Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi

vSRO Çözüldü RegionID'ler hakkında... Basitçe bulma yöntemi.

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,760
Ödül Puanları
213
2 unique odam mevcut.
Gold rate'im muazzam oranda zor ve oyundaki goldu eritmek ve aynı zamanda oyuncuları job'a yönlendirmek için o odalara girişte gold alınıyor..

Bu odalara reverse ile girişi kapatmak istiyorum. (Son ölünen yer, son return scroll kullanılan yer, kaydedilen reverse noktası, parti üyesinin yanına ışınlan) gibi.

MaxiGuard üzerinden yapacağım bu işlem için sadece o odaların Region ID'lerini bulmam yeterli fakat, tam olarak belli bir bölgeye nokta atışı yapmak zor oldu.

Belirlediğim bu alanların RegionID'lerini net bir şekilde nasıl alabilirim ?

Region tablomda oda ismi detaylıca yazmıyor.. Aşağıdaki ilk görselde ki bölge Protector's Room. Bu oda Roc bölgesine bağlı ve Roc'a bağlı bütün regionID'lerin continentname kısmında Roc yazmakta...

Konuyla ilgili bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

1672665005008.png
1672665339910.png
>>>>>>>>>>ÇÖZÜM
Konunun amacı; REGION ID'lerin tespiti yönündeydi..
Çözümden sonra detay vermek için mesajı düzenliyorum..

Kod:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.
1672677659475.png

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,760
Ödül Puanları
213
@sarkolata
Daha önceleri /frame komutuyla xyz ve harita parçacıklarının numaralarını alıyordum işime çok yaradı..
fakat /addrallypoint komutunu hiç kullanmamıştım.. komut kullanıldığında sağ altta bulunduğun bölgenin RegionID'sini veriyor. Burada şunu sorucam.
Guarda eklediğimde başka bir ayar aktif olmalı mı ? Direk ekledim ve denedim.. yapamamışım.
Başkaca bir gereksinim var mı ?
1672671210038.png

Ek mesaj,
Biraz önce Region ID'lerin tamamını ekledim denemek için... ve yine istediğim/ karakterin öldüğü ya da reverse bıraktığı her yere gidilebiliyor.
Acaba guard ayarlarında konuyla ilişik başka bir ayar daha mı var bakındım göremedim.

sarkolata

.
Developer
Alınan Beğeni
787
Ödül Puanları
93
@sarkolata
Daha önceleri /frame komutuyla xyz ve harita parçacıklarının numaralarını alıyordum işime çok yaradı..
fakat /addrallypoint komutunu hiç kullanmamıştım.. komut kullanıldığında sağ altta bulunduğun bölgenin RegionID'sini veriyor. Burada şunu sorucam.
Guarda eklediğimde başka bir ayar aktif olmalı mı ? Direk ekledim ve denedim.. yapamamışım.
Başkaca bir gereksinim var mı ?
Ekli dosyayı görüntüle 14887

Ek mesaj,
Biraz önce Region ID'lerin tamamını ekledim denemek için... ve yine istediğim/ karakterin öldüğü ya da reverse bıraktığı her yere gidilebiliyor.
Acaba guard ayarlarında konuyla ilişik başka bir ayar daha mı var bakındım göremedim.
Reverse konusunda yok. Kalan tek seçenek Diğer Ayarlar > Ortak Ayarlar kısmındaki GM muafiyeti.

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,760
Ödül Puanları
213
Reverse konusunda yok. Kalan tek seçenek Diğer Ayarlar > Ortak Ayarlar kısmındaki GM muafiyeti.
O hiç aklıma gelmedi yaaaa.. sürekli gm chardayım normal charla da denemedim sağa sola koşarken yavaş olmasın diye.
kapatıp denedim OK' dir..Allah razı olsun hocam ayağına taş değmesin :)

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.