Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü NPC İçerisinden Eşya Satın Alınamaması

AleriyaSama

VArcane Family , Team , Company
.
Alınan Beğeni
2,922
Ödül Puanları
113
Merhaba yaklaşık olarak 1 - 2 gündür bu sorunun nedenini araştırıyorum bir türlü bulamadım ondan konu açma kararı açtım.

Öncelikle oyuna "VSRONPC" programıyla 1 NPC ekledim. Daha sonra NPC'ye random bir item ekledim fakat NPC içerisinden alınamıyor garip bir şekilde.

Önemli: (Bütün bu şeyleri uyguladıktan sonra komple servera restart atıyorum. )

1. Fiyatını 1 Monk's Token Yaptım. (Alınmadı)
2. Fiyatını 1 Gold 1 Monk's Token yaptım. (Alınmadı)
3. Fiyatını 1 Gold yaptım. (Alınmadı)
4. Başka Bir Eşya koydum. 4 gold 4 monk's token yaptım. (Alınmadı)

Yukarıda yaptığım şeylerden sonra diğer NPC'lerde sorun var mı diye baktım onlarda sorun yok direk itemlar alınıyor NPC'lerden.
@
|̿ \͇||͇̿ ͇̿ ͇̿| |̿ Hakan ile beraber denedik onla da çözümü bulamadık bilgisi olan varsa çok makbule geçer :)

İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.

Çözüm
Son bir şey deniyorum eğer ki sorunun %100 çözümünü bulduysam yazıcam zaten :)
Evet sorunun %100 Çözümünü buldum. Şimdi 3 Adet Group bulunmakta NPC içerisinde 1. Groupta 3 Tab 2. Groupta 3 Tab 3. Groupta 4 Tab vardı. Şimdi 1. ve 2. Grouplardan Alışveriş Yapınca Eşya Elime Geliyordu Fakat 3. Group'tan Eşya alınmıyordu. Ben de gidip her Group'un tab sayısını eşit yaptım yani 3 adet yaptım ve artık 3. Group'tan da Eşya alınmakta.

Bu tarz bir sorun yaşayan arkadaşlar TAB sayısına dikkat etsinler. Benim içinde yeni bir bilgi oldu artık bir daha hata yapmam :)
Alınan Beğeni
371
Ödül Puanları
63
npc yi eklerken hata yapmış olabilirsin
yeni npc ekle onda dene

Oyla 0

AleriyaSama

.
Alınan Beğeni
2,922
Ödül Puanları
113
npc yi eklerken hata yapmış olabilirsin
yeni npc ekle onda dene
Hakan şimdi bir kendisi deniyor bakalım shard'ı gönderdim kendisine bakalım basit bir yerden hata yapmış olabilirim dikkatsizlik ile :&

Oyla 0

AleriyaSama

.
Alınan Beğeni
2,922
Ödül Puanları
113
Tamam sorunu çözdük Hakan'la beraber 1. Group 1. Tab'a koyunca itemleri sorunsuz bir şekilde üste alınıyor. Benim o alamadığım bölüm 3. Grup 1. Tab yani genel niye 3. Grup'tan almıyor nedenini bilmiyoruz ama 1. Group 1. Tab'dan eşya alınıyor.

Oyla 0

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,842
Ödül Puanları
213
Çözülmüş ama deneyimlerimi paylaşayım..

1. tab dolu 2. tabda item varsa ve 1. tabdan item sildiğinizde slot boş kalır.. 2. tabda item olduğundan bu sorunu yapabiliyor.

Diğer konu ise tab isimleri aynı olabilir, bu da sorun yapar :)
Çözüldüğüne sevindim.

Oyla 0

AleriyaSama

.
Alınan Beğeni
2,922
Ödül Puanları
113
Çözülmüş ama deneyimlerimi paylaşayım..

1. tab dolu 2. tabda item varsa ve 1. tabdan item sildiğinizde slot boş kalır.. 2. tabda item olduğundan bu sorunu yapabiliyor.

Diğer konu ise tab isimleri aynı olabilir, bu da sorun yapar :)
Çözüldüğüne sevindim.

Oyla 0

AleriyaSama

.
Alınan Beğeni
2,922
Ödül Puanları
113
Evet sorunun %100 Çözümünü buldum. Şimdi 3 Adet Group bulunmakta NPC içerisinde 1. Groupta 3 Tab 2. Groupta 3 Tab 3. Groupta 4 Tab vardı. Şimdi 1. ve 2. Grouplardan Alışveriş Yapınca Eşya Elime Geliyordu Fakat 3. Group'tan Eşya alınmıyordu. Ben de gidip her Group'un tab sayısını eşit yaptım yani 3 adet yaptım ve artık 3. Group'tan da Eşya alınmakta.

Bu tarz bir sorun yaşayan arkadaşlar TAB sayısına dikkat etsinler. Benim içinde yeni bir bilgi oldu artık bir daha hata yapmam :)

Oyla 0
Çözüm

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,842
Ödül Puanları
213

:)
Tab en az 3, en fazla 4 olacak.. 2 tab kullanılacaksa 3 tab eklenecek ama boş olan tablar mediadan kapatılacak. 2 tab yapınca evet satın aldırmıyor.

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.