Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

ecSRO Paylaşım Joymax in Ecsroya Açtığı Dava

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
En son çıkanlardan biri vSro 'dir.
Silkroad'ın yedeklerinin tek sunucuda tutulmadığı aşikardı zaten o zamanlar.

Alınan Beğeni
145
Ödül Puanları
43
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
ecsro ile joymax arasında lisans yoktu. Dosyaların nasıl alınıp ecsro açıldığını tam olarak hatırlamıyorum. Kopyalanma değildir. Belki emülator olabilir. Sızdırıldığını düşünüyorum ben.

vSRO ise test files idi. Joymax ile lisans anlaşması yapan bir firmanın test dosyaları sunucularından çalındı. Şuan joymax tüm private serverlara dava açma hakkına sahip ama uğraşacak adam yok. Geçtiğimiz yıllarda lisans davasıyla ilgilenen bir kore şirketine vekalet vermişlerdi. O şirket bir kaç private serverin facebook sayfalarını kapattırmıştı. Ancak bundan öteye gidilemedi. Zaten uğraşılacak gibi değil. Günübirlik serverlar açılıyor.

Ek bilgi geçeyim, Resmi lisanslı vSRO serveri hala açık, 2 ve 3 joblu şekilde sunucuları var. Elimizdeki dosyalar test ama onlardakiler lisanslı son dosyalar.

ecsro dan da önce açılan ilk pserver

World's First Private Sro server. Created by MHTC Dev's from the csro client.

risesun97

not for money but for humanity
.
Alınan Beğeni
734
Ödül Puanları
93
Ki zaten iSRO ile de o kadar ilgili değiller artık, kaldı ki kaçak sunuculara dava açacaklar. Oyuna ortak şirkette aldılar ama onlarda aynı bişey yapmıyor 😃 MMORPG türü oyunlarında ömrü azaldı zaten bunu oyuncu sayısı ciddi derecede azalan iSRO ya bakıp görebilirsiniz, zamanında 40, 45 sunucusu olan şirket sunucusu sayısını 8 civarına düşürdü. Şu an güncel seviye 140 a dayandı bundan sonra ne olacak bende çok merak ediyorum, RefLevel tekstlerine baktığımda seviye 150 ye uzatılmıştı anlaşılan şirket oyunu uzatacak gibi duruyor.

tylu

VSro
.
Alınan Beğeni
980
Ödül Puanları
93
ecsro ile joymax arasında lisans yoktu. Dosyaların nasıl alınıp ecsro açıldığını tam olarak hatırlamıyorum. Kopyalanma değildir. Belki emülator olabilir. Sızdırıldığını düşünüyorum ben.

vSRO ise test files idi. Joymax ile lisans anlaşması yapan bir firmanın test dosyaları sunucularından çalındı. Şuan joymax tüm private serverlara dava açma hakkına sahip ama uğraşacak adam yok. Geçtiğimiz yıllarda lisans davasıyla ilgilenen bir kore şirketine vekalet vermişlerdi. O şirket bir kaç private serverin facebook sayfalarını kapattırmıştı. Ancak bundan öteye gidilemedi. Zaten uğraşılacak gibi değil. Günübirlik serverlar açılıyor.

Ek bilgi geçeyim, Resmi lisanslı vSRO serveri hala açık, 2 ve 3 joblu şekilde sunucuları var. Elimizdeki dosyalar test ama onlardakiler lisanslı son dosyalar.

ecsro dan da önce açılan ilk pserver

Bu Vsro dosyalarının da nasıl paylaşıldığı belli değil.Birisi sızdırıldı diyor diğeri joymax test dosyalarını paylaştı diyor. Joymax neden test dosyalarını paylaşsın ki ? :ROFLMAO: Bu dosyaları kim nasıl ele geçirdi oda belli değil.

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,684
Ödül Puanları
605
Ecsro oynayan oldlara sormak lazım zaten Ecsro tutmasa yıllardır pıyasada dosyaları olmazdı ve göze çarptıgına gore vurgun büyükmüş
O zamanlar private server açıldığında herkes doluşurdu. Çünkü biri kapandıktan sonra ancak diğeri açılırdı. Sjsro ecsro zszc sunworld bunlardan sonra paylaşıldı dosyalar.

