Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü Gerçek X,Y,Z Kordinatlarını hesaplamak.

Alınan Beğeni
0
Ödül Puanları
1
Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz gibi _Char tablosundaki PosX,PosY ve PosZ değerleri oyundaki X,Y,Z ile aynı değil.
Bunu hesaplamak için bir hesaplama formülü olduğunu biliyorum. Ve bu hesaplamayı _RefRegion daki X ve Z değerlerini kullanarak yapabiliyoruz sanıyorum.

Ben _RefRegion daki X değerini ve _Char tablosundaki PosX değerini kullanarak, oyundaki X i hesaplayabildim. Ancak _RefRegion tablosunda Y kordinatı yok.

Bu durumda sizlere soruyorum. _Char tablosundaki RegionID, PosX,PosY,PosZ kullanarak oyundaki X,Y,Z yi nasıl elde edebilirim.

X için kullandığım formül.

$regionX = 158; // bulunduğun regionun X pozisyonu
$posX = 210; // _Char tablosundaki PosX pozisyonun
$x = ($regionX - 135) * 192 + $posX / 10; // burda hesaplayarak oyundaki X pozisyonunu verecek

Yuppi

vsro.org
.
Alınan Beğeni
2,572
Ödül Puanları
113
Konsola oyun içerisinde /frame yazarak _RefRegion X ve Z değerlerini elde edebilirsin direkt olarak. Formülü ezberimde değil ama buradan direk regionID de elde edilebiliyor. Y koordinatı yükseklik demek bildigim kadarı ile o yüzden refregionda Y diye bir kavram yok.

Oyla 0
Alınan Beğeni
0
Ödül Puanları
1
@Senua evet dediğini değerlendirip Y kordinatı olmadığını düşünerek olayı Z üzerinden ilerlettim ve şu formülü uyguladım.

$regionX = 130;
$regionZ = 88;

$posX = 1504;
$posZ = 794;

$x = (192 * ($regionX - 135)) + ($posX / 10);
$z = (192 * ($regionZ - 92)) + ($posZ / 10);

Burada en sonda çıkan $x ve $z , oyundaki X ve Y ye denk geliyor( Yani PosZ yi kullanarak oyundaki Y yi buluyorum). Ancak phbotun config dosyasında gördüğüm kadarıyla X,Y($z) ve Z kordinatlarını veriyor. Phbot configi üzerindeki Z kordinatının işlevini biliyormusunuz ?

Oyla 0
Alınan Beğeni
0
Ödül Puanları
1
Kod:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

@Spare code taginde vb/vb.net için marker yok ?

Bu kod sanırım client tarafındaki X,Y kordinatını database _Char tablosundaki PosX PosZ değerlerine göre çeviriyor, ancak benim istediğim tam tersiydi ve yukarıdaki yazdığım yöntem bunu halletti :) Ayrıca _Char tablosundaki PosY alanı oyundaki Z ye denk geliyor. Çok ters geldi bana bu olay :)

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.