Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

Röportaj Promaker' ı tanıyalım. Fark-ı Promaker! Röportaj No: #4

risesun97

not for money but for humanity
.
Alınan Beğeni
734
Ödül Puanları
93
#Promaker ile farkı hissedin... :)

VSRO camiasına çokça katkısı olan, yaptığı önemli projeler de imzası bulunan, VSRO denildiğinde aklımıza gelen baş isimlerden biri, @Promaker ' a sordum o da cevap verdi bakalım ne demiş...

? Merhaba @Promaker Bize kendinden bahseder misin ?

--> İsmim Tuna, Yaşım 26. Aslen İzmir'liyim fakat 5 yıldır İstanbul'da yaşıyorum.

? vsro.org ile ilk nasıl tanıştın ? İlk günden bugüne vsro.org' un hayatına etki eden olumlu/olumsuz yönlerini anlatır mısın?

--> vsro.org ile 2 yıl önce Google sayesinde tanıştım. VSRO ile alakalı şeylere baktığımda denk gelmiştim, içerisine girdiğimde gördüğüm
ortam hoşuma gittiği için dahil olmak bir şeyler katmak istedim.

? Bir idolün, hayat felsefesini örnek aldığın biri var mı ?

--> Aslında bir Hayatta her şeyin doğrusunu, dürüstünü yapmak benim hayat felsefem.

? Yapılmasından en çok rahatsız olduğun şey nedir ?

--> Nankörlük, günümüzde bir çok insanın yaptığı.

? Hiç bir zaman affedemeyeceğin yanlış ?

--> Aslında kindar bir yapıya sahip değilimdir, fakat yapılan yanlışı affetsem de asla unutmam...

? Hayatta asla yapmam dediğin şey nedir ?

--> Nankörlük, dostluğu çıkarları neticesinde kötüye kullanma.

? Boş zamanlarını nasıl değerlendirirsin ?

--> Aslında çok boş vaktim olduğu söylenemez, sürekli iş temposu ama dostlarımla vakit geçirmeyi oyun oynamayı çok severim.

? Çevrenden seni farklı kılan , belirgin bir özelliğin var mı ?

--> Çevremde gördüğüm insanlar sanki sürekli yerinde sayıyor gibi. Kendini geliştiren insanlar çok az onlarda zaten dostlarım. Geri kalanı Sürekli aynı şeyleri yapıyorlar, gelişmek yerine hazırdan kullanıyorlar.

? Siteden kendine en az kişi olacak şekilde seçip kendine göre yorumlar mısın ?

@SDClowen : Tanıştığımız günden beri hiç bir bilgisini dostluğunu esirgemedi, bana kattığı çok şeyler var. Kendisine bir kez daha çok teşekkür ediyorum.
@sarkolata : Sahip olduğu statü ve yaptığı işler ortadayken; dostluğu, yardım severliği karakteri çok düzgün bir insan. Aynı şekilde bana katkısı da desteği de çok büyük.
@Destan ve @predatorZ : Tanıştığımız günden itibaren 7/24 vakit geçirdiğim mükemmel insanlar.

? Silkroad Online ile nasıl ve kaç yılında tanıştın ?

--> Silkroad Online ile 2008 de Bodrum'da yaşarken bir internet kafede tanıştım.

? Silkroad Online' da yapmaktan en çok keyif aldığın şey nedir ?

--> Sürekli yenilikler getirmek yerinde saymamak benim en çok keyif aldığım şey denebilir.

? İlk kestiğin Unique'yi hatırlıyor musun ?

--> GSRO' da botlamaktan başka bir şey yaptığımı hatırlamıyorum :D

? vSRO Private Server sektörünün son durumu için neler söylemek istersin, sence bu illegal sektörün sonu gelecek mi ?

--> Bu sektörün bence sonu gelmeyecek ama gün geçtikçe eriyip azalmaya gidecek. Güncel oyuncu profili sürekli pay ve ingame üzerine olduğu ve bu
artık insanlar tarafından standartmış gibi nüksedildiği sürece, bitmeyecek ama her geçen gün daha kötüye gidecek.

? Daha önce hiç illegal sunucu açmayı denedin mi? Açmış isen başarılı olabildin mi? Kaç hafta sürdü ?

