Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü MiniMap Kayması

Alınan Beğeni
303
Ödül Puanları
43
3397

Resimde gordugunuz minimap ortada duruyor bunu nasıl düzeltiriz.resinfodan ifminimap.txt dosyasını baska oyundan cektım düzelmedi.

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
Premium
.
Alınan Beğeni
6,150
Ödül Puanları
303
Ekran ayarlarından olduğunu düşünüyorum bunun.
Ekran çözünürlük ayarlarını default yap, sonra istediğin ayara çekip kaydet öyle dene.
Banada daha önce pet kısmı kaymıştı böyle, ekran ayarlarını yaptım düzeldi.
Minimap'in konumunu da client ile alakalı olduğunu düşüyorum.

Oyla 0
Alınan Beğeni
303
Ödül Puanları
43
Ekran ayarlarından olduğunu düşünüyorum bunun.
Ekran çözünürlük ayarlarını default yap, sonra istediğin ayara çekip kaydet öyle dene.
Banada daha önce pet kısmı kaymıştı böyle, ekran ayarlarını yaptım düzeldi.
Minimap'in konumunu da client ile alakalı olduğunu düşüyorum.
Ecsro oldugundan 2 tane çözünürlük ayarı mevcut 800*xxx yaptgımız da sıkıntı yok ama büyütünce çözünürlüğü sola kayıyor o kısım düzelmiyor

Oyla 0

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
Premium
.
Alınan Beğeni
6,150
Ödül Puanları
303
Sorun grafik ayarlarından dolayı.
Büyütünce kayması da ondan dolayı.
Ekran kartını güncelle. Oyunun sana sunduğu çözünürlük ayarı ekran kartına göre gösterilir.
Oyunla alakalı değil yani durum.

Oyla 0

ByMnkn

Eskilerden :)
.
Developer
Alınan Beğeni
264
Ödül Puanları
63
Media.pk2 > res_ui ve resinfo dosyalarını kontrol etmeni öneririm clean ile bu kısımları degistir öyle dene birde

Oyla 0

takiru

ɢтғc вαrмeɴ
.
Alınan Beğeni
1,122
Ödül Puanları
93
Çözünürlük tamamıyla ekran kartı ile alakalı mesela ben 4k olarak oynuyorum ? @Sieger in dediği gibi ekran kartından kaynaklı olabilir @ByMnkn resui veya resinfo ile alakalı olacağını sanmam onlarda oluşan hata bütün çözünürlükleri etkiler(Sen yinede resui dosyasını incele ne olur ne olmaz).
Şöylede bir durum var kullandığın client feleğin çemberinden geçtiyse yapacak birşey kalmıyor ? eskiden oyunlar kare ekranlara uyumlu tasarlaniyordu daha sonra yatay ekranlar çıkınca mecburi harici programlarla exeyi editleyip ekran çözünürlüğüne bir şekilde uyarliyorduk. Belki kullandığın clientte o tarz bir işlem vardır

Oyla 0
Alınan Beğeni
303
Ödül Puanları
43
Çözünürlük tamamıyla ekran kartı ile alakalı mesela ben 4k olarak oynuyorum ? @Sieger in dediği gibi ekran kartından kaynaklı olabilir @ByMnkn resui veya resinfo ile alakalı olacağını sanmam onlarda oluşan hata bütün çözünürlükleri etkiler.
Şöylede bir durum var kullandığın client feleğin çemberinden geçtiyse yapacak birşey kalmıyor ? eskiden oyunlar kare ekranlara uyumlu tasarlaniyordu daha sonra yatay ekranlar çıkınca mecburi harici programlarla exeyi editleyip ekran çözünürlüğüne bir şekilde uyarliyorduk. Belki kullandığın clientte o tarz bir işlem vardır
malesef dedıklerınız dogru değil opcodenuna ulasarak 1366 cozunurlukte actıgım vakıtte yıne kayma oluyor fakat cok az kayma oluyor vsro da ısroda kayma olmuyor ama ec de oluyor.ByMnkunun dedıklerıni deneyecegım

Oyla 0

takiru

ɢтғc вαrмeɴ
.
Alınan Beğeni
1,122
Ödül Puanları
93
2dt dosyalarını düzenleyerek yerini değiştirebilirsin ama ekranı küçülttüğün zaman ekranda hiç görülmeyecek veya sen 1366 ya göre ayarladiginda 1k ile 4k arası ayarda oynayanlar için yine kayma sorunu oluşur kesin çözüm değil ve şu zamana kadar hiçbir ecsro clientinde bu duruma raslamadım. İlk defa senden duyuyorum

Oyla 0
Alınan Beğeni
303
Ödül Puanları
43
2dt dosyalarını düzenleyerek yerini değiştirebilirsin ama ekranı küçülttüğün zaman ekranda hiç görülmeyecek veya sen 1366 ya göre ayarladiginda 1k ile 4k arası ayarda oynayanlar için yine kayma sorunu oluşur kesin çözüm değil ve şu zamana kadar hiçbir ecsro clientinde bu duruma raslamadım. İlk defa senden duyuyorum
Bende var diyordun indirip bakabılırsın
hatta ben sana cozunurluk ıcın opcode verıcem oraya 1024 ve 800*600 hex degerlerı yazılı ve bu degerlerde normal bı sekılde kayma olmuyor velakın ekran kocaman yıne halıyle ben sana 1366 hex degerlerını vereyım girip deneyebilirsin

Oyla 0