vsro
vsro
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

takiru

ɢтғc вαrмeɴ
.
Katılım
9 Ara 2018
Mesajlar
894
Alınan Beğeni
805
Puanları
93
Konum
AydınROCSRO NEDİR?
Silkroad Online'nin v1.188 versiyonu kullanılarak üzerine çeşitli birçok düzenlenmenin yapılması sonucu açığa çıkan bir private serverdir.
RocSRO'ya neden başlamalıyım?

Silkroad'ın Legend I versiyonunu örnek alarak geliştirilmesinden dolayı çoğu 80 cap sunuculara göre, ırk kaldırıp doğal dokusunu bozmadık. Farklı atmosferi ve 120 cap tadıyla her kesime hitap etmesini sağladık.
Diğer para tuzağı sunuculardan farkı ne?

RocSRO 2005 yılından beri Silkroad oyuncusu şahıs tarafından yönetilmektedir, oyuncunun halinden oyuncu anlar bu yeterli bir sebep sanırım.
Aktivite olarak neler mevcut, zamanımı nasıl geçireceğim?

Bizim vizyonumuz Legend I versiyonu. O zamanlar ne kadar etkinlik varsa size o etkinlikleri vaad ediyoruz, o etkinlikler haricinde diğer türeme etkinlikler Silkroad'ın ruhunu bozduğuna inandığımızdan ekleme gereği duymadık. Eğer oyunculardan talep gelirse tabiki pekçok etkinlik ekleyebiliriz, herşey oyunculara bağlı.
Başlangıç itemleri
Özüne sadık kaldık harici olarak speed scroll ekledik, genellikle başlangıçta speed sorunu rahatsız edici bir durumdu böylelikle bunun önüne geçmiş olduk.Jangan Düzenlemesi
Jangan da birkaç değişikliğe gittik, sıradan hali yeterince sıkıcı gelmeye başlamıştı bu sebepten dolayı daha player odaklı bir tasarım ile karşınıza çıktık, ayrıca bu durum silkroad piyasasında bir ilktir sizleri düşünerek bu tasarımı gerçekleştirdik.

Yeni Map Garden

Gelelim diğer bir güzel duruma; 80 cap sunucuyu nasıl renklendirebiliriz dedik ve aklımıza Garden'ı eklemek geldi.
Burası kasılma alanından daha öte bir yer, oyunumuzun ana sistemini oluşturan Legend Coin 'i buradaki moblar (Gavoi-Garus) sayesinde kazanabilirsiniz ve moblardan harici olarak Diamond Coin düşürerek diğer değerli eşyalara sahip olabilirsiniz.
Garden Unique Room

Burada toplam 3 adet oda bulunmaktadır. Bu odalarda Karkadann, Khulood & Mustafa uniqueleri bulunmaktadır, Lord Yarkan'a göre 2x daha fazla xp vermektedir fakat solo kesmek kolay değildir, parti ile kesmeniz tavsiye edilir.

Peki Legend Coin'i nasıl kazanabiliriz?

Aşağıda bulunan "Npc Asuka" Jangan'da yer almaktadır. Sizden istediği 10k Garden mobu kesmenizdir. Bunun karşılığında size 1 adet Legend Coin vermektedir. Bu rakam gözünüzü korkutmasın günde 1-2 sefer tamamlayabileceğiniz şekilde hesaplanmıştır.
Silk Kazanma Görevi
Diğer bir görev de silk scroll görevidir. Bu görevi Jandan'da bulunan "Npc Youka" ile konuşarak alabilirsiniz. Görev sizden Taklamakanda bulunan Niya'ları keserek 10k "Taklamakan Monster Blade" toplamanızı istemektedir. Tabiki Niya'ları sadece silk için kesmeniz gerekmiyor içerisinden düşen Ruby Coin ile pekçok özel eşyaya sahip olabilirsiniz.


TOGUI TRADE ROAD

Bu bölge kervan yolundan çok kestirme yol olarak görülebilir. Jangan veya Donwhang'tan aldığınız malları Togui kestirmesinden götürerek npc thieflerden korunmuş olursunuz böylelikle güvenli ve hızlı şekilde ticaretinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bir sorun var player thiefler peşinize düşerse kaçmanız çok zor olacaktır, buradan ticaret yapmak için güçlü veya ekip şeklinde bu işe kalkışmanız gerekmektedir, yoksa sizi büyük zarara uğratabilir bu kestirme yol.

