Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi

vSRO Çözüldü DEĞİŞİK PVP EVENT

Alınan Beğeni
47
Ödül Puanları
28
Merhaba Forum Sakinleri. Değişik bir event düşünüyorum kafamda ama nasıl yapacağım konusunda hiçbir fikrim yok eventte belirli saatlerde npc den clone yaptığımız map a ışınlanılacak ve misal 30-50 51-70 71-89 90-100 lvl ler ayrı ayrı işinlanacak orda herkes otomatik pvp modunda olacak her adam kestiğinde exp scroll verecek 1. ye gold box 2.ye silver box diğerlerine ise bronze box gibi ödüller sağlamasını istiyorum. amacım düşük level lerde sadece kasmak değil eventlerdende kazanc sağlayabilecek emek 100 cap olduğu için fikirlerinizi bekliyorum tartışmaya açıktır. eksiklerimi düzeltin öneriye açık

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,638
Ödül Puanları
605
Merhaba Forum Sakinleri. Değişik bir event düşünüyorum kafamda ama nasıl yapacağım konusunda hiçbir fikrim yok eventte belirli saatlerde npc den clone yaptığımız map a ışınlanılacak ve misal 30-50 51-70 71-89 90-100 lvl ler ayrı ayrı işinlanacak orda herkes otomatik pvp modunda olacak her adam kestiğinde exp scroll verecek 1. ye gold box 2.ye silver box diğerlerine ise bronze box gibi ödüller sağlamasını istiyorum. amacım düşük level lerde sadece kasmak değil eventlerdende kazanc sağlayabilecek emek 100 cap olduğu için fikirlerinizi bekliyorum tartışmaya açıktır. eksiklerimi düzeltin öneriye açık
Benim düşüncemce bir event programı yapmadan bunun için, yapılması imkansız. Ancak programcı arkadaşlarımız yardımcı olabilir. :)

Alınan Beğeni
47
Ödül Puanları
28
Benim düşüncemce bir event programı yapmadan bunun için, yapılması imkansız. Ancak programcı arkadaşlarımız yardımcı olabilir. :)
yardımcı olacak arkadaşları bekliyor olacağım sizinde etiket atabileceğiniz kişiler varsa atabilirmisiniz .

sector1337

Programmer
.
Alınan Beğeni
61
Ödül Puanları
75
Kapsamlı bir event programı yapılması gerekir bunun için. Level ayırma olayları için de farklı farklı clone map yapılması gerekir örneğin player counta göre ayarlanır 71-80 100 adet ayrı ayrı worldID ayrılır aynı şekilde diğer level aralıklarına da söylediğim gibi player sayısına göre fazladan clone world yapılır, event programına da gelirsek şayet bütün regionların kontrolünü yapacak kapsamlı bir olay bu. Başlangıç seviye veyahut sıfır bilgi ile olabilecek iş değil yani gelişmiş kod bilgisi ister böyle bir event yapabilmek. Söylediğiniz etkinliği yapabilecek yazılımcılar mevcut 2 seçeneğiniz var ya kendiniz öğrenip kendi eventinizi kendi algoritmalarınızı kullanarak geliştireceksiniz ya da bilen birine danışacaksınız bunun için. sadece veritabanı üzerinden yapılabilinecek bir işlem değil maalesef.

Yuppi

vsro.org
.
Alınan Beğeni
2,567
Ödül Puanları
113
Kapsamlı bir event programı yapılması gerekir bunun için. Level ayırma olayları için de farklı farklı clone map yapılması gerekir örneğin player counta göre ayarlanır 71-80 100 adet ayrı ayrı worldID ayrılır aynı şekilde diğer level aralıklarına da söylediğim gibi player sayısına göre fazladan clone world yapılır, event programına da gelirsek şayet bütün regionların kontrolünü yapacak kapsamlı bir olay bu. Başlangıç seviye veyahut sıfır bilgi ile olabilecek iş değil yani gelişmiş kod bilgisi ister böyle bir event yapabilmek. Söylediğiniz etkinliği yapabilecek yazılımcılar mevcut 2 seçeneğiniz var ya kendiniz öğrenip kendi eventinizi kendi algoritmalarınızı kullanarak geliştireceksiniz ya da bilen birine danışacaksınız bunun için. sadece veritabanı üzerinden yapılabilinecek bir işlem değil maalesef.

O kadar worldID ayırmaya gerek yok layer denilen bir tanım var gameserver'da aynı worldID'de bulup farklı layerde bulunan kullanıcıların birbirini görememesi gibi. O kısımı debug ederek incelemek gerekiyor bence.

Alınan Beğeni
47
Ödül Puanları
28
İyi anlatmışsınız da benim tek başıma yapabileceğim şey değil anlaşılan

Alınan Beğeni
37
Ödül Puanları
18
isro bundan yıllar yıllar önce event so-ok isminde bir npc çıkardı ve Capure The Flag isminde bir event çıkardı sanırım bu bahsettiğiniz olaya çok benziyor :)
bana kalırsa saatlerini istediğiniz gibi ayarladığınız bu eventi kullanabilirsiniz giftleri değiştirip istediğiniz itemleri verebilirsiniz.Düzgün çalışan bir prosedür ile isteğinizi karşılayabileceğinize inanıyorum ama illede ben farklı bir arena yapmak istiyorum diyorsanız o hikaye çok uzar :)

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.