Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü Oyunda Gm çarla nasıl normal beyaz yazı yazacağız?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 1104
  • Başlangıç tarihi

Xena

.
Alınan Beğeni
1,148
Ödül Puanları
93
Bunu yapınca zerk hiç bitmiyor :D Şuan charda zerk halen açık ve konsoldanda invisible moduna geçmiyor :D Ama 0 yapınca char invisible olmadan doğuyor ve konsoldan invisible kullanılabiliyor.@sarkolata

Oyla 0
Ü

Üye silindi 1104

bu işi bugüne kadar ben de filter ile yapıyordum, bu soruyu görünce gs ile olabilir mi acaba diye bir bakayım dedim veee...

gm karakterler aslında ışınlandığında normal karakterler gibi görünür doğuyor. ama diğer playerlara spawn bilgisi gönderilmeden önce bir fonksiyon (state değiştirme) çağırılarak invisible yapılıyor.

/invisible komutunu takip ederek değiştirdiği yeri buldum, sonra da cheat engine ile oraya yazan fonksiyona.
orayı da takip ederek spawn olduğunda GM ise görünmez yapan yeri.

Silkroadda invisible, invincible, berserk bunların hepsi ayrı bir state, ama aynı anda tek bir state'e sahip olunabiliyor. o yüzden berserkliyken invisible/invincible olamıyoruz mesela.
Birkaç state;

0 = normal
1 = berserk
3 = invincible
4 = gm invisible (wizard/rogue'daki invisible farklı bir state)

zG0DM9.png

burası GM karakterleri doğunca invisible yapan yer. PUSH 4 yani state'imizi 4 (gm invisible) olarak ayarlıyor.
burayı 0 yaparsak her teleportta görünür doğabiliyoruz.

işin komiği, herhangi bir kontrol yok yani...

her teleportta berserkli doğmak da mümkün :p
Bizlere böyle tutoriallar gösterdiğin için teşekkür ederim :D

Oyla 0
Ü

Üye silindi 1104

peki öldügünde gene aynı mı? bir de bir video çeker misin bunun ayarını yaptıgının?
GameServeri ollydbg ile açıp
Ctrl G basıp 004DFA5D bu satıra gidip ordaki 4 sayısını ordaki gösterdiği sayılardan birisini gireceksen hangisini istiyorsan
0 yazarsan ışınlanırken görünmez olmaz
standart 4 müş sarkolatanın dediği gibi

0 = normal
1 = berserk
3 = invincible
4 = gm invisible (wizard/rogue'daki invisible farklı bir state)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.