Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Paylaşım Ollydbg ile GM İsminizi Renklendirin.

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,394
Ödül Puanları
113
Bu konuda, GM tag kullandığımız karakterimizin isminin rengini değiştirmeyi göreceğiz. Sadece GM tag verdiğiniz karakterde işlevlidir.

Aşağıda verilen talimatlar doğrultusunda GM karakterinizin ismini dilediğiniz renge ayarlamayı öğreneceksiniz.

İşlem için gerekenler:

1- OllyDbg

2- Oyununuzun sro_client exesi... (başlamadan önce sro_client'ınızın yedeğini alınız)

Henüz OllyDbg kullanmamışsanız kısaca bahsetmek istiyorum.

Programı açtığınızda arayüzde sol üst köşeden *File ve Open diyerek editlemek istediğiniz exenizi arayüze aktarırsınız.. İlk defa açtığınız bir exe ise F9 a basarak debug (hatalardan arındırma) yapmanızda fayda var..

Başlayalım....

Programı açtığınızı File*Open diyerek sro_clientınızı arayüze aktardığınızı farz ediyorum.

Klavye tuşlarından CTRL+G kombinasyonu ile arama penceresini açarak aşağıda verdiğim expression kodunu arama penceresine yazıp OK diyerek ilgili satıra gidelim. O satır sizde kırmızı görünmeyecektir. OK dediğinizde seçili duruma gelecektir kafanız karışmasın.

EXPRESSION CODE: 009CFDD2

1970

Bulduğunuz satıra çift tıklarsanız aşağıdaki gibi bir pencere açılacak.. PUSH dan sonra gelen kısma renk kodunuzu gireceksiniz.

1971

Şimdi Renk kodlarını bulmak için aşağıda linkini verdiğim siteye gidiniz. Sayfanın aşağısından istediğiniz rengi seçince geri üste dönerek gösterdiğim kısımda, o seçtiğiniz rengin hex kodunu alacaksınız.

1972

Ve şimdi yarım kalan OllyDbg'ye dönerek, PUSH dan sonra bir boşluk olduğuna dikkat ediniz ve renk kodunu 0xFF den sora giriniz.

Aldığımız renk kodunu örnek olarak alırsak şu şekilde PUSH 0xFF46FF3e

1973

Devamında Assdemble diyerek satıra sağ tıklayınız ve sağ tık menüsünde açılan pencerecen EDIT'i seçiniz.. EDIT altında " Copy to executable" ı seçerek bir sonraki açılan küçük pencerede en üstte gördüğünüz satıra sağ tıklayarak " SAVE FILE" deyiniz.

İşin bu kısmında ise sro_clientı seçerek kaydedeceğiz.
İşlem bu kadar..

1974

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
Teşekkürler anlatım için faydalı bir paylaşım

iMonarch

KGuardEDGE
.
Alınan Beğeni
988
Ödül Puanları
214
Paylaşım için teşekkür ederiz , elinize sağlık..

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,822
Ödül Puanları
213
Teşk.. Bu anlatımı kimin yaptığını çok iyi biliyorum :) Copy Paste yapılmış.. En alttaki karakter resmi hariç :)

Alınan Beğeni
8
Ödül Puanları
8
Csro gameserver kullaniyorum level cap joblevel cap mastery cap pet level cap ayarlamak istiyorum ama bulamadim gerekli yerleri yardimci olur musunuz

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.