Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü (S1033)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
Arkadaşlar daha deminki konumda belirttiğim gibi baghdad ve tüm haritalarını ekledim.

Warp koduyla bölgelere gidiyorum ve sıkıntı görünmüyor yani ekli gibi tüm görseller çalışıyor.
Fakat karakteri o bölgeye gönderince bölge / harita kapalıymış gibi (S1033) hatası veriyor çara girince.
fakat, RefRegionBindAssocServer'den 8 ARABIA bölgesini de aktif yaptım

Mesela bu warp kodundaki koordinatlara gidiyorum
/warp 32248 1491 496 1476

Sıkıtı nedir ?

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
Premium
.
Alınan Beğeni
6,143
Ödül Puanları
303
Evet,doğru olmasa zaten gittiğin yeri göstermez ya da gitmek istediğinden farklı yere atar seni, clientin crash falan olur.

Oyla 0

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
Yani o zaman karakteri ışınlanıdığım yer de doğru o zaman başka bir sorun var akşam bir daha bakıyım sorun ne olabilir ki:(

Oyla 0

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
/addwp komutuyla işimi hallettim ama şöyle bir sorun var sadece baghdada gidebiliyorum diğer bölgeler ekli fakat oraya erişim yok sanki yürünemez bir yer gibi görünüyor çünkü baghdadın alttarafına da girilmiyor kısaca sadece baghdad haritasında yürüyebiliyorum. petra ve diğer bölgelerde erişimim yok bunu nasıl çözeriz? region ile mi alakalı ?

Oyla 0

iMonarch

KGuardEDGE
.
Alınan Beğeni
995
Ödül Puanları
214
gameserverde mapler yüklenirken data içerisindeki navmeshler yüklenir, navmesh dosyaları oynadığımız haritaların makina diline cevrilmiş hali diyebiliriz. Gameserver mapleri yüklerken ilk olarak _Refregionbindassocserverı referans alırlar, örnek vermek gerekirse bu tabloda SD karşısına 1 yazdıgınız zaman 1. gameserver bu dosyayı yükler .Peki nasıl yükler? _Refregion tablosunda continentname stununda regionların isimleri yer alır siz _Refregionbindassocserver tablosunda SD yi 1 yaptıgınız zaman refregion tablosunda continentnameleri SD olan tüm regionları yükler. Bu kısım birinci asama. maplerin yüklenmesindeki 2. asamada _Refgameworld tablosu bu tabloda _Refinstanceworldregion tablosu ile bağlantılıdır. _Refregiondaki regionIDlerin _Refinstanceworldregion tablosunda worldID leri tutulur.Bu world idler regionlar ile _Refgameworld tablosunun arasındaki köprüyü kurar ve o worldID için belirlenmiş kuralların o regionda işlenmesini saglar. Örnek olarak; jobla girme zorunluluğu, pet açamama vs gibi.
Şimdi bu vermiş olduğum yoldan kendi sorununu kendin bulabileceğini umuyorum bol şanslar..
Tüm işlemleri tek tek yapmanı tavsiye ediyorum.Bu Tabloları girdiğin verileri baştan aşağı kontrol etmen gerekiyor.

-RefRegionBindAssocServer
-RefRegion
-RefInstance_World_Region
-RefGame_World_Config
-RefGame_World

Oyla 0

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
gameserverde mapler yüklenirken data içerisindeki navmeshler yüklenir, navmesh dosyaları oynadığımız haritaların makina diline cevrilmiş hali diyebiliriz. Gameserver mapleri yüklerken ilk olarak _Refregionbindassocserverı referans alırlar, örnek vermek gerekirse bu tabloda SD karşısına 1 yazdıgınız zaman 1. gameserver bu dosyayı yükler .Peki nasıl yükler? _Refregion tablosunda continentname stununda regionların isimleri yer alır siz _Refregionbindassocserver tablosunda SD yi 1 yaptıgınız zaman refregion tablosunda continentnameleri SD olan tüm regionları yükler. Bu kısım birinci asama. maplerin yüklenmesindeki 2. asamada _Refgameworld tablosu bu tabloda _Refinstanceworldregion tablosu ile bağlantılıdır. _Refregiondaki regionIDlerin _Refinstanceworldregion tablosunda worldID leri tutulur.Bu world idler regionlar ile _Refgameworld tablosunun arasındaki köprüyü kurar ve o worldID için belirlenmiş kuralların o regionda işlenmesini saglar. Örnek olarak; jobla girme zorunluluğu, pet açamama vs gibi.
Şimdi bu vermiş olduğum yoldan kendi sorununu kendin bulabileceğini umuyorum bol şanslar..
Tüm işlemleri tek tek yapmanı tavsiye ediyorum.Bu Tabloları girdiğin verileri baştan aşağı kontrol etmen gerekiyor.

-RefRegionBindAssocServer
-RefRegion
-RefInstance_World_Region
-RefGame_World_Config
-RefGame_World
Mantığını anladıktan sonra çözdüm sağolasın

Oyla 0

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
Premium
.
Alınan Beğeni
6,143
Ödül Puanları
303
Sorun çözüldümü çiçeğim?
Çözüldüyse konuyu çözüldü olarak işaretleyip topic başına çözümü yazarsın. ❤

Oyla 0

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
Çözüldü böceğim
Sorunun çözümü biraz kafa yorup karşılaştırmalar yapmak. Eklenmeyen veya eksiklikler vardı çözümü bu şekilde bulabildim.
Tek tek regionlara baktım, databasede eklimi değilmi diye. Eklenmemiş olanları ekledim. Farklı bir dosya daha indirip, hem database'ye eklediğim satırları, hem de benim eklediğim dosyayı hem de indirdiğim dosyayı eşleştirdim. 3 farklı konumda eşleştirmeler yaptım. Bu şekilde eksiklikleri buldum.
arkadaşın anlattıklarına dayanarak navmesh'leri kontrol ettim v.s

#Konu Kilitlenmeden baghdad mapdaