Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi

vSRO Çözüldü GameServer Kapanma HK.

RİME

.
Alınan Beğeni
186
Ödül Puanları
43
Merhaba, arkadaşlar kolay gelsin. Sizden ricam sadece ve sadece bilgi sahibi veya net bi cevap verecek iseniz yorum atın anlamsız çözüm sunmayacak şeyleri belirtmeyin.

Sizlere bi konuda danışmak istiyorum belki bilginiz olabilir veya yaşamış olabilirsiniz. Oyunda karakter normal durunca gameserver günlerce açık kalabiliyor. Fakat MBOT veya başka bi BOT ile oyuna giriş yapıyorum çarı slota atıyorum (HER SLOT AYNI mob farketmeksizin) kasılmaya başlıyor 1 saat 2 saat boyunca kasılıyor ardından GAMESERVER ÇALIŞMAYI DURDURUYOR. Sizce sorun neyden kaynaklı olabilir normalde dediğim gibi gameserver'da herhangi bi sorun yok EXP kasmaya başlarken doğuyor bu sorun.Fikir veren çözümü bilen yorum atan herkese teşekkürler. : )

sarkolata

.
Developer
Alınan Beğeni
787
Ödül Puanları
93
botla ilgili bir şey olmadığı kesin, bot 1-2 saat kasınca daha hızlı mob öldürdüğü için olabilir, belki elle de kassan 4-5 saat sonra çıkacak bu sorun.
en iyi yöntem gameserverı ollydbg ile aç, çöktüğünde stack'i (sağ alt köşeyi) kontrol et. Fikir verebilecek bir şey çıkabilir.

Oyla 0

RİME

.
Alınan Beğeni
186
Ödül Puanları
43
botla ilgili bir şey olmadığı kesin, bot 1-2 saat kasınca daha hızlı mob öldürdüğü için olabilir, belki elle de kassan 4-5 saat sonra çıkacak bu sorun.
en iyi yöntem gameserverı ollydbg ile aç, çöktüğünde stack'i (sağ alt köşeyi) kontrol et. Fikir verebilecek bir şey çıkabilir.
özelden bi resim attım göz atarmısın sana zahmet değerli yorumun için teşekkürler.

Oyla 0
Alınan Beğeni
153
Ödül Puanları
43
Tab_RefNest tablosunda en altta eklediğin özel NPC ve uniqueler hariç tüm kalanları sil ve clean DB den diğer tüm verileri çek. update ÇÏ´Ù°¡ ¸À°¡¹ö·È¾î!! bu hata refneste sonradan manuel mob ekleme yada mobların respawn sürelerinin oynamasından kaynaklı verir. Drop green vb işlerle alakası yok.

Tecrübe ?

Oyla 0

RİME

.
Alınan Beğeni
186
Ödül Puanları
43
Tab_RefNest tablosunda en altta eklediğin özel NPC ve uniqueler hariç tüm kalanları sil ve clean DB den diğer tüm verileri çek. update ÇÏ´Ù°¡ ¸À°¡¹ö·È¾î!! bu hata refneste sonradan manuel mob ekleme yada mobların respawn sürelerinin oynamasından kaynaklı verir. Drop green vb işlerle alakası yok.

Tecrübe ?
Değerli ve anlamlı yorumun için teşekkürler hocam.Şuanda sarkolata arkadaşın dediğini deniyorum OLLY ile gameserverı çalıştırdım takipteyim.HATA'dan anlam çıkaramazsam dediğini uygulayacağım :) başına geldi sanırsam gameserver kapanma durumu çarlar botta kasılırken?

Oyla 0
Alınan Beğeni
153
Ödül Puanları
43
Bildiğim bir hata. Charlar ister botta ister manuel olsun. Alexde mobların respawn sürelerinde yada sonradan bir bölgeye eklenen manuel moblar var. Mesela X bir arena ekledin oyun sistemi gereği içine mob ekleyeceksin. Çoğu kişi refnest kullanımını bilmediği için kopyala yapıştır ile defalarca mob ekleyip slot çoğaltıyor. Buda GS bir süre sonra kapanmasına sebep oluyor. Yani attığın hatanın çözümü refnestte büyük ihtimal tekrar doğum süresi yada anlık max çıkış adetleri oynanmış. Onları clean ile düzenle GS yapanmayacaktır.

Oyla 0

RİME

.
Alınan Beğeni
186
Ödül Puanları
43
Bildiğim bir hata. Charlar ister botta ister manuel olsun. Alexde mobların respawn sürelerinde yada sonradan bir bölgeye eklenen manuel moblar var. Mesela X bir arena ekledin oyun sistemi gereği içine mob ekleyeceksin. Çoğu kişi refnest kullanımını bilmediği için kopyala yapıştır ile defalarca mob ekleyip slot çoğaltıyor. Buda GS bir süre sonra kapanmasına sebep oluyor. Yani attığın hatanın çözümü refnestte büyük ihtimal tekrar doğum süresi yada anlık max çıkış adetleri oynanmış. Onları clean ile düzenle GS yapanmayacaktır.
Tamamdır teşekkürler.OLLY ile GAMESERVER gözetlediğimde sürekli şu hatalar çıkmış.

091DDB74 96CCCC08 ASCII "UPDATE _CharTrijob SET Level=1,Exp=0,Contribution=0,JobType=0,Reward=0 WHERE CharID=27"

Oyla 0
Alınan Beğeni
153
Ödül Puanları
43
GS kapanmadıysa olly fatallogları gösteriyordur. AddLogChar ve LogItem kople kapat öyle GS için denemelere devam et.

Oyla 0

iqodas

.
Alınan Beğeni
137
Ödül Puanları
43
bendede aynı sorun vardı. Çözüm: Benim hatama ServerFiles data neden oldu uyuşmazlık nedeni ile mapta moblar yüklenmiyordu Dc verip Gameserver kapanıyordu.
Not bu hatayı yaratıcak sebebler : Refnest fazla mob spaw - Triger ile oynayıp dungeonlarda bu hataya sebebiyet veriyor - _TimedJob procedur

Hata uyararısı : update ÇÏ´Ù°¡ ¸À°¡¹ö·È¾î!!

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.