Coin Sistemi
Legend Coin :

Sadece görev yapılarak veya silk ile satın alınarak elde edilir.
Diamond Coin :
Sadece Garden moblarından (Garus & Gavoi) düşmektedir.
Emerald Coin :
Capture the Flag eventinden elde edilir ,kesilen her kişi için 1 adet verilmektedir.
Ruby Coin :
Sadece Taklamakan moblarından elde edilmektedir.

SOS - SOM - SUN DROP
Drop olarak sadece sos & som itemler düşmektedir. Sun itemler npc'de satılmaktadır. (Sun itemleri almak için para yatırmaktan çok emek vermek gerekiyor.)


Yeni petimiz olan Agile Draco ile hıza doymayacaksınız.

Hepimiz biliyoruzki Çin karakterler kale savaşlarında buff yetersizliğinden dolayı üvey evlat muamelesi görmektedir.
Bu olayın önüne geçebilmek için Çin karakterlere özel, Pain skilli ve Fence skilleri ekledik. Böylelikle artık STR Çin karakterler Avrupalı Wariror karakteri ile eşdeğer sayılabilecek.
Tabi sadece STR karakterlere özel birşey yok ortada INT karakterleride düşündük, onlara özelde Life skilleri ekledik, böylelikle bir wizard kadar etkili olabilecekler.
(Gerekli dengeleme testleri yapılarak düzenlenmiştir, gerektiği takdirde oyuncular ek düzenleme isterse teste tabii tutulup ek düzenleme yapılabilir.)
Düzenlemeler sadece burada bitmiyor, Fire - Lightning & Cold tek çatı altında toplanmıştır.

Şu zamana kadar oyunda Heuksal buildi hep diğer buildlere göre pasif kaldı, bunun sebebi ise skillerinin yetersiz stun ve damageye sahip olmasıydı. Bu konuyada el attık ve skillerin hepsini baştan dizayn ettik. Artık en gereksiz gördüğünüz skiller en gerekli konuma yerleştiler.

Yine Pacheon buildindede skillerin yetersizliğinden dolayı, Rogue buildinde bulunan Desperate skillini Pacheon'a uyarladık.

Toplamda 3 kale aktif olacaktır.
Jangan - Hotan - Bandit

İlk hafta kaleler kapalı olup ikinci hafta açılacaktır.
(İlerleyen zamanlarda sunucu kapasitesine göre Constantinople Kalesi aktif edilebilir)


DAHA ANLATILACAK ÇOK ŞEY VAR AMA BİRAZDA ANLATMAK YERİNE YAŞAMAK GEREK.
SORU İSTEK GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİZİ BİLDİRMEKTEN ÇEKİNMEYİNİZ.

Açılış Tarihi : 08.02.2020

 
Son düzenleme:

Spare

Machine Man
.
.
Katılım
28 May 2018
Mesajlar
3,261
Alınan Beğeni
2,612
Puanları
605
Yaş
25
Konum
İstanbulTR : Konu ilerleyen günlerde güncellenecektir.
Öngörülen açılış tarihi : 6 Şubat
(Temel bilgiler bunlardır, ek düzenlemeler sonradan eklenecek olan şeylerdir.)
EN : The topic will be updated in the following days.

Projected opening date: February 6

Konunun güncellenmesini dört gözle bekliyorum. Kaliteli bir arkadaşımızın serveri, inşallah hakkettiği karşılığı alacaktır. ❤
 

takiru

ɢтғc вαrмeɴ
.
Katılım
9 Ara 2018
Mesajlar
894
Alınan Beğeni
805
Puanları
93
Konum
Aydın

Conqueror

Vsro/Database-Editör
Deneme Mod.
Katılım
3 Nis 2019
Mesajlar
1,041
Alınan Beğeni
495
Puanları
83
Yaş
26
Konum
istanbul
Bende bir iki güne düzenlemek için konu açmıştım tanıtımı yaptım onaylandıktan sonra Birisi sildi. İlginç.
 

takiru

ɢтғc вαrмeɴ
.
Katılım
9 Ara 2018
Mesajlar
894
Alınan Beğeni
805
Puanları
93
Konum
Aydın
Websitesi aktif edilmiştir, kayıtlar kapalıdır cumartesi günü saat 18:00' da kayıtlar ve indirme linkleri açılacaktır, 20:00 da sunucunun açılımı gerçekleştirilecektir. Sosyal mecralardan takip etmeyi unutmayın ve Discord kanalımıza katılıp Gamer Rölü ile belirli yetkilere sahip olan ilk 50 kişi arasına girme fırsatını kaçırmayınız.
Gününüzün hayırlı, işlerinizin berekli olması dileğiyle şen ve esen kalınız...
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt