilir.

Sieger

.
Alınan Beğeni
6,108
Ödül Puanları
303
İnsan vücudu değil, insan vücudun da yaşayabiliyor fakat ürümesi ve bulaşması, dış etkenlerden geçiş yapması 26 derece üzerinde duruyor, üreyemiyor.
İnsan vücudun da ürüyebiliyor, kulukça süresince geliştiriyor kendini.

sarkolata

.
Developer
Alınan Beğeni
787
Ödül Puanları
93
Hoşgeldin COVID-19 . ❤

Zaten cansız varlıklar üzerinde birkaç saat dayanabiliyor diye biliyorum, insanda yaşayabildikten sonra isterse 50 derece olsun hava fazla bir anlamı yok. Salgının olduğu çoğu ülkede (mesela Singapur) hava zaten 30derece üstünde.

Ben bu virüsün Türkiye'de ilk defa dün teşhis edildiğine de hiç inanmıyorum ama hayırlısı.

Sieger

.
Alınan Beğeni
6,108
Ödül Puanları
303
Zaten cansız varlıklar üzerinde birkaç saat dayanabiliyor diye biliyorum, insanda yaşayabildikten sonra isterse 50 derece olsun hava fazla bir anlamı yok. Salgının olduğu çoğu ülkede (mesela Singapur) hava zaten 30derece üstünde.

Ben bu virüsün Türkiye'de ilk defa dün teşhis edildiğine de hiç inanmıyorum ama hayırlısı.
Cansız varlıklar üzerinde en fazla 24 saat yaşamını sürdürebiliyor.

Zaten Türkiye'ye daha önceden gelmişti, tespit edilemediği için bişey demiyorlardı dün kesinleşti diye söylediler, yoksa 2-3 haftadır vardı.

ServerEdit

Php Coder
.
Developer
Alınan Beğeni
602
Ödül Puanları
93
Valla ben otobüste çalışıyorum bu forumda bilen biliyor ben bugün istanbul havalimanından umreden gelenleri getirdim bir kişi aldılar hemen karantinaya bugün maskelerle dolaştım yani ilk defa mecburiyetten

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
Arkadaşlar, Konu gerçekten önemli bu konuda. Bende bir kaç bilgilendirme yapmak istiyorum.

Olayın ciddiyeti gerçekten çok büyük. Virüsün yayılması çok olası bir şey olduğu için türkiye'de halen bunun önlemi alınmadığını düşünüyorum.
Hava, nesne ve temas üzerinden bulaşabilen bir virüsten bahsediyoruz.

Dışarıya çıkarken maske takmanın herhangi bir mantığı yok. Maske, bilinenin aksine karşı tarafa virüs bulaştırmaması adına alınan önlemlerden bir tanesidir.
Eğer dışarıya çıkıyorsanız lütfen nesnelerden ve kalabalık ortamlardan olabildiğince uzaklaşın. Fakat dışarıya çıkmanız kesinlikle risklidir.
Ellerinizi en az 15-20 saniye aralığında sabunlayarak temizleyin. (en az 2-3 saat idare edecektir.) Gün içinde devam edin.
Özellikle burnunuzu güzelce yıkamayı unutmayın.
Bu önlemleri alırsanız virüs kolaylıkla vücudunuza yerleşemez.
El ile tokalaşmayı kesinlikle yapmayın.

Aklıma gelenler bunlar. Lütfen daha dikkatli olalım.

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.