--> Kendi adıma 10 oyun falan açmışımdır totalde, fakat 300 den fazla oyuna geçen 10 yıl içinde büyük katkı sağladım.

? Yazılım ile uğraşmaya ne zaman başladın, sende bu merakı uyandıran neydi ?

--> 2015 yılına kadar yazılımla sadece uzaktan ilgileniyordum, fakat geçen zaman gelişen teknoloji içinde
yapılan şeyleri gördükçe içimde bir heves oluştu ve inanın ben bile nasıl öğrendiğimi anlamış değilim
bir anda içinde buluverdim kendimi.

? VSRO dünyasında ismi sıkça duyulan biri olarak hangi önemli projelere imza attın? Güncel olarak destek verdiğin, üzerinde çalıştığın veya gelecekte planladığın bir projen var mı?

--> Kendi açtığım ve çok önemsediğim projeler;
Riozen(3500+),
Rigador(2000+),
Riones(2000+),
KoGames(3500+),
Srohub2(3500+),
Corby(2000+),
ArcHera(4000+)

ArcHera için özel bir başlık açmak istiyorum; Archera' da ekipte bulundum fakat editörü ben değildim. Sadece sistemlerini ve eventlarını yazdım. Tabi ki fail olduğumuz içinde ben yapmadım demeyeceğim sorumluluk ekipteki herkesin.
Sezon 1 ve 2 dolu ve stabil geçmişti. Maalesef sezon3de fail durumu oldu.
Bunun sebebi ise ekip arkadaşlarımızdaki testerlarımızın bizlere her şey düzgün çalışıyor demesi ve gerekli bilgileri vermemesiydi. Ekip arkadaşlarımızı iyi seçmeliyiz.
Ben sürekli kendimi geliştirmeye yaşamış olduğum iyi yada kötü tüm tecrübelerimden ders alarak geliştirmeye devam ediyorum.

VSRO olduğu sürece de geliştirmeye devam edeceğim.

? Son olarak bize söylemek istediğin bir şey var mı?

--> Eğer VSRO' yu bir iş statüsü olarak görüyor ve bu sektöre hizmet veriyorsanız, sadece kendi işlerinize odaklanmalısınız.
Kulağıma son zamanlarda gelen söylentiler, kendi yapamadıklarını yapan insanlara karşı nefret beslemenin, kötülemenin bir anlamı yok.
Kompleks kurmaya gerek yok. Siz daha iyisini yaparsanız zaten diğer insanların adını anmanıza gerek bile kalmaz.
Ben böyle yapıyorum...

Çok keyifli bir röportaj oldu, @risesun97 teşekkürler.

Alınan Beğeni
267
Ödül Puanları
43
Promaker sevdiğimiz bir abimizdi. Canti adamdı. Adabıyla eventbot yazmasını iyi bilirdi. Mesela ben bilmem.

SDClowen

PHP ~ C# ~ C++ ~ TypeScript
.
Alınan Beğeni
344
Ödül Puanları
263
Niyeyse öyle söylemek istedim. Allah korusun serverlar eventsiz kalır deme öyle şey :D
Ramiz ölmedi mi?

Tuna ben ne söyleyebilirim ki sana. Nasıl bi yorum yapayım bu konuya. Cümleyi kafamda kuramıyorum çünkü yok ne ingilizcede ne türkçede bu aradaki sıcaklığın nasıl bir his olduğunu açıklayacak kelimeler yok.

Tuna ile en çok yapmayı sevdiğiniz şey nedir?
Pubg oynamak :)

Promaker

C#,SQL,PHP Geliştirici
Developer
Alınan Beğeni
1,133
Ödül Puanları
93
Ramiz ölmedi mi?

Tuna ben ne söyleyebilirim ki sana. Nasıl bi yorum yapayım bu konuya. Cümleyi kafamda kuramıyorum çünkü yok ne ingilizcede ne türkçede bu aradaki sıcaklığın nasıl bir his olduğunu açıklayacak kelimeler yok.

Tuna ile en çok yapmayı sevdiğiniz şey nedir?
Pubg oynamak :)
Adaam adaaaaam

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.