Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü Itemlerin Artı Değerlerini Değiştirme/Eşitleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
Premium
.
Alınan Beğeni
6,147
Ödül Puanları
303
Herkese merhaba,
bir çok serverda yapılan ve benimde yapmak istediğim lakin bi türlü işin içinden çıkamadığım sorun var.

Yapmak istediğim işlem şu şekilde;
10 Degree Last Tier (C segment son parçalar, 98-99-100) parçaların Sos, Som ve Sun ile aralarında ki DMG ve DEF değerlerini değiştirmek istiyorum.
Mesela;
10 Degree Sos itemler, 10 Degree Las Tier itemler +1 fazla,
10 Degree Som itemler, 10 Degree Last Tier itemlerden +2 fazla,
10 Degree Sun itemler, 10 Degree Last Tier itemlerden +2 fazla olması gerekli.

İtemlerin girdileri RefObjItem tablosunda bulunuyor.

Fakat, işlemi yapmaya sıra gelince tamamen beyin karmaşası oluştu bende.

Adet olarak Sos, Som ve Sun olarak (2 adet farklı kafalık dahil) toplam 51 item var.
Bunlara 9 adet'te ACC'leri ekleyince, 60 item,
6 Silah ve Shield ekleyince 78 item,
Ve bu silahların da Som, Sun olarak Switcherları var,
bunların hepsini ekleyince toplam 150 item yapıyor.

İşin içinden çıkamadım, tamamen karmaşanın ortasındayım.

Yardımlarınızı, önerilerinizi bekliyorum.

ÇÖZÜM:

Sorunu tek tek düzenleyerek, itemler arasında ki farkları hesaplayarak çözdüm.

Sos, last tier itemden +1
Som, last tier itemden +2
Sun, last tier itemden +3 fazla.

Şöyle de bir video bırakayım;

Alınan Beğeni
298
Ödül Puanları
43
Merhaba arkadasım yaklaşık 2 sene once aynı işlemi yapmıştım ama hiç kullanmadım hala ekli şöyle yapmanı oneririm objitem de bulduğun sox itemin satırı kopyala note pad yapıştır. Ve ardından değiştirmek istediğin 99 veya 100 itemi bul onuda notepad yapıştır. Bu işlemi biraz daha kolaylaştırmak için oyuna girip iki itemi envanterini koy ve oyunda degerleri note pad attıgın paramlarda bulacaksın onları istediğin gibi değiştirip işlemini bitirebilirsin mediana geçirmeyi unutma bi kaç denemeden sonra olayı kavrarsın. Evde değilim evde olsam sana daha basit şekilde anlatıp gostermemek isterdim. Kendim yaparken işimi kolaylaştırmak adına bir kaç query yazmıştım. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Oyla 0

Sieger

Premium
.
Alınan Beğeni
6,147
Ödül Puanları
303
Merhaba arkadasım yaklaşık 2 sene once aynı işlemi yapmıştım ama hiç kullanmadım hala ekli şöyle yapmanı oneririm objitem de bulduğun sox itemin satırı kopyala note pad yapıştır. Ve ardından değiştirmek istediğin 99 veya 100 itemi bul onuda notepad yapıştır. Bu işlemi biraz daha kolaylaştırmak için oyuna girip iki itemi envanterini koy ve oyunda degerleri note pad attıgın paramlarda bulacaksın onları istediğin gibi değiştirip işlemini bitirebilirsin mediana geçirmeyi unutma bi kaç denemeden sonra olayı kavrarsın. Evde değilim evde olsam sana daha basit şekilde anlatıp gostermemek isterdim. Kendim yaparken işimi kolaylaştırmak adına bir kaç query yazmıştım. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Önerin için teşekkür ederim lakin ben bunu kafama göre değil, olan değerler ile uygulamak istiyorum.
Kafama göre yapılacak birşey değil bu, bu sefer tüm dengeleme bozulur.

Ek olarak, not defterine yapıştır mevzusu falan, işlem bittikten sonra DB'ye aktarması var.

Yani anlattığın yol 150 item için günlerce uğraştırır, ufak bi hata yaparsanda hepsini silmek zorunda kalırsın.

Oyla 0
Alınan Beğeni
298
Ödül Puanları
43
Şimdi senin dediğin işleme gelecek olursak şunlarıda dusunmrk lazım soslar 98lik itemden bir kaç seviye yüksek degerleri girildiğinde bu sefer moona eşit olacak soslar ee soslarıa değiştirdin bu sefer sos moon arası denge bozuldu moon itemi de hallettin sun moon arası bozuldu yani kısaca bu işlem tüm dengeyi bozuyor onu sun itemden yüksek bir değer girmen lazım ki bütün itemlere işlem yapman gerekmez ki bu durumda seni yeni bir sun item olusturma ya teşvik eder

Oyla 0

Sieger

Premium
.
Alınan Beğeni
6,147
Ödül Puanları
303
Hocam zaten yapmak istediğimi üstte yazdım, Sos +1, Som +2, Sun +3 fazla olucak.
Denge bozulmuyor, dengeyi buna göre ayarlıyacağım ben.
Şu an Sun, last tier itemden +8 fazla, orjinal hali bu.

Oyla 0

Sieger

Premium
.
Alınan Beğeni
6,147
Ödül Puanları
303
Öneri için teşekkürler, dediğin sistemde yapılması yorucu ve istediğim gibi işlev görmeyecek. Teşekkürler.

Oyla 0
Alınan Beğeni
196
Ödül Puanları
43
Sorun çözüldü mü?
Çözülmediyse özelden ulaşır mısın bana DC link vericem. Oradan tam olarak ne istediğini bana anlatırsan yardımcı olabilirim. Notpad++'dan tek tek değiştirmene gerek bile kalmaz. Değişiklik yapılacak değerleri gösterirsen gerisi kolay :)

Oyla 0

Sieger

Premium
.
Alınan Beğeni
6,147
Ödül Puanları
303
Hayır, çözülmedi.
ÖM'den dc linkini bırakırsan gün içinde müsait olunca iletişime geçerim.

Oyla 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.