Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi

vSRO Çözüldü Editli DB / Clean DB Hakkında Sorunlar

• Konbuyu başlatan Üye silindi 3096
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 3096

İnternette bildiğimiz üzere bir sürü db geziyor buglu veya bugsuz
Örneğin Fighters Sro dbden alcam örnek olarak

şimdi misal clean db kullanıyorum ben internette gezen bi db buldum diyelim bunu kurdum
ek olarak clean dbyide kurdum diyelim şimdi bu diğer dbden hangi satırları almam lazım

yeni mapler,npcler,moblar,itemler,teleportlar,bölgeler sorunsuz çalışsın söylermisiniz ?

T

Tc_ComanDo

aynı anda birden fazla sql açılabiliyor birde sql export copy database seçenekleri mevcut zaten sqlde ben kendi cleandaki girdileri silip ordakileri aktarmayı öğrenmek istiyorum sadece yani biliyorumda hangi satırlar lazım mesela
RefObjCommon

RefObjItem
RefObjChar

RefNest gibi örneğin hangilerini almam lazım onu sormuştum
Hocam birden fazla SQL ile nasıl açabiliyoruz mesela benim db min üzerine ikinci db den bişey çekmek için nasıl bir yol izlemem gerekiyor
Rica etsem özetle geçermisiniz.

mümkünse işlem yaptığınız db formda paylaşacakmısınız.

Oyla 0

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
.
Alınan Beğeni
6,108
Ödül Puanları
303
Toplu yaptığın işlemler seni soruna sürükler, bir hatada nerde ne olduğunu anlayamazsın ve bir hata bir çok hatayı tetikler.

Bu yüzden işlemleri tane tane, tablo tablo, satır satır yapman senin yararına olacaktır.

Sabit kullanılan tablolar bellidir, isimlerini yazmışsın zaten.
Tüm tablolar için ana tablo ObjCommon'dur, biliyorsun. Pet, mob, item vb. herşey burada barınır.
Mob, npc, spawn değerleri Nest, Hive, Tactics tablolarında barınır.
Droplarla ilgili drop tablolarını kontrol edebilirsin.
Clean DB ile kullandığın DB Cap farkı varsa RefDropItemAssign tablosunu kendine sıfırdan geçirebilirsin.

Oyla 0
Ü

Üye silindi 3096

Toplu yaptığın işlemler seni soruna sürükler, bir hatada nerde ne olduğunu anlayamazsın ve bir hata bir çok hatayı tetikler.

Bu yüzden işlemleri tane tane, tablo tablo, satır satır yapman senin yararına olacaktır.

Sabit kullanılan tablolar bellidir, isimlerini yazmışsın zaten.
Tüm tablolar için ana tablo ObjCommon'dur, biliyorsun. Pet, mob, item vb. herşey burada barınır.
Mob, npc, spawn değerleri Nest, Hive, Tactics tablolarında barınır.
Droplarla ilgili drop tablolarını kontrol edebilirsin.
Clean DB ile kullandığın DB Cap farkı varsa RefDropItemAssign tablosunu kendine sıfırdan geçirebilirsin.
Teşekkürler inş düzgün çekebilirim dbyi bu anlattıkların işime yarıyacak

Oyla 0

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
.
Alınan Beğeni
6,108
Ödül Puanları
303
Teşekkürler inş düzgün çekebilirim dbyi bu anlattıkların işime yarıyacak
Unutmaman gereken, toplu işlemden kaçman olacaktır.

Bu işlemin süresini uzatacaktır fakat işlemi sorunsuz yapmanı destekleyecektir.

Oyla 0
V

V4N_HELLSING

İnternette bildiğimiz üzere bir sürü db geziyor buglu veya bugsuz
Örneğin Fighters Sro dbden alcam örnek olarak

şimdi misal clean db kullanıyorum ben internette gezen bi db buldum diyelim bunu kurdum
ek olarak clean dbyide kurdum diyelim şimdi bu diğer dbden hangi satırları almam lazım

yeni mapler,npcler,moblar,itemler,teleportlar,bölgeler sorunsuz çalışsın söylermisiniz ?

Hocam söylemiş olduğun server bu linkteki mi ?

Oyla 0
Ü

Üye silindi 3096

Hocam söylemiş olduğun server bu linkteki mi ?
Örnek verdim benimki başka bir server 😁 aslında aklıma ilk o geldi db olarak isim sallamak için 😅

Oyla 0
V

V4N_HELLSING

Atmış olduğum linkte fena değil gibi
Bende meraktan baktım 😀😀
Sağlam bişeyse paylaşırsan bizde sevinelim 😍
Belli ki bi takım yenilikleri var
Veya form için dosya olarak paylaşırsan daha güzel olur ☺☺

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.