Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü Item ismi değiştirme /Set Type Değiştirme /Item Drop kaldırma

Alınan Beğeni
740
Ödül Puanları
93
Merhabalar, sizlere 3 sorum olacak;
1-) textuisystem ve txtdata_object 'den değiştirdiğim isimler oyuna girince isimsiz görünüyor. Eminim ki eksik bir txt yada sqlden eklemem gereken bir yer vardır.
Eksik yaptığım yer neresi? (Çözüldü)
1.png

2-) 9dg moon itemi fight olarak nasıl ayarlayabilirim? (Çözüldü)
2.png

3-) 9-10-11 Dg itemleri dropdan kaldırmak istiyorum. Elinizde hazır query var mı? (Çözüldü)

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 340

Merhabalar, sizlere 4 sorum olacak;
1-) textuisystem ve txtdata_object 'den değiştirdiğim isimler oyuna girince isimsiz görünüyor. Eminim ki eksik bir txt yada sqlden eklemem gereken bir yer vardır.
Eksik yaptığım yer neresi?
1.png

2-) 9dg moon itemi 8dg gösterip sun yerine fight olarak nasıl ayarlayabilirim?
2.png

3-) 9-10-11 Dg itemleri dropdan kaldırmak istiyorum. Elinizde hazır query var mı?
4-)Server 80 cap ve item droplarında bir terslik sezdim 8dg sun yaklaşık 50 mobda 1 düşüyor. Normal rateye nasıl getirebilirim?
Kod:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Oyla 0
Ü

Üye silindi 340

İtem dg olayıda 3 er 3 er artmakta misal 33 girersin 11 dg yazar 36 girersin 12 dg yazar buna göre sayıyı bulursun
İtemdataxxx.txt dosyasından istediğin itemin satırından bul bu sayıyı istediğini sayıyı gir unutma
3 >>1 dg
6 >> 2 dg
9>>3 dg
12>> 4 dg
15 >>5 dg
18>> 6 dg
21 >> 7 dg
24 >> 8 dg
27>>9 dg
30>>10 dg
Diye gider

Oyla 0
Alınan Beğeni
740
Ödül Puanları
93
İtem dg olayıda 3 er 3 er artmakta misal 33 girersin 11 dg yazar 36 girersin 12 dg yazar buna göre sayıyı bulursun
İtemdataxxx.txt dosyasından istediğin itemin satırından bul bu sayıyı istediğini sayıyı gir unutma
3 >>1 dg
6 >> 2 dg
9>>3 dg
12>> 4 dg
15 >>5 dg
18>> 6 dg
21 >> 7 dg
24 >> 8 dg
27>>9 dg
30>>10 dg
Diye gider
Eyvallah, nerdeyse 2 sorunun cevabını aldım sayılır, geriye Moon yerine örneğin Fight yazması, isimsiz itemlerin ismini getirme ve drop rateleri düzeltmesi kaldı :)

Oyla 0
Ü

Üye silindi 340

Eyvallah, nerdeyse 2 sorunun cevabını aldım sayılır, geriye Moon yerine örneğin Fight yazması, isimsiz itemlerin ismini getirme ve drop rateleri düzeltmesi kaldı :)
İsim olayında 1 tane bile boşluk olsa görünmez diğer görünen itemlerin arasındaki boşluk kopyala ve her zaman notepad++ ile düzenle işten yeni geldim eve tw verirsin düzeltirim sun ismi yerine yazmasını istediğin yazıyı

Oyla 0
Alınan Beğeni
740
Ödül Puanları
93
İsim olayında 1 tane bile boşluk olsa görünmez diğer görünen itemlerin arasındaki boşluk kopyala ve her zaman notepad++ ile düzenle işten yeni geldim eve tw verirsin düzeltirim sun ismi yerine yazmasını istediğin yazıyı
İsim olayı ayrıymış sen söyleyince farkettim, Item ID değişmiş Notepad ++ ile Ctrl+H ile değiştirmiştim tüm isimleri, şimdi sql'de refobjcammon düzenliyorum ordaki ID ile aynı olması gerekiyor :)

Oyla 0

risesun97

not for money but for humanity
.
Alınan Beğeni
734
Ödül Puanları
93
İsim olayında _RefObjCommon ' da o objenin 3 veya 4 kolonunda SN_ITEM_XXX gibi şeyler yazar ordakini al textdataobj.txt'e öyle ekleme yap

Oyla 0
Alınan Beğeni
740
Ödül Puanları
93
İsim olayında _RefObjCommon ' da o objenin 3 veya 4 kolonunda SN_ITEM_XXX gibi şeyler yazar ordakini al textdataobj.txt'e öyle ekleme yap
Söylediğin işlemi anladım, tam tersini yapsam _RefObjCommon dakini txt'ye göre değiştirsem fark eder mi?

Son düzenleme:
Oyla 0

risesun97

not for money but for humanity
.
Alınan Beğeni
734
Ödül Puanları
93
Söylediğin işlemi anladım, tam tersini yapsam _RefObjCommon dakini txt'ye göre değiştirsem fark eder mi?
Mesela ilk baştaki item resimde görüneni diyorum, atıyorum onun id si 16426 , o id yi buluyoruz sonra 3. veya 4. kolonda(sağa doğru git yani) SN_XXX_XXX gibi şeyler yazar orası oyunda görünen tekst için linktir ve Media pk içinden textdataobj.txt veya textequip&skill.txt ten okur. Bilmem anlatabildim mi?

Oyla 0
Alınan Beğeni
740
Ödül Puanları
93
Mesela ilk baştaki item resimde görüneni diyorum, atıyorum onun id si 16426 , o id yi buluyoruz sonra 3. veya 4. kolonda(sağa doğru git yani) SN_XXX_XXX gibi şeyler yazar orası oyunda görünen tekst için linktir ve Media pk içinden textdataobj.txt veya textequip&skill.txt ten okur. Bilmem anlatabildim mi?
textdataobject.txt deki SN_ITEM_MALL_HGSUNUCULAR_SWITCHER_01 olan itemin hgsunucular kısmını Hookahroad olarak değiştirdim, bende diyorum ki textdataobject.txt deki öyle kalsın _RefObjCommon'daki HGSUNUCULAR kısmını Hookahroad yapıyım :) olmuyor mu öyle?

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.