Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi

vSRO Çözüldü Forgetton World Görevi Ödül Değiştirme.

AleriyaSama

VArcane Family , Team , Company
.
Alınan Beğeni
2,827
Ödül Puanları
113
Herkese Merhaba,

Başlıktanda anlaşılacağı üzere "Togui" kart görevinde verilen "8dg Sun" Silahını "8dg Moon" yapmak istiyorum nasıl yapabilirim.

resim_2020-11-12_220343.jpg

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,756
Ödül Puanları
213
Shard DB üzerinde _RefQuestRewardItem tablosunda o göreve ait satırlarda itemleri değiştirmelisiniz, o tablo için patch ister. C_Rare yerine B_rare yaparsınız.
Ayrıca oyun içinde görsel olarak görev açıklamasında görünmesi için de mediada textquest_otherstring gibi bi txt de açıklamayı değişeceksiniz. Media isminden emin olamadım notpad++ ile bu verdiğim isme yakın isimlerdeki txtleri açıp arama yapın bulacaksiniz.

Oyla 0

AleriyaSama

.
Alınan Beğeni
2,827
Ödül Puanları
113
Shard DB üzerinde _RefQuestRewarItem tablosunda o göreve ait satırlarda itemleri değiştirmelisiniz, o tablo için patch ister. C_Rare yerine B_rare yaparsınız.
Ayrıca oyun içinde görsel olarak görev açıklamasında görünmesi için de mediada textquest_otherstring gibi bi txt de açıklamayı değişeceksiniz. Media isminden emin olamadım notpad++ ile bu verdiğim isme yakın isimlerdeki txtleri açıp arama yapın bulacaksiniz.
Teşekkür ederim deneyip tekrar dönerim konuya :)
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

@DarkSlayer Dbtomedia yapıcakmıyım? moon olarak değiştirdim ödül ekranı gelince hala sun gözüküyor :)

XXC.jpg

Yazıyı çözebildim fakat sun konusunda dbtomedia mı yapacağımı bilemedim ondan yazdım :)

Oyla 0

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,756
Ödül Puanları
213
Görev açıklaması Media txtlerinde. Orda açıklamada geçen yazının bir kısmını mediada bulunan txtlerde aratmak gerek. Ya kış hatırlamıyorsam textquest_otherstring. Değilse bir kaç txtde aratmak gerek

Oyla 0

AleriyaSama

.
Alınan Beğeni
2,827
Ödül Puanları
113
Görev açıklaması Media txtlerinde. Orda açıklamada geçen yazının bir kısmını mediada bulunan txtlerde aratmak gerek. Ya kış hatırlamıyorsam textquest_otherstring. Değilse bir kaç txtde aratmak gerek
Buldum şimdi :) deneyeceğim ^^

--> refquestrewarditems.txt

Konum çözüme ulaştı!

@DarkSlayer Teşekkür ederim!

İzlediğim Aşamalar:

FGW TOGUI 61-70 Ödülleri: Database QuestRewardItems bölümünde (717 numara) bunları "C_RARE" dan "B_RARE" çevirdim.

Daha sonra "refquestrewarditems.txt" 717 numarayı bulup onlarıda "B_RARE" diye değiştirdim. Pk2 extractor ile media ya yükledim oldu :)

Oyla 0

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,756
Ödül Puanları
213
Telefondan cevapladım dbtomedia hakkındaki soruyu görememişim. Tablolara ait olanlar çıkıyor ama sadece mediada bulunan txtler mevcut. Onlar illa manuel yapılmalı. Değişikliği test etmeni öneririm. İyi geceler

Oyla 0

AleriyaSama

.
Alınan Beğeni
2,827
Ödül Puanları
113
Telefondan cevapladım dbtomedia hakkındaki soruyu görememişim. Tablolara ait olanlar çıkıyor ama sadece mediada bulunan txtler mevcut. Onlar illa manuel yapılmalı. Değişikliği test etmeni öneririm. İyi geceler
Iyi geceler tesekkur ederim. 🌹

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.