Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi

vSRO Çözüldü Jupiter Mob'larında ki SkillEffect Hatası HK.

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
.
Alınan Beğeni
6,107
Ödül Puanları
303
Clean DB'de bulunan skilleffect, Jupiter moblarında hataya sebep oluyor.
Bir çok farklı oyundan skilleffect çektim fakat sorun devam ediyor.
Sorun ise, bildiğiniz gibi atak yaparken DMG görünmemesi, canınızın gitmesi ve GM karakter ile sağ altta kırmızı hata çıkması.

Aslında, hata veren DefaultSkill'leri silince sorun düzelecek, bu şekilde de mob sadece 1 ya da 2 atak yapmış olacak bu da çok saçma.

Elinde Jupiter mob'larının sorunsuz çalıştığı skilleffect olan, ya da "şu oyun 120+ cap şu an aktif orda vardır" dediğiniz bir oyun varsa oradan da çekebilirim.

-
ÇÖZÜM: Paylaşım - VSRO | Sieger Farkı ile Sorunsuz Jupiter Skilleffect!

AleriyaSama

VArcane Family , Team , Company
.
Alınan Beğeni
2,827
Ödül Puanları
113
Sorun ise, bildiğiniz gibi atak yaparken DMG görünmemesi, canınızın gitmesi ve GM karakter ile sağ altta kırmızı hata çıkması.

Aslında, hata veren DefaultSkill'leri silince sorun düzelecek, bu şekilde de mob sadece 1 ya da 2 atak yapmış olacak bu da çok saçma.

Elinde Jupiter mob'larının sorunsuz çalıştığı skilleffect olan, ya da "şu oyun 120+ cap şu an aktif orda vardır" dediğiniz bir oyun varsa oradan da çekebilirim.
Burak hocam bu moblar hakkında bir ara sohbetimiz daha olmuştu :D ondan sonra bir daha 120 cap bir database ile jupiter mapini moblarını filan ayarlamıştım. Jupiter - Yuno dışında (Baal, Zielkiaxe) uniglerde skilleffect sıkıntısı var benim skilleffectte onun dışında diğer moblarda pek bir sorun yoktu hepsi düzgün çalışıyordu. İsterseniz kendi skilleffect.txt dosyamı atayım?
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Ayrıca bu clean dbde bu olayın çözümü nasıl bir mantığı olduğunu çözemedim keşke çözebilsek ^^ :(

Sieger

.
Alınan Beğeni
6,107
Ödül Puanları
303
Ben tüm map'i, mobları, skilleri, dropları vb. açtım, fakat moblarda skilleffect sorunu oluşuyor.

Uniquelerden ziyade, normal moblarda dahi var. Skill'lerini kapatırım fakat bazılarının tüm skilleri hatalı, bu sefer atak yapamayacak.

Bir çok oyunla karşılaştırdım, birebir aynılar fakat farklı yerde sorun var, nedir, ne değildir çözemedim.

Sende olanı buraya bırakırsan gece bakıp, test ederim.

Yuppi

vsro.org
.
Alınan Beğeni
2,566
Ödül Puanları
113
design db yi kullandın mı

Sieger

.
Alınan Beğeni
6,107
Ödül Puanları
303
Alınan Beğeni
196
Ödül Puanları
43
Sızdırılmış iSro pk2 vardı galiba bitane. Joymax editörle şifre girerek kullandığımız. Onda sağlam olması gerekiyodu. Bi kontrol etmekte fayda var tabi.

Sieger

.
Alınan Beğeni
6,107
Ödül Puanları
303
Sızdırılmış iSro pk2 vardı galiba bitane. Joymax editörle şifre girerek kullandığımız. Onda sağlam olması gerekiyodu. Bi kontrol etmekte fayda var tabi.
Design DB'yi deniyeceğim, aynı işlevi görüyor. O şekilde büyük ihtimal çözüme kavuşacak.

İşlem sonrasında olumlu/olumsuz dönümü yapıp konuyu kapatacağım.

Sieger

.
Alınan Beğeni
6,107
Ödül Puanları
303
Design DB içerisinde bir çok mob skill'i eksik, bu da çözüm olmadı fakat ben kendi çözümümü ürettim.

DB'de bulunan RefSkill ile, Design DB'nin verdiği verileri Excel'de düşeyara fonksiyonu ile karşılaştırdım.
Eksik olanları, hangi mob column'u kullanıyorsa onlarla eşledim, eksik olanları tek tek ekledim.

Tüm Jupiter moblarını sorunsuz olarak çözümledim ve tek tek denedim, hepsi çalışıyor, skilleffect hatası yok, saçma vuruşlar yok.

Gece 5'e kadar bunlarla uğraştım, kalanını 3'e kadar hallettim ve test ettim.
Şu an işte olduğum için fix halini paylaşamıyorum, gece eve geçince konuya ekleyip, yeni bir paylaşım konusu açacağım.

iSro client'e her zaman güvenmeyin, onda bile eksik var. :D

AleriyaSama

VArcane Family , Team , Company
.
Alınan Beğeni
2,827
Ödül Puanları
113
Design DB içerisinde bir çok mob skill'i eksik, bu da çözüm olmadı fakat ben kendi çözümümü ürettim.

DB'de bulunan RefSkill ile, Design DB'nin verdiği verileri Excel'de düşeyara fonksiyonu ile karşılaştırdım.
Eksik olanları, hangi mob column'u kullanıyorsa onlarla eşledim, eksik olanları tek tek ekledim.

Tüm Jupiter moblarını sorunsuz olarak çözümledim ve tek tek denedim, hepsi çalışıyor, skilleffect hatası yok, saçma vuruşlar yok.

Gece 5'e kadar bunlarla uğraştım, kalanını 3'e kadar hallettim ve test ettim.
Şu an işte olduğum için fix halini paylaşamıyorum, gece eve geçince konuya ekleyip, yeni bir paylaşım konusu açacağım.

iSro client'e her zaman güvenmeyin, onda bile eksik var. :D
Eline sağlık :D Orjinal oyunda bile eksik varsa vay halimizi :p

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.