Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü Fgw Mob spawn sorunu

Alınan Beğeni
567
Ödül Puanları
93
1. gemiye geçmek için bütün mobları kesiyorum alt kısımda yazıda yazıyor moblar çıktı diye ama ana gemiye gittiğimde gemide moblar hiç çıkmıyor yardımcı olursanız sevinirim clean db den tabloları aldım tekrar denedim yine çıkmadı

Çözüm
sorunu düzelttim kendi eklediklerimi yeni nest tablosuna ekledim sorun şu 1 yıldızda verdiğiniz sql tablosunda 10 tane unique çıkıyor 3. gemide sonra mobları kesiyorum envy çıkıyor ve serenes düşüyor 10 tane uniqueyi 1. nasıl düşürebilirim
Nest tablosunda MaxTotalCount sütunu var.. fazla çıkan unique'i bulun.. 10 tane çıkıyorsa 10 yazıyordur... 10 yazan yeri 1 yapın ve oyuna restart atın.
Çözüldüyse konuyu çözüldü olarak değiştirirseniz sevinirim.
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Bu çok basit bı sekilde sorunu halleder Paylaşım - VSRO | VSRO.org Detaylı Slot Editör Programı [ServerEdit & Sieger]
Sanırım çözüldü @AleriyaSama

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,829
Ödül Puanları
213
Bu sorunu çözümü forumda mevcut. Clean db'e özgü bir bug.

Mega linki var bu konuda.. indirip okutun.. okuturken oyununuz kapalı olsun daha kısa sürer.
Patch atmanıza gerek yok.

NOT: okutmadan önce sağ tıkla sil yapacağınız 3 tablo var..
1- Nest
2- Hive
3- Tactics

Bu isimli tabloları önce bi silin.
Sonra bahse konu query'i okutun. tablolar yeniden oluşacak..

Sorununuz çözüldüğünde lütfen başlığı çözüldü olarak değiştirin.

Oyla 0

risesun97

not for money but for humanity
.
Alınan Beğeni
734
Ödül Puanları
93
FGW için paylaşılan queryler falan hep hikaye bence tek yapacağın temiz, çalışan bir Nest tablosu çekmektir.

Bkz:
Aslında Clean db de FGW buglu değil Bi dahi Tab_RefNest taplosunu komple silip Oto id aktif şekilde Tekrar yapıştırmış :) Clean db die piayasa paylaşmışlar %60 Tab_RefNest fix değil. Not Clean db editlerken Tab_RefNest ID 36 dan başlıyorsa sorun yok

Oyla 0
Alınan Beğeni
567
Ödül Puanları
93
Bu sorunu çözümü forumda mevcut. Clean db'e özgü bir bug.

Mega linki var bu konuda.. indirip okutun.. okuturken oyununuz kapalı olsun daha kısa sürer.
Patch atmanıza gerek yok.

NOT: okutmadan önce sağ tıkla sil yapacağınız 3 tablo var..
1- Nest
2- Hive
3- Tactics

Bu isimli tabloları önce bi silin.
Sonra bahse konu query'i okutun. tablolar yeniden oluşacak..

Sorununuz çözüldüğünde lütfen başlığı çözüldü olarak değiştirin.
dediğin gibi indirdim yaptım sorun çözüldü her şey çıkıyor yanlız şöyle bir sorunum var tabloları sildiğim zaman bu seferde oyunda ekli olan şeyleri kaybediyorum farklı bir çözümü yok mu mesela npcler felan ekli onlar gidiyor uniqueler felan ekli şöyle bir sorun daha var en son büyük gemide serenes çıkması için kesilen mob ve 1 tane unique olması gerekiyor uniquelerden 10 tane çıkıyor sizin yolladığınız konudaki tabloları aldığım zaman

FGW için paylaşılan queryler falan hep hikaye bence tek yapacağın temiz, çalışan bir Nest tablosu çekmektir.

Bkz:
36 dan başlamıyor bendeki dediğiniz tablo ama ben bir şeyler deneyip düzelttim sorunu çözdüm 2 yıldızda son gemide unique 1 tane çıkıyor 1 yıldızda 10 tane atıyor son gemideki uniqueyi moblar çıkıyor sorunsuz şekilde çalışıyor

Oyla 0

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,829
Ödül Puanları
213
dediğin gibi indirdim yaptım sorun çözüldü her şey çıkıyor yanlız şöyle bir sorunum var tabloları sildiğim zaman bu seferde oyunda ekli olan şeyleri kaybediyorum farklı bir çözümü yok mu mesela npcler felan ekli onlar gidiyor uniqueler felan ekli şöyle bir sorun daha var en son büyük gemide serenes çıkması için kesilen mob ve 1 tane unique olması gerekiyor uniquelerden 10 tane çıkıyor sizin yolladığınız konudaki tabloları aldığım zaman

36 dan başlamıyor bendeki dediğiniz tablo ama ben bir şeyler deneyip düzelttim sorunu çözdüm 2 yıldızda son gemide unique 1 tane çıkıyor 1 yıldızda 10 tane atıyor son gemideki uniqueyi moblar çıkıyor sorunsuz şekilde çalışıyor
O halde spawn olmayan mobları tek tek tespit edip nest üzerinde maxtotalcount sütunlarını ayarlamak gerekir. Aynı sütunda fazla çıkan mobları da ayarlayabilirsiniz... Tabi sadece nest üzerinde eksik diyemeyiz, diğer tablolarda linklenmiş mi ona bakmak gerek.
Tabloları yeniden oluşturan o konudaki script clean DB için çok uygun.
Biraz meşakkatli bi iş olacaktır.

Aklıma gelen diğer şey şu,
Tabloları aynı şekilde silip script ile yeniden oluşturursunuz. Sonra kendi dbnizin shardını başka isimde kurup, orijinal satırların bittiği yerin altına npcler uniqueler vs byapistir yaparsınız. Yine burada id ve linklere dikkat etmeniz gerekli.
İşlem sonunda veri kopyalama yaptığınız tabloyu silip, yapıştır yaptığınız orijinal shardinizin ismini yine orijinal hale getirirsiniz. SRO_VT_SHARD

Oyla 0
Alınan Beğeni
567
Ödül Puanları
93
O halde spawn olmayan mobları tek tek tespit edip nest üzerinde maxtotalcount sütunlarını ayarlamak gerekir. Aynı sütunda fazla çıkan mobları da ayarlayabilirsiniz... Tabi sadece nest üzerinde eksik diyemeyiz, diğer tablolarda linklenmiş mi ona bakmak gerek.
Tabloları yeniden oluşturan o konudaki script clean DB için çok uygun.
Biraz meşakkatli bi iş olacaktır.

Aklıma gelen diğer şey şu,
Tabloları aynı şekilde silip script ile yeniden oluşturursunuz. Sonra kendi dbnizin shardını başka isimde kurup, orijinal satırların bittiği yerin altına npcler uniqueler vs byapistir yaparsınız. Yine burada id ve linklere dikkat etmeniz gerekli.
İşlem sonunda veri kopyalama yaptığınız tabloyu silip, yapıştır yaptığınız orijinal shardinizin ismini yine orijinal hale getirirsiniz. SRO_VT_SHARD
sorunu düzelttim kendi eklediklerimi yeni nest tablosuna ekledim sorun şu 1 yıldızda verdiğiniz sql tablosunda 10 tane unique çıkıyor 3. gemide sonra mobları kesiyorum envy çıkıyor ve serenes düşüyor 10 tane uniqueyi 1. nasıl düşürebilirim

Oyla 0

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,829
Ödül Puanları
213
Nest tablosunda MaxTotalCount sütunu var.. fazla çıkan unique'i bulun.. 10 tane çıkıyorsa 10 yazıyordur... 10 yazan yeri 1 yapın ve oyuna restart atın.

Bu çok basit bı sekilde sorunu halleder Paylaşım - VSRO | VSRO.org Detaylı Slot Editör Programı [ServerEdit & Sieger]

Oyla 0
Çözüm
Alınan Beğeni
567
Ödül Puanları
93

Müsait zamanda bakıp denicem ona göre bilgilendiririm

sorun çözülmüştür teşekkürler yardım için dediğiniz gibi count değeri 9 olarak gözüküyor program sayesinde biraz daha basit şekilde buldum
çözüm: ilk önce vermiş olduğunuz nest tablosunu silip verdiğini ekledim sonra benim ufak tefek oynamalar yaptığım unique süreleri vs eklediğim str uniqueler olsun onları geri almayıda yaptım kendi nest tablomun en alt satırındaki oynadıklarımı tablo şeklinde alıp yeni verdiğiniz nest tablosuna ekledim npclerim geri geldi str uniqlerim geri geldi ve son olarakta verdiğiniz program ilede 1 yıldız fgw son gemide çıkan 9 tane uniqueyi 1 yapıp düzelttim fgw sorunsuz şekilde çalışıyor ve unique artık 1 tane çıkıyor teşekkürler

Oyla 0

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,829
Ödül Puanları
213
Çözüm:
Sorun FGW sisteminin kararlı çalışmaması idi... Clean db'de bulunan envy spawn sorunu vardı.
Bu sorun aşağıdaki link üzerindeki paylaşımla çözülebilir fakat ekstra npc ve unique ekli ise tablolar silinip yeniden oluşturulduğundan dolayı npc ve uniqueler de uçup gider.

Bu query yine de okutuldu ve Shard üzerinde bulunan Nest Hive ve tactics tabloları yeniden oluşturuldu.
Sonra kullanıcının yedek db üzerinden bu tablolardaki son eklenmiş satırlar alınarak yeni oluşturulan tabloların altına eklendi..
Sorun çözüldü, npcler, yeni eklenmiş uniqueler ve ve fgw çalışır hale getirildi.

Bu yol izlendiğinde fgw'de bazı haritalarda unique sayıları fazla oluyordu..
Bu sorunu gidermek için de aşağıdaki linkte bulunan programla TabRef_Nest tablosu üzerindeki unique sayıları düzeltildi ve konu çözüme kavuştu.

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.