Ecsrodada oynamış bir oyuncu olarak O serverlerdeki kalabalığı isroda görmemişimdir. ☺️

Alınan Beğeni
145
Ödül Puanları
43
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
Oyunun tasarım süresince bütün bu olacaklar önceden planlanmıştı zaten ve dosyalar şuanda 250 cape kadar destekliyor. Şirket sürekli botlara karşı olduğunu dile getiriyordu ama sbot'u satan kendileri... Oyuna yeni patch geliyor. 2 saat olmadan sbot update getiriyor. Bu ne hız be?

@Parzival ecsro dbsine girip _refobjcommon tablosunda şu mobcodename128 okuturmusun
Kod:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Bu sonuc çıkıyor olmalı... Oyun herşeyi daha tasarım sürecinde iken planlamış. Güya botlara karşı savaş yapacağız diyerek bu mobu eklemişlerdi.

vsro yu epvp de Chernobyl adlı kullanıcı sızdırdı ve paylaştı. Epvpden yayılmaya başlamıştı zaten ve kendisi hala aktif olarak bu dosyalar ile uğraşıyor.

tylu

VSro
.
Alınan Beğeni
980
Ödül Puanları
93
Ki zaten iSRO ile de o kadar ilgili değiller artık, kaldı ki kaçak sunuculara dava açacaklar. Oyuna ortak şirkette aldılar ama onlarda aynı bişey yapmıyor 😃 MMORPG türü oyunlarında ömrü azaldı zaten bunu oyuncu sayısı ciddi derecede azalan iSRO ya bakıp görebilirsiniz, zamanında 40, 45 sunucusu olan şirket sunucusu sayısını 8 civarına düşürdü. Şu an güncel seviye 140 a dayandı bundan sonra ne olacak bende çok merak ediyorum, RefLevel tekstlerine baktığımda seviye 150 ye uzatılmıştı anlaşılan şirket oyunu uzatacak gibi duruyor.
O zamanlar private server açıldığında herkes doluşurdu. Çünkü biri kapandıktan sonra ancak diğeri açılırdı. Sjsro ecsro zszc sunworld bunlardan sonra paylaşıldı dosyalar.

Ecsrodada oynamış bir oyuncu olarak O serverlerdeki kalabalığı isroda görmemişimdir. ☺
Yanlış hatırlamıyorsam 2009-2010 da ilk kez private servere giriyorum oyuna giriyoruz 10 dakika sonra herkes dc yiyor tekrar giriyoruz 10 dakika sonra yine dc yiyoruz.Şuanda olsa millet oyunu bırakıp gider.Biz 10 dakikada bir oyuna tekrar girerek haftalarca oynadık :ROFLMAO: :D

tylu

VSro
.
Alınan Beğeni
980
Ödül Puanları
93
Oyunun tasarım süresince bütün bu olacaklar önceden planlanmıştı zaten ve dosyalar şuanda 250 cape kadar destekliyor. Şirket sürekli botlara karşı olduğunu dile getiriyordu ama sbot'u satan kendileri... Oyuna yeni patch geliyor. 2 saat olmadan sbot update getiriyor. Bu ne hız be?

@Parzival ecsro dbsine girip _refobjcommon tablosunda şu mobcodename128 okuturmusun
Kod:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Bu sonuc çıkıyor olmalı... Oyun herşeyi daha tasarım sürecinde iken planlamış. Güya botlara karşı savaş yapacağız diyerek bu mobu eklemişlerdi.

vsro yu epvp de Chernobyl adlı kullanıcı sızdırdı ve paylaştı. Epvpden yayılmaya başlamıştı zaten ve kendisi hala aktif olarak bu dosyalar ile uğraşıyor.
Bu dosyaları paylaşan kişi bir açıktan dolayı sunucuya mı bağlanıyor yoksa joymax ile bir bağlantısı mı var ?

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.