Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

Paylaşım Microsoft Ofis Programları Başlangıç

Akasha

PK2 Editör , VSRO Developer , Web Design
.
Alınan Beğeni
168
Ödül Puanları
43
Bilgisayarların hayatımızın merkezinde yer almaya başlamasıyla birlikte kağıtla karşılayabileceğimiz ihtiyaçlarımızı da dijital ortamlardan karşılamaya başladık. Bu açıdan baktığımızda her bilgisayar kullanıcısının MS Office’i bilmesi ve aktif olarak kullanması kaçınılmaz bir ihtiyaç haline gelmeye başladı. İş başvurularında MS Office bilgisinin aranması, eğitim alanında MS Office’in aktif şekilde kullanılması, kişisel hayatınızda ihtiyaç duymanız gibi birçok nedenden dolayı MS Office’i aktif olarak kullanabilmek size büyük bir artı katacaktır.

MS Office Program İsimler
MS Office kullanıcıları tarafından sıkılıkla karıştırılan şey, MS Office yazılım paketinin içerisinde hangi yazılımların olduğu ve bu yazılımların hangisinin ne işe yaradığıdır. Aşağıdaki açıklamalar bu eksikliğinizi kapatmanız adına size fazlasıyla yardım edecektir;

Word: MS Office paketinin her sürümünde yer alan kelime işlemci yazılımıdır. Word’ü kullanarak içerisine grafikler ve tablolar da ekleyebileceğiniz profesyonel dokümanlar hazırlayabilir, bu dokümanları tarayıcı yardımıyla fiziksel birer çıktıya dönüştürebilirsiniz.

Excel: MS Office’in Tablo işlemci programı olan Excel ile çeşitli çizelgeler, tablolar oluşturabilirsiniz. Excel’i Word’den farklı kılan en önemli özelliği Excel’in içerisinde yer alan formüllerdir. Bu formüller sayesinde tamamen işlevsel olarak çalışan raporlar hazırlayabilirsiniz.

Outlook: MS Office içerisinde yer alan bir e-posta yardımcısıdır. Bu yazılım aracılığıyla mail hesap oturumunuzu açabilir, e-posta gönderebilir ve e-postalarınızı okuyabilirsiniz. Anlayacağınız Outlook üzerinden tıpkı web sürümlerinde olduğu gibi maillerinizle ilgili her şeyi yapabilirsiniz.

PowerPoint: İş dünyasından, eğitim dünyasına dek en çok kullanılan MS Office yazılımlarından biri olan PowerPoint çeşitli slayt gösteri ve slayt şovları oluşturmanıza yardımcı olur. Fotoğraflar ve videolar da ekleyebildiğiniz PowerPoint ile profesyonel sunumlar hazırlayabilirsiniz.

Access: Veri tabanı yönetim sistemi programıdır. MS Access Jet veri tabanı motoru ile grafik kullanıcı arayüzünü aynı yazılım paketi içerisinde birleştirmektedir.

FrontPage: Web site düzenleme yardımcısı ve bir HTML editörüdür. Yeni Office paketleri içerisinde artık yer almamaktadır.

OneNote: Kullanıcıların resimler ve daha birçok görsel ögeden de faydalanarak not alabilecekleri bir nevi dijital not defteri yazılımıdır.

Publisher: bültenler, el ilanları ve broşürler gibi birçok şeyi oluşturmanıza yardımcı olan yayıncı programıdır. Özellikle pazarlama alanında sıklıkla kullanılan Publisher sayesinde görselliği yüksek iletişim sunuları oluşturabilmek mümkündür.

Aşağıda bulunan linklerden Online olarak kullanabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 1590991257463.png
    1590991257463.png
    57.6 KB · Görüntüleme: 11
Ü

Üye silindi 3096

favori uygulamam excel :D iyiki yapmışlar konu için teşekkürler bu arada

Akasha

PK2 Editör , VSRO Developer , Web Design
.
Alınan Beğeni
168
Ödül Puanları
43
favori uygulamam excel :D iyiki yapmışlar konu için teşekkürler bu arada

Rica Ederim. Excel ile illgili takıldığın veya yapmak isteyip de yapamadığın bir konu olursa yardımcı olurum. :)

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.