Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Paylaşım Pubg'de Bulunan Tüm Oyun Modları ( Game Modes ) PUBG Tüm Oyun Modları

Spare

Machine Man
.
Katılım
28 May 2018
Mesajlar
3,318
Çözümler
2
Alınan Beğeni
3,344
Ödül Puanları
605
Konum
Bursa
PUBG Tüm Oyun Modları rehberimizde sizlere PUBG de yer alan bütün oyun modları ile ilgili kısa bilgiler vermeye çalışacağız. Öncelikle PUBG de sürekli oynadığımız 3 temel mod ve bu modların görünüm farkına göre çeşitleri vardır. Temel Modlar Solo – Duo – Squad ‘dır. Ayrıca tüm bunların TPP ve FPP olarak 2 farklı görüntü modu mevcuttur. Şimdi öncelikle oyun modlarını tek tek inceleyelim.


PUBG Tüm Oyun Modları

PUBG-Rehber


Solo Modu: Solo modunda oyuna tek olarak başlarsınız ve en son hayatta kalan kişi olmaya çalışırsınız.


Duo Modu: Oyunun temel amacın yine hayatta kalmaktır ancak bu defa herkes 2 kişilik takım halinde oyun oynar. Örneğin oyunda 100 kişi mevcut ise 50 takım hayatta kalmak için birbiriyle yarışır. Bu modda sıralama takıma göre belirlenir. Bireysel olarak sıralama mevcut değildir.


Squad Modu: PUBG ‘den en fazla keyif alabileceğiniz mod Squad Modudur. Herkes 4 kişilik takımlar halinde oyuna dahil olur ve en son hayatta kalan takım olmak için mücadele eder. Eğer daha önce lobide parti kurmadan girdiyseniz oyun sizi otomatik olarak bir takıma yerleştirecektir. Ama çoğu oyuncu yabancı olduğu için dil bilmiyorsanız solodan çokta farkı olmaz. Ama güzel bir ekip ile oyundan oldukça keyif alabilirsiniz.


Şimdide oyun içinde yer alan diğer modlarla ilgili bilgilere geçelim.


1-Man Squad:
1-Man Squad ile Solo arasındaki farkı çoğumuz merak etmiştir. 1-Man Squad modu ile oyuna girerseniz Sizin gibi tek oyuncuların yanı sıra diğer oyuncular 2, 3 veya 4 kişilik takımlar halinde mücadele edebilirler.


2-Man Squad: 2-Man Squad ile Duo arasındaki fark 2-Man Squad modu ile oyuna girerseniz sizin takımınız haricinde diğer oyuncular 2, 3 veya 4 kişilik takımlar halinde mücadele edebilirler yada tek başlarına oynayabilirler.


Zombi Modu: PUBG ‘e E3 2017 sırasında tanıtıldıktan sonra eklenen oyun modudur. Öncelikle zombi moduna normal oyun eşleştirmesinden ulaşamazsınız. Bunun için server listesini açıp orada bulunan listeden zombi modu oynanan bir sunucuya bağlanmanız gerekmekte. Zombi modu 10 Kişilik bir takımın bulunduğu geriye kalan 90 oyuncunun zombi olarak mücadele ettiği oyun modudur. Zombi modunda eğer zombiyseniz yerden hiçbir eşya alamazsınız. Zombi modunun amacı 90 zombinin hiçbir eşya olmadan 10 Kişilik takımı öldürmeye çalışmasıdır.


War Modu: Savaş modunda amaç haritanın küçük bir alanına bırakılan takımların birbirleriyle mücadelesinde en çok puan kazanarak birinci olmaktır. Savaş modunda uçaktan atladığınız zaman belli başlı ekipman ve silahları otomatik olarak envanterinize eklemektedir. Takım halinde mücadele ederseniz oldukça keyif alabileceğiniz bir oyun modudur.


Görüş Modları (FPP – TPP)

Bakış açısı ile ilgili tercihi oyuna girmeden sol menüden yapabilirsiniz.


FPP (First Person Perspective): FPP modunda karakter görünümü CS:GO ‘dan anımsayabileceğiniz üzere birincil bakış açısıdır. Burada ekranda sadece silahı gördüğümüz için TPP moduna göre bakış açımız oldukça kısıtlıdır. Kısıtlı olmasından dolayı TPP modu gibi geniş bir açıya hakim olmadığımızdan etrafımızda olup bitine daha dikkatli olmamız gerekiyor. Yeni başlayanlar için bir süre bu modda oynamak avantajlı olabilir.


TPP (Third Person Perspective): TPP modu karaktere daha geniş açıdan baktığımız moddur. Eğer değiştirmezseniz oyunun ana tericihi TPP modu olarak seçilidir. TPP modunda hakim olduğumuz alan daha geniş olduğu için etrafımızdaki hareketleri daha önceden görebiliriz ki bu düşman içinde geçerli olduğundan dikkatli hareket etmenizde fayda var. TPP modunu oynarken V tuşuna basarsanız FPP moduna geçiş yapabilirsiniz. Eğer bir evin içinde pusu attıysanız FPP modu ile daha rahat görüşe sahip olabilirsiniz.
 
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.