Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi

iSRO-R Çözüldü İsro smc hatası

Alınan Beğeni
558
Ödül Puanları
93
1667974226507.png
smc login oluyorken böyle bir sıkıntı yaşıyorum ip'leri yapıyorum ama olmuyor normalde denedim 192.168 olan ile bu seferde cert açmıyor

Çözüm
buldum paylaşan kişiden denedim patch yapılmış yazısı çıkıyor sorunum sadece shardmanager ve gameserverin db ye bağlantısı başka bir sorun kalmıyor oyunu felan açtım id pw yazdım 2.pasword da koydum tabi oyun açık olmadığı için c35 diye bir hata verdi
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

sorun çözülmüştür @skyrage33 sorunun yazım hatası olduğu ortaya çıktı o yüzden okumuyormuş shard_log yazılması gereken yere r_log yazılmış
SILKROAD_R_LOG veritabanının adını SILKROAD_R_SHARD_LOG yaptık CERT db içindeki satırla uyumsuzluk vardı

EfsaneSro

Sıkıldım
.
Alınan Beğeni
8,892
Ödül Puanları
113
privilagedsmc ye ip ekledinmi ? 127.0.0.1 ile smcye giriş yap bu arada

Oyla 0
Alınan Beğeni
558
Ödül Puanları
93
127.0.0.1 olarakta mı ekleyeyim kendi ip mi ekledim ip gereken yerlere birde bu ip konusu ipv4 olarak eklediğimde cert açılıp kapanıyordu ipv4 olarak mı kurmak gerekiyor bunu

denedim ama yine aynı devam ediyor

Oyla 0

EfsaneSro

Sıkıldım
.
Alınan Beğeni
8,892
Ödül Puanları
113
127.0.0.1 olarakta mı ekleyeyim kendi ip mi ekledim ip gereken yerlere birde bu ip konusu ipv4 olarak eklediğimde cert açılıp kapanıyordu ipv4 olarak mı kurmak gerekiyor bunu

denedim ama yine aynı devam ediyor
exeleri düzgün patchledinmi global bile düzgün yüklenmemiş görünüyor
global manager ve machine manager açtıktan sonra smc açıp ordan başlatabilirsin exeleri fakat sen exelere patch atmamışsın sanırsam

Oyla 0
Alınan Beğeni
558
Ödül Puanları
93
exeleri düzgün patchledinmi global bile düzgün yüklenmemiş görünüyor
global manager ve machine manager açtıktan sonra smc açıp ordan başlatabilirsin exeleri fakat sen exelere patch atmamışsın sanırsam
1667976742721.png
şu an bu şekilde exeler isro kurulumu vardı ondan yaptım ne kadar doğru yaptım bilmiyorum şahsen

başka bir server files indirdim belirli kısımlara otomatik patch attırma vardı ip sql server ismi login ismi pasword felan yazdım şu an açıldı sorunsuz gibi tam olarak giriş yapmadım giriş yapınca bilgilendiririm

Oyla 0
Alınan Beğeni
558
Ödül Puanları
93
Oyla 0

EfsaneSro

Sıkıldım
.
Alınan Beğeni
8,892
Ödül Puanları
113
GameServer .exenin bulunduğu klasördeki Server.cfg de data ve script klasörünü tanımlaman için bir alan var orayı düzgün ayarla

cert databasesindeki sql bilgilerinide düzelt orada 2 yerde düzeltilmesi gerekiyor sanırsam

1667979417568.png

Oyla 0
Alınan Beğeni
558
Ödül Puanları
93
GameServer .exenin bulunduğu klasördeki Server.cfg de data ve script klasörünü tanımlaman için bir alan var orayı düzgün ayarla

cert databasesindeki sql bilgilerinide düzelt orada 2 yerde düzeltilmesi gerekiyor sanırsam

Ekli dosyayı görüntüle 14511
düzelttim ama sorun yine aynı şekil devam ediyor data dediğiniz oyunun data.pk2 si değil mi gatemanager biraz geç yükleniyor sonradan açıldı shard ile gameserver kaldı onlarda dbconned diyor ama çözemedim hala
1667981800680.png

Oyla 0

TOGi

.
Alınan Beğeni
8
Ödül Puanları
8
anladığım kadarı ile veritabanına bağlanırken hata veriyor.
Cert kısmındaki ini dosyaları içerisinde :

srGlobalService
Kod:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

srShard
Kod:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

gerekli alanları bu şekilde değiştirip dene istersen.
Birde veritabanının isimleri farklı sendeki SILKROAD_R_SHARD seklinde buralardaki veri tabanı bölümüyle aynı olsun. SRO_VT_SHARD yerine kendi veri tabanı ismini ekle.

umuyorum çözülür de devile bakma fırsatın olur (y)

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.