Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü Dungeon FGW Eklemek Hakkında

Alınan Beğeni
53
Ödül Puanları
18
Selamlar,

Ben server'ıma Dungeon eklemeyi düşünüyorum .
Şu an mevcutta olan bir mapi (GARDEN) FGW taşı teleportuna bağlamam , bunu tek kişilik yapmam ve herkes girdiğinde FGW gibi uniqueleri kendine özel görmesi mümkün müdür ? Yani şu an Garden olarak kullandığım yer joba açık ve uniqueler süresi ile çıkıyor . Benim yapmak istediğim orayı jobdan kaldırıp Dungeon olarak eklemek istiyorum . Çalışmam gereken tabloları bile yazsanız kurcalayarak bulabilirim . Bununla ilgili biraz araştırma yaptım fakat bulamadım . Eğer yapabilirsem konu anlatımlı olarak veya video olarak burda aşamalarını eksiksiz paylaşabilirim . İyi forumlar teşekkürler şimdiden .

Promaker

C#,SQL,PHP Geliştirici
Developer
Alınan Beğeni
1,133
Ödül Puanları
93
Dungeon yapmak gerçekten çok meşakatli, vakit alan bir iş bunu gelip buraya tek tek anlatacak birini bulmak zor. Yapısı ve kullandığı tablo sayısı 25 26'yı geçmektedir. Yabancı kaynaklarda paylaşılan dungeonlar var dilerseniz oralardan kaynak edinebilirsiniz ama bu konunuzu cevaplayacak kişiler olacağını çok sanmıyorum.

Şahsen bende günlerce tek tek kurcalayarak en ince ayrıntısına kadar öğrendim.
Sizede önerim biraz kurcalayıp yapısını keşfetmenizdir. Nasıl yapıldığını anlatamayacağım fakat bir nebze de olsa yardımcı olayim size;
Tüm gerekli tabloların ismini vereyim üstüne birde örnek bir dungeon bulursanız ayıklamanız daha kolay olacaktır;

SQL:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Oyla 0
Alınan Beğeni
53
Ödül Puanları
18
Teşekkür ederim Tuna hocam , sanırım dediğiniz gibi dungeon mevcut olan bir database'den hangisi neyi tetikliyor neyi sağlıyor bulmak biraz daha mantıklı . Tablolar fazlasıyla işimi görecektir şimdilik .

Açıkçası birinin anlatmasını istemek bu konuda biraz ayıp olur çünkü herkesin işi gücü var tabi . Buraları kurcalayıp bulmak en mantıklısı olacaktır benim için sanırım .

Peki mevcut dungeon içerikli bildiğiniz paylaşılmış Database mevcut mudur ? Eğer var ise paylaşma şansınız var mı ?

Bir de son sormak istediğim bu dungeon quest tarzı eklemelere IP , PC limit guard üzerinden sağlanıyor değil mi ?

Oyla 0

Promaker

C#,SQL,PHP Geliştirici
Developer
Alınan Beğeni
1,133
Ödül Puanları
93
Teşekkür ederim Tuna hocam , sanırım dediğiniz gibi dungeon mevcut olan bir database'den hangisi neyi tetikliyor neyi sağlıyor bulmak biraz daha mantıklı . Tablolar fazlasıyla işimi görecektir şimdilik .

Açıkçası birinin anlatmasını istemek bu konuda biraz ayıp olur çünkü herkesin işi gücü var tabi . Buraları kurcalayıp bulmak en mantıklısı olacaktır benim için sanırım .

Peki mevcut dungeon içerikli bildiğiniz paylaşılmış Database mevcut mudur ? Eğer var ise paylaşma şansınız var mı ?

Bir de son sormak istediğim bu dungeon quest tarzı eklemelere IP , PC limit guard üzerinden sağlanıyor değil mi ?
Db var mı bilmiyorum ama epvp de paylaşılmış olan bir dungeon var. Tabloları biraz eksik ama kurcalarsanız en azından fikir oluşur kafanızda .

İstediğiniz özellikler sizinde dediğiniz gibi guard üzerinden sağlanıyor. Bunu da bir tek sağlayan Maxiguard. Maxiguard özelliklerini araştırırsanız, tüm limitlemeler için bizlere olanak sağlıyor.

Oyla 0
Alınan Beğeni
53
Ödül Puanları
18
Db var mı bilmiyorum ama epvp de paylaşılmış olan bir dungeon var. Tabloları biraz eksik ama kurcalarsanız en azından fikir oluşur kafanızda .
Teşekkür ederim hocam . Biraz kurcalayalım bakalım başlangıç seviyesinde yapılacak gibi mi :)

Oyla 0

ReDKiT

.
Alınan Beğeni
25
Ödül Puanları
8
tek bir prosedür ile sadece bağlantı tablolarına insert ederek performans dostu bir prosedür ile tek nokta atışı yaparak eklemek istersen eğer bana ulaş.
tuna konu hakkında doğru bilgiler vermiş dediği gibi çok zor bir işlem ama mantığı çözdüğün zaman gerisi geliyor.
reftrigger nomallardan başla ve bind kategorini bu ID lerde bulmaya çalış.

sadece bir ornek

TRI_GOD_FLAME_71_80_NOMAL_MONSTER_1 TRI_GOD_FLAME_71_80_NOMAL_MONSTER_2 TRI_GOD_FLAME_71_80_NOMAL_MONSTER_3 TRI_GOD_FLAME_71_80_NOMAL_MONSTER_4

IF EXISTS(SELECT * FROM SRO_VT_SHARD.._RefGame_World WHERE WorldCodeName128 = 'INS_REDDUNGEON' + @AreaName) BEGIN UPDATE SRO_VT_SHARD.._RefGame_World SET Type = 1, WorldMaxCount = @MaxWorlds, WorldMaxUserCount = @MaxPlayers, WorldDurationTime = 7200000, WorldEmptyRemainTime = 300000 WHERE WorldCodeName128 = 'INS_REDDUNGEON' + @AreaName END ELSE IF NOT EXISTS(SELECT * FROM SRO_VT_SHARD.._RefGame_World WHERE WorldCodeName128 = 'INS_' + @AreaName) BEGIN INSERT INTO SRO_VT_SHARD.._RefGame_World (WorldCodeName128, Type, WorldMaxCount, WorldMaxUserCount, WorldEntryType, WorldEntranceType, WorldLeaveType, WorldDurationTime, WorldEmptyRemainTime, ConfigGroupCodeName128) SELECT 'INS_' + @AreaName, 1, @MaxWorlds, @MaxPlayers, 0, 0, 0, 7200000, 300000, 'GROUP_' + @AreaName END

Oyla 0
Alınan Beğeni
53
Ödül Puanları
18
tek bir prosedür ile sadece bağlantı tablolarına insert ederek performans dostu bir prosedür ile tek nokta atışı yaparak eklemek istersen eğer bana ulaş.
tuna konu hakkında doğru bilgiler vermiş dediği gibi çok zor bir işlem ama mantığı çözdüğün zaman gerisi geliyor.
reftrigger nomallardan başla ve bind kategorini bu ID lerde bulmaya çalış.

sadece bir ornek

TRI_GOD_FLAME_71_80_NOMAL_MONSTER_1 TRI_GOD_FLAME_71_80_NOMAL_MONSTER_2 TRI_GOD_FLAME_71_80_NOMAL_MONSTER_3 TRI_GOD_FLAME_71_80_NOMAL_MONSTER_4

IF EXISTS(SELECT * FROM SRO_VT_SHARD.._RefGame_World WHERE WorldCodeName128 = 'INS_REDDUNGEON' + @AreaName) BEGIN UPDATE SRO_VT_SHARD.._RefGame_World SET Type = 1, WorldMaxCount = @MaxWorlds, WorldMaxUserCount = @MaxPlayers, WorldDurationTime = 7200000, WorldEmptyRemainTime = 300000 WHERE WorldCodeName128 = 'INS_REDDUNGEON' + @AreaName END ELSE IF NOT EXISTS(SELECT * FROM SRO_VT_SHARD.._RefGame_World WHERE WorldCodeName128 = 'INS_' + @AreaName) BEGIN INSERT INTO SRO_VT_SHARD.._RefGame_World (WorldCodeName128, Type, WorldMaxCount, WorldMaxUserCount, WorldEntryType, WorldEntranceType, WorldLeaveType, WorldDurationTime, WorldEmptyRemainTime, ConfigGroupCodeName128) SELECT 'INS_' + @AreaName, 1, @MaxWorlds, @MaxPlayers, 0, 0, 0, 7200000, 300000, 'GROUP_' + @AreaName END
Hocam ilginiz için teşekkür ederim , her şeyin en ince detayını öğrenip yarın farklı bir sıkıntı yaşamamak için kendim kurcalayıp bulma taraftarıyım . Çoğu şeyi query kullanmadan yapmaya çalışıyorum . Tabi bu pek doğru değil aslında kolayı varken uzun yolu izlemek gibi ama yarın bir sıkıntı olduğunda nereden dolayı olduğunu bileceğime inanıyorum bu yolda devam edersem . Yardımlarınız için teşekkür ederim .

Konuyu çözüldü olarak kapatabiliriz . @AleriyaSama

Ayrıca tablolarla alakalı sıkıntımı giderdikten sonra nasıl yapıldığına dair bir video veya anlatım konusu açmayı düşünüyorum .

Oyla 0

mady

.
.
Alınan Beğeni
6
Ödül Puanları
18
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
Sir, thank you for your interest, I'm a fan of learning the smallest detail of everything and trying to find it myself in order not to have a different problem tomorrow. I try to do most things without using query . Of course, this is not quite right, in fact, it is like taking the long road when there is an easy one, but I believe that if there is a problem tomorrow, I will know where it is because if I continue on this road. Thanks for your help .

We can close the issue as solved. @AleriyaSama

Also, after solving my problem with the tables, I'm thinking of opening a video or a lecture about how it's done.
I hope that I hope that

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.