Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü merhabalar günaydın

Alınan Beğeni
40
Ödül Puanları
28
bir sorum olucak ekli bir uniq droplarını vs bozmadan nasıl farklı bi uniqle değiştirebilirim

Alınan Beğeni
172
Ödül Puanları
43
Hocam örnke veriyorum. Tiger a düşen dropları uruchiye eklemek istiyorsun ben böyle anladım. Fakat tiger a düşen droplar kalkacak doğru mu ?
Eğer bu şekilde doğruysa şu adımları izle;
Öncelikle _RefObjCommon'da hangi unique'ye drop eklemek istiyorsan unique'nin idsini bulmamız gerekiyor. Unique ID için şu kodu kullanalım.
Kod:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.
Ben örnek olarak Tiger Girl'deki dropları Uruchi'ye eklemek istiyorum. Önce Tg'nin Sonra Uruchi'nin Idlerini bulalım.

Tiger ;

2167

Uruchi;

2168

Sonra _RefMonster_AssignedItemDrop'a gelip Tiger'ın ID'sini orada bulalım.

2169

Buradaki 7170 le başlayanlar item kodudur. 1954 ise tiger'in kodudur. 1954'leri 1982 olarak değiştirirsek TG'ye düşen droplar Uruchi'ye düşecektir. Eğer TG'nin droplarını değiştirmek istemiyorsan ilgili satırları kopyalayıp en aşağıya yapıştır. Yapıştırdıklarının MonsterKodunu değiştir. DropAmountMin = İtemin en az ne kadar düşeceği, DropAmountMax = İtemin en fazla ne kadar düşeceği, DropRatio ise yüzdelik değerdir. En az 1 En Fazla 1 DropRatio'yu da 1 yaparsak %100 ihtimalle en az 1 tane düşer. Kodları bu şekilde düzenleyebilirsin.
Yeni bir item drop eklemek istersen de 7170 ile başlayan yerleri değiştirebilirsin. Oraya hangi itemin düşmesini istiyorsan kodu yaz kaydet bu kadar.
Takıldığın herhangi bir yer olursa buradan yazabilirsin. İyi forumlar :)

Son düzenleme:
Oyla 0

Spare

Machine Man
.
Alınan Beğeni
3,684
Ödül Puanları
605
Hocam örnke veriyorum. Tiger a düşen dropları uruchiye eklemek istiyorsun ben böyle anladım. Fakat tiger a düşen droplar kalkacak doğru mu ?
Eğer bu şekilde doğruysa şu adımları izle;
Öncelikle _RefObjCommon'da hangi unique'ye drop eklemek istiyorsan unique'nin idsini bulmamız gerekiyor. Unique ID için şu kodu kullanalım.
Kod:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.
Ben örnek olarak Tiger Girl'deki dropları Uruchi'ye eklemek istiyorum. Önce Tg'nin Sonra Uruchi'nin Idlerini bulalım.

Tiger ;

Ekli dosyayı görüntüle 2167

Uruchi;

Ekli dosyayı görüntüle 2168

Sonra _RefMonster_AssignedItemDrop'a gelip Tiger'ın ID'sini orada bulalım.

Ekli dosyayı görüntüle 2169

Buradaki 7170 le başlayanlar item kodudur. 1954 ise tiger'in kodudur. 1954'leri 1982 olarak değiştirirsek TG'ye düşen droplar Uruchi'ye düşecektir. Eğer TG'nin droplarını değiştirmek istemiyorsan ilgili satırları kopyalayıp en aşağıya yapıştır. Yapıştırdıklarının MonsterKodunu değiştir. DropAmountMin = İtemin en az ne kadar düşeceği, DropAmountMax = İtemin en fazla ne kadar düşeceği, DropRatio ise yüzdelik değerdir. En az 1 En Fazla 1 DropRatio'yu da 1 yaparsak %100 ihtimalle en az 1 tane düşer. Kodları bu şekilde düzenleyebilirsin.
Yeni bir item drop eklemek istersen de 7170 ile başlayan yerleri değiştirebilirsin. Oraya hangi itemin düşmesini istiyorsan kodu yaz kaydet bu kadar.
Takıldığın herhangi bir yer olursa buradan yazabilirsin. İyi forumlar :)
Yine yapmışsın yapacağını. :) Eline sağlık. Bu bile rehber konu. :)

Oyla 0
Alınan Beğeni
40
Ödül Puanları
28
@BigWarLike şimdi söyle bi uniq ekli o uniq droplarıyla beraber değiştiricem yani spawn oldu noktalar vs aynı olucak ama unıq farklı olucak aynı ıslem gerceklesır mı ?

Oyla 0
Alınan Beğeni
172
Ödül Puanları
43
@BigWarLike şimdi söyle bi uniq ekli o uniq droplarıyla beraber değiştiricem yani spawn oldu noktalar vs aynı olucak ama unıq farklı olucak aynı ıslem gerceklesır mı ?
Hacım dediğimi yaparsan spawn noktaları vs değişmez. Spawn noktaları RefHive - RefNest'ten düzenleniyor. Sadece düşen itemler değişir.

Oyla 0