Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü exploitler için koruma önlemleri

Müco

.
Alınan Beğeni
68
Ödül Puanları
28
Merhaba değerli forum üyeleri.
Bir süredir üzerinde çalıştığım database sonuna doğru yaklaşmış bulunuyorum. Şimdi ise server güvenlik açıkları üzerine yoğunlaşacağım. Amacım afilli prosedürler yazmak , oyun içerisi farklılık yaratacak engellemeler ws yazmak olmayacak serverımı kndi korumamı sağlamak bir firmaya bağlı kalmadan kendim müdahale edebilecek pozisyona gelmek istiyorum.
Bu sebepten ötürüdür ki bana izlemem gereken yol haritası hakkında bilgisi olan arkadaşlar yol gösterebilrmi. C# VE SQL profosyonel olmasada masaüstü uygulama yazacak bilgiye sahibim.
piyasada bulunan bir sürü src filterler mevcut bunların içerisinden hangisini kendime göre düzeneyip geliştiriebilirim ve bu filterlerin çalışma mantığı ile ilgili bilgi verebilirmisiniz.( örnegin bu filterler gameservere baglımı çalışıyor engellenen opcodeler nereden ws gibi.)

Değerli yorumlarınızı bekler iyi çalışmalar dilerim

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,686
Ödül Puanları
605
Merhaba değerli forum üyeleri.
Bir süredir üzerinde çalıştığım database sonuna doğru yaklaşmış bulunuyorum. Şimdi ise server güvenlik açıkları üzerine yoğunlaşacağım. Amacım afilli prosedürler yazmak , oyun içerisi farklılık yaratacak engellemeler ws yazmak olmayacak serverımı kndi korumamı sağlamak bir firmaya bağlı kalmadan kendim müdahale edebilecek pozisyona gelmek istiyorum.
Bu sebepten ötürüdür ki bana izlemem gereken yol haritası hakkında bilgisi olan arkadaşlar yol gösterebilrmi. C# VE SQL profosyonel olmasada masaüstü uygulama yazacak bilgiye sahibim.
piyasada bulunan bir sürü src filterler mevcut bunların içerisinden hangisini kendime göre düzeneyip geliştiriebilirim ve bu filterlerin çalışma mantığı ile ilgili bilgi verebilirmisiniz.( örnegin bu filterler gameservere baglımı çalışıyor engellenen opcodeler nereden ws gibi.)

Değerli yorumlarınızı bekler iyi çalışmalar dilerim
@SDClowen en iyi yönlendirmeyi sağlayabilecektir diye düşünüyorum.

Oyla 0

SDClowen

PHP ~ C# ~ C++ ~ TypeScript
.
Alınan Beğeni
344
Ödül Puanları
263
Gelen paketleri süzmek için kullanılan ve Filter diye tabir ettiğimiz yazılım bir proxydir yani istemciden bağlantıyı alır ardından istemci ile arasında el sıkışma işlemini yapar ardından kendi içinde server ile bağlantı kurar ve onla'da yapar. Client ile Proxy ve Proxy ile Server arasındaki handshake tamamlandıktan sonra veri alışverişi ilk önce serverden başlatılır ardından istemciden veri alışverişi başlatılır. Ayrıca Silkroad Online yaparken anahtar değişimi algoritmasını kullanır. Bununla ilgili net bilgiye ulaşabilirsin.

Handshake sırasında kullanılan paketler
OpcodeFlowName
S → CSERVER_GLOBAL_HANDSHAKE_SETUP_CHALLENGE
C → SCLIENT_GLOBAL_HANDSHAKE_RESPONSE
C → SCLIENT_GLOBAL_HANDSHAKE_ACCEPT
S → CSERVER_GLOBAL_MODULE_IDENTIFICATION
C → SCLIENT_GLOBAL_MODULE_IDENTIFICATION ( )
C → SCLIENT_GLOBAL_MODULE_KEEP_ALIVE (Empty)
C → SCLIENT_GLOBAL_MODULE_CERTIFICATION_REQUEST
C → SCLIENT_GLOBAL_MODULE_CERTIFICATION_RESPONSE
S → CSERVER_GLOBAL_NODE_STATUS1 ( )
S → CSERVER_GLOBAL_NODE_STATUS2 ( )
C → SCLIENT_GLOBAL_MODULE_RELAY_REQUEST
C → SCLIENT_GLOBAL_MODULE_RELAY_RESPONSE
S → CSERVER_GLOBAL_MASSIVE_MESSAGE
C → SCLIENT_GLOBAL_MASSIVE_MESSAGE
Global packet flow

Dahada mantık edinmeniz açısından küçük bir silkroad proxy uygulaması koyuyorum. Belki azda olsa size fikir edinmenizi sağlar.
SampleClientServer.zip

Dediğin gibi piyasada mevcut bir sürü filter mevcut. Hemen hemen hepsi supermike üzerinden gittiği için çok önerdiğim bişey değil. Daha doğrusu piyasada paylaşılmış gerek performans olsun gerek stabilirlik olsun hiç bir filteri önermiyorum. Eğer gerçekten öğrenmeye gönül verdiysen yukarda anlattığım mantık ile Multithreading Socket Programing üzerine çalışmalar yapmalısın.

Ekli dosyalar

• SampleClientServer.zip
    72.3 KB · Görüntüleme: 21
Oyla 0

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,396
Ödül Puanları
113
Gelen paketleri süzmek için kullanılan ve Filter diye tabir ettiğimiz yazılım bir proxydir yani istemciden bağlantıyı alır ardından istemci ile arasında el sıkışma işlemini yapar ardından kendi içinde server ile bağlantı kurar ve onla'da yapar. Client ile Proxy ve Proxy ile Server arasındaki handshake tamamlandıktan sonra veri alışverişi ilk önce serverden başlatılır ardından istemciden veri alışverişi başlatılır. Ayrıca Silkroad Online yaparken anahtar değişimi algoritmasını kullanır. Bununla ilgili net bilgiye ulaşabilirsin.

OpcodeFlowName
Global packet flow

Dahada mantık edinmeniz açısından küçük bir silkroad proxy uygulaması koyuyorum. Belki azda olsa size fikir edinmenizi sağlar.
SampleClientServer.zip

Dediğin gibi piyasada mevcut bir sürü filter mevcut. Hemen hemen hepsi supermike üzerinden gittiği için çok önerdiğim bişey değil. Daha doğrusu piyasada paylaşılmış gerek performans olsun gerek stabilirlik olsun hiç bir filteri önermiyorum. Eğer gerçekten öğrenmeye gönül verdiysen yukarda anlattığım mantık ile Multithreading Socket Programing üzerine çalışmalar yapmak olacaktır.

Bi handshake anladım onda da aklıma milkshake geldi 😁

Oyla 0

Müco

.
Alınan Beğeni
68
Ödül Puanları
28

OpcodeFlowName
Global packet flow

SampleClientServer.zip

Dediğin gibi piyasada mevcut bir sürü filter mevcut. Hemen hemen hepsi supermike üzerinden gittiği için çok önerdiğim bişey değil. Daha doğrusu piyasada paylaşılmış gerek performans olsun gerek stabilirlik olsun hiç bir filteri önermiyorum. Eğer gerçekten öğrenmeye gönül verdiysen yukarda anlattığım mantık ile Multithreading Socket Programing üzerine çalışmalar yapmalısın.
Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim bu gece bu kavramlar üzerine derinlemesine bir araştırma yapacağım. sonra ise gelişim çalışmalarına girişeceğim. Mesleğime uzak bir bölüm kodlama fakat hobi olarak geliştiriyorum kendimi silkroad ile bir yerde çakışıyor olması bu işe biraz daha azmettirdi beni.Başlıktada belirttiğim gibi hazır olmasından ziyade tam olarak mantığını çözüp profosyonel bir bakış açısı yakalamaya çalışıyorum.
Bu algoritmaları oluşturmam sanırım biraz zamanımı alacak. Bu süre zarfında konuyu sorularım ile güncellesem müsait olduğunuzda cevabınızı esirgemez iseniz minnettar olurum.

Oyla 0

SDClowen

PHP ~ C# ~ C++ ~ TypeScript
.
Alınan Beğeni
344
Ödül Puanları
263
Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim bu gece bu kavramlar üzerine derinlemesine bir araştırma yapacağım. sonra ise gelişim çalışmalarına girişeceğim. Mesleğime uzak bir bölüm kodlama fakat hobi olarak geliştiriyorum kendimi silkroad ile bir yerde çakışıyor olması bu işe biraz daha azmettirdi beni.Başlıktada belirttiğim gibi hazır olmasından ziyade tam olarak mantığını çözüp profosyonel bir bakış açısı yakalamaya çalışıyorum.
Bu algoritmaları oluşturmam sanırım biraz zamanımı alacak. Bu süre zarfında konuyu sorularım ile güncellesem müsait olduğunuzda cevabınızı esirgemez iseniz minnettar olurum.

Musait olduğum sürece forumdaşlara elbetde yardımcı olurum. @sarkolata online olduğunda oda kendi fikirlerini beyan edecektir. Ayrıca ek dosyadaki projede silkroadSecurityApi var genellikle herkes onu kullanır. Fakat mantığını öğrenip kendi sınıfınızı yazmanız sizin için daha tecrübe kazandırıcı olacağını düşünüyorum.

Oyla 0

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63

OpcodeFlowName
Global packet flow

SampleClientServer.zip

Haberleşme ve algoritma işleyiş temel mantığına güzel değinmişsin. Anlatım için teşekkürler.

Oyla 0

sarkolata

.
Developer
Alınan Beğeni
790
Ödül Puanları
93
Verebileceğim en büyük öneri karaliste yerine beyaz liste kullanın. Yani; bir şey yasaklı mi diye kontrol etmektense izinli mi diye kontrol edin. Böylece gelecekte gün yüzüne çıkacak yeni exploitlerden de korunabilirsiniz. (tabii ki her durumda değil.) Bu durumdan zamanında başım yandı.

İkinci bir önerim ise izin verilen opcodeları List/vector gibi sıralı O(log n) bir container'da değil, HashSet/unordered_set gibi O(1) algoritmasıyla çalışan bir container'da saklayın. Kontrol çok sık gerçekleştiği için performans fark edecektir.

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.