vsro
vsro

Paylaşım Karahan Online Silahlar ve Kullanım Şekilleri

vsro

EfsaneSro

.
.
Katılım
5 Şub 2020
Mesajlar
2,115
Alınan Beğeni
2,174
Puanları
113
Konum
Yok
Silahlar ve Kullanım Şekilleri

Silahlar defansif, ofansif ve menzilli silahlar olmak üzere üç çeşittir. Her kavmin kendine özgü defansif, ofansif ve menzilli silahı bulunmaktadır. rehberinde de anlatıldığı gibi bu üç sınıf silah için üç sınıf beceriler bulunmaktadır. Defansif beceriler sadece defansif silahlar etkinken, ofansif beceriler sadece ofansif silahlar etkinken, menzilli beceriler de sadece menzilli silahlar etkinken kullanılabilir. Etkin olan silahınızın sınıfından farklı bir sınıf beceri kullanmaya çalışırsanız sistem kanalında şu uyarıyla karşılaşırsınız;

[Sistem]Bu teknik, şu anki silahınıza uygun değil.

Şimdi hangi silahlarla hangi beceriler kullanılabilir bunları inceleyelim;


Defansif silahların yardımcı/destekleyici becerisinin özelliği %50 defans artışıdır. Fakat %50 defans artışına sahip olabilmek için beceri seviyesini 28/28 yani maksimum seviyede kullanmak gerekir. Beceri bonusu veren itemler kullanıldığında defans artışı da artmaktadır. Örneğin; tüm statlara +1 seviye artışı veren jules rimet pelerini ile birlikte defans becerisi kullanıldığında 28/28 (+1) beceri seviyesinden dolayı defans artışı %51 olacaktır. Defansif silahlar daha çok boss keserken ve karakter kasarken kullanılır.

Ofansif silahların yardımcı/destekleyici becerisinin özelliği %20 hasar artışıdır. Ofansif silahlar daha çok PvP alanlarında kullanılmaktadır. Daha seri karakter kasmak veya daha seri boss kesmek için de ofansif silahlar kullanılabilir.

Menzilli silahların yardımcı/destekleyici becerisinin özelliği %20 kaçış ve %20 hareket hızı artışıdır.Menzilli silahlar daha çok kutsal taş savaşlarında muhafız taşlarının etrafına kurulan hipnoz alanının içine girmeden taşa atak yapmak için kullanılır. Eğer statlar iyi ayarlanırsa PvP alanlarında da son derece etkili bir silahtır. Hareket hızını arttırdığı ve uzaktan atak yapabilme olanağı sunduğu için düşmanlarınızla aranızda mesafe bırakarak savaşabilmenize imkan sağlar.
 

Benzer konular

Üst Alt