Paylaşım Ollydbg ile GM İsminizi Renklendirin.

Katılım
3 Nis 2019
Mesajlar
106
Tepkime puanı
28
Puanları
28
Yaş
26
Konum
istanbul
Bu konuda, GM tag kullandığımız karakterimizin isminin rengini değiştirmeyi göreceğiz. Sadece GM tag verdiğiniz karakterde işlevlidir.


Aşağıda verilen talimatlar doğrultusunda GM karakterinizin ismini dilediğiniz renge ayarlamayı öğreneceksiniz.İşlem için gerekenler:

1- OllyDbg2- Oyununuzun sro_client exesi... (başlamadan önce sro_client'ınızın yedeğini alınız)

Henüz OllyDbg kullanmamışsanız kısaca bahsetmek istiyorum.

Programı açtığınızda arayüzde sol üst köşeden *File ve Open diyerek editlemek istediğiniz exenizi arayüze aktarırsınız.. İlk defa açtığınız bir exe ise F9 a basarak debug (hatalardan arındırma) yapmanızda fayda var..Başlayalım....Programı açtığınızı File*Open diyerek sro_clientınızı arayüze aktardığınızı farz ediyorum.

Klavye tuşlarından CTRL+G kombinasyonu ile arama penceresini açarak aşağıda verdiğim expression kodunu arama penceresine yazıp OK diyerek ilgili satıra gidelim. O satır sizde kırmızı görünmeyecektir. OK dediğinizde seçili duruma gelecektir kafanız karışmasın.

EXPRESSION CODE: 009CFDD2

1970

Bulduğunuz satıra çift tıklarsanız aşağıdaki gibi bir pencere açılacak.. PUSH dan sonra gelen kısma renk kodunuzu gireceksiniz.

1971

Şimdi Renk kodlarını bulmak için aşağıda linkini verdiğim siteye gidiniz. Sayfanın aşağısından istediğiniz rengi seçince geri üste dönerek gösterdiğim kısımda, o seçtiğiniz rengin hex kodunu alacaksınız.
1972


Ve şimdi yarım kalan OllyDbg'ye dönerek, PUSH dan sonra bir boşluk olduğuna dikkat ediniz ve renk kodunu 0xFF den sora giriniz.

Aldığımız renk kodunu örnek olarak alırsak şu şekilde PUSH 0xFF46FF3e


1973

Devamında Assdemble diyerek satıra sağ tıklayınız ve sağ tık menüsünde açılan pencerecen EDIT'i seçiniz.. EDIT altında " Copy to executable" ı seçerek bir sonraki açılan küçük pencerede en üstte gördüğünüz satıra sağ tıklayarak " SAVE FILE" deyiniz.

İşin bu kısmında ise sro_clientı seçerek kaydedeceğiz.
İşlem bu kadar..


1974
 
Üst Alt