Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü Itemlerin Artı Değerlerini Değiştirme/Eşitleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
Premium
.
Alınan Beğeni
6,143
Ödül Puanları
303
Herkese merhaba,
bir çok serverda yapılan ve benimde yapmak istediğim lakin bi türlü işin içinden çıkamadığım sorun var.

Yapmak istediğim işlem şu şekilde;
10 Degree Last Tier (C segment son parçalar, 98-99-100) parçaların Sos, Som ve Sun ile aralarında ki DMG ve DEF değerlerini değiştirmek istiyorum.
Mesela;
10 Degree Sos itemler, 10 Degree Las Tier itemler +1 fazla,
10 Degree Som itemler, 10 Degree Last Tier itemlerden +2 fazla,
10 Degree Sun itemler, 10 Degree Last Tier itemlerden +2 fazla olması gerekli.

İtemlerin girdileri RefObjItem tablosunda bulunuyor.

Fakat, işlemi yapmaya sıra gelince tamamen beyin karmaşası oluştu bende.

Adet olarak Sos, Som ve Sun olarak (2 adet farklı kafalık dahil) toplam 51 item var.
Bunlara 9 adet'te ACC'leri ekleyince, 60 item,
6 Silah ve Shield ekleyince 78 item,
Ve bu silahların da Som, Sun olarak Switcherları var,
bunların hepsini ekleyince toplam 150 item yapıyor.

İşin içinden çıkamadım, tamamen karmaşanın ortasındayım.

Yardımlarınızı, önerilerinizi bekliyorum.

ÇÖZÜM:

Sorunu tek tek düzenleyerek, itemler arasında ki farkları hesaplayarak çözdüm.

Sos, last tier itemden +1
Som, last tier itemden +2
Sun, last tier itemden +3 fazla.

Şöyle de bir video bırakayım;

Sieger

Premium
.
Alınan Beğeni
6,143
Ödül Puanları
303
Oyla 0
Alınan Beğeni
19
Ödül Puanları
8
Eğer sorunu çözemezseniz özelden ulaşın bir bağlanıp yardımcı olmaya çalışayım

Oyla 0

Sieger

Premium
.
Alınan Beğeni
6,143
Ödül Puanları
303
Eğer sorunu çözemezseniz özelden ulaşın bir bağlanıp yardımcı olmaya çalışayım
Konu detaylı olduğu üstünde duramıyorum şu sıralar, rdp kısmı malesef ki bir yardım aramıyorum :)

Yapılabilitesi olan bir öneriniz, yol gösterişiniz varsa burada paylaşabilirsiniz, konuyu deneyip olumlu/olumsuz dönüş yapabilirim.

Oyla 0
Alınan Beğeni
19
Ödül Puanları
8
Konu detaylı olduğu üstünde duramıyorum şu sıralar, rdp kısmı malesef ki bir yardım aramıyorum :)

Yapılabilitesi olan bir öneriniz, yol gösterişiniz varsa burada paylaşabilirsiniz, konuyu deneyip olumlu/olumsuz dönüş yapabilirim.

Kodsuz şekilde mantıken anlatmak gerekirse ilk önce editleyeceğin itemlerin +1 +2 hallerini bir yere al daha sonra bu itemlerin sos, som ve sun hallerini de al hangisi nasıl olması gerekiyorsa gerekli yerleri düzenle ve kaydet. Şuanda derli toplu bir veritabanım yok o yüzden test yapıp kod veremiyorum.

Bu arada bağlantıdan kastım rdp değildi anydesk falandı.

Oyla 0

Sieger

Premium
.
Alınan Beğeni
6,143
Ödül Puanları
303
Kodsuz şekilde mantıken anlatmak gerekirse ilk önce editleyeceğin itemlerin +1 +2 hallerini bir yere al daha sonra bu itemlerin sos, som ve sun hallerini de al hangisi nasıl olması gerekiyorsa gerekli yerleri düzenle ve kaydet. Şuanda derli toplu bir veritabanım yok o yüzden test yapıp kod veremiyorum.

Bu arada bağlantıdan kastım rdp değildi anydesk falandı.
Bahsettiğin mevzu zahmetli bir iş bu şekilde dengelemek zahmetli. Neden dersen, çünkü itemin refobjitem tablosunda phy olarak 2 veri var, mag olarak 2 veri girişi var, neyin ne olduğu belli değil.

Rdp: Remote Desktop Protocol (Uzak masaüstü bağlantısı)
Anydesk, teamviewer vb. hepsi bu kısıma dahil :)

Oyla 0
Alınan Beğeni
19
Ödül Puanları
8
Bahsettiğin mevzu zahmetli bir iş bu şekilde dengelemek zahmetli. Neden dersen, çünkü itemin refobjitem tablosunda phy olarak 2 veri var, mag olarak 2 veri girişi var, neyin ne olduğu belli değil.

Başka bir yol aklıma gelmiyor sonuçta her iteme değil bazı itemlere uygulamak istiyorsun dediğim yol ile o verileri olması gereken hale çevirip kullanabilirsin.
Rdp genel de bağlanıldığında açık olan session'u kapatıp yeni session açar onun için kullanılır fakat anydesk gibi masaüstü bağlantıları aynı session üzerinden işlem yapmaya olanak tanır o yüzden yanlış anlaşılma olmasın diye not düştüm :)

Oyla 0
Alınan Beğeni
19
Ödül Puanları
8

Merhabalar, phy mag doğru iki şer halde mevcut fakat bunu daha basite indirgemek adına diyorum TSQL komutları ile değerli ve ıdleri değiştirip mevcut değerlerin üstüne çıkartabilirsiniz. Şu sıralar yurt dışındayım. Eğer ki erken dönüş yaparsam size yardımcı olmak adına bir query göndermeye çalışacağım.

Oyla 0

Sieger

Premium
.
Alınan Beğeni
6,143
Ödül Puanları
303
Merhabalar, phy mag doğru iki şer halde mevcut fakat bunu daha basite indirgemek adına diyorum TSQL komutları ile değerli ve ıdleri değiştirip mevcut değerlerin üstüne çıkartabilirsiniz. Şu sıralar yurt dışındayım. Eğer ki erken dönüş yaparsam size yardımcı olmak adına bir query göndermeye çalışacağım.

Dönüşünüzü bekliyor olacağım, dediğiniz şekilde daha önce yapmaya çalıştım lakin aşırı karmaşaya yol açıyor ve ufak bi hatanız da ise silahları çöp etme riskiniz var.

Oyla 0

Sieger

Premium
.
Alınan Beğeni
6,143
Ödül Puanları
303
Başka bir yol aklıma gelmiyor sonuçta her iteme değil bazı itemlere uygulamak istiyorsun dediğim yol ile o verileri olması gereken hale çevirip kullanabilirsin.
Rdp genel de bağlanıldığında açık olan session'u kapatıp yeni session açar onun için kullanılır fakat anydesk gibi masaüstü bağlantıları aynı session üzerinden işlem yapmaya olanak tanır o yüzden yanlış anlaşılma olmasın diye not düştüm :)
Evet, sadece silahlar için yapılacak olan bir şey bu. Bir çözüm yolu bulacağız ve burada paylaşacağız. :)

Oyla 0

Sieger

Premium
.
Alınan Beğeni
6,143
Ödül Puanları
303
Sorunu tek tek düzenleyerek, itemler arasında ki farkları hesaplayarak çözdüm.

Sos, last tier itemden +1
Som, last tier itemden +2
Sun, last tier itemden +3 fazla.

Şöyle de bir video bırakayım;

Oyla 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.