Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi

vSRO Çözüldü Jangan Cave Bug

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
Merhaba arkadaşlar,

Malum jangan cave Mobların köşeye koşarak gitmesi sonucunda oluşan bugu herkes biliyordur.
Bunun çözümünü bilen biri var mı?

Malum mobları silip toplu eklemeyi , tek tek eklemeyi ve bir çok tablolarda değişiklik yaparak test yaptım. Hepsinde mobların aynı şekilde koşup köşeye gittiğini gördüm.
Tahminimce o bölgenin regionlarından kaynaklanan bir problem var. Neden diyecek olursanız. Farkettiniz mi bilmiyorum ama Jangan Cave'de odalarda dolaştığınızda party üyeleri yanınızdaymış gibi görünebiliyor. Bundan şunu çıkartıyorum ki eğer bazı (-) regionların değerleri diğer odalarınkiyle benzerlik gösteriyor ve moblar kendi bölgesinde hem de diğer regiona yani koştuğu yere gidip buga girmesini açıklıyor diye düşünüyorm.

Bence bunun çözümü jangan cavenin odalarının regionlarının aynı olanlarının değiştirilmesi diye düşünüyorum. Eğer böyleyse fikir almak istiyorum denemeyi düşünüyorum çünkü.

Alınan Beğeni
27
Ödül Puanları
28
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
geçen sene isroyu oynuyordum orada hala bu bug devam ediyordu mobslar hatta uniqueler bile köşelere saklanıyordu :)
bunun çözümü belkide yoktur isro bile yapamadığına göre o_O

Oyla 0
V

V4N_HELLSING

Wolwec Kesinlikle düşüncene bende katılıyorum.
Tespit olarak aynı kanaatteyim.
Bundan şunu çıkartıyorum ki eğer bazı (-) regionların değerleri diğer odalarınkiyle benzerlik gösteriyor ve moblar kendi bölgesinde hem de diğer regiona yani koştuğu yere gidip buga girmesini açıklıyor diye düşünüyorm.

Bence bunun çözümü jangan cavenin odalarının regionlarının aynı olanlarının değiştirilmesi diye düşünüyorum.

Oyla 0

Frenory

SQL,Vsro Editor
.
Alınan Beğeni
593
Ödül Puanları
93
görmediğim bir şey ve denk gelmedim.
Bugun Nasıl Oluştuğunu söyleyebilir misin ?

Oyla 0
V

V4N_HELLSING

Moblar belirli köşelere(duvara) buga giriyor. Orada mob çoğalıyor. Fakat bu jangan cave b2 ve Sp cave de oluyor
+++
Ayrıca mob’lar aynı harita koduna sahip olduğu için tahminim doğdukları yerlerden asıl merkezi ortak yeri olan bi bölüme geçmeye çalışıyorlar ondan bug oluyor diyede tahmin ediyorum.

Oyla 0

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
.
Alınan Beğeni
6,107
Ödül Puanları
303
Çözümünü söylüyorum;
Gezdikleri alanı ve spawn oldukları alanı eşitle.
Yani gezdikleri alan 30 ise doğdukları alanı 15 yap sabit kalsınlar bu şekilde sağa sola gidemeyecekler.

Count değerlerinide 3-4 arasında bişey yapıp respawn süresini 0 saniye yaparsan al sana homojen jangan cave.

Ben tüm map'i bu şekilde yaptım, tadından geçilmiyor :D

Oyla 0

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
Çözümünü söylüyorum;
Gezdikleri alanı ve spawn oldukları alanı eşitle.
Yani gezdikleri alan 30 ise doğdukları alanı 15 yap sabit kalsınlar bu şekilde sağa sola gidemeyecekler.

Count değerlerinide 3-4 arasında bişey yapıp respawn süresini 0 saniye yaparsan al sana homojen jangan cave.

Ben tüm map'i bu şekilde yaptım, tadından geçilmiyor :D
Akşam denicem ama çok düşürdüm o değerlerde düzelmedi bide öyle deniyim bakalım

Oyla 0

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
.
Alınan Beğeni
6,107
Ödül Puanları
303
Akşam denicem ama çok düşürdüm o değerlerde düzelmedi bide öyle deniyim bakalım
Akşam eve geçince SS ve video atarım sana aklın gider, slotlara aşık olursun.
Range columnlarının adı aklımda değil ama ne demek istediğimi anladın.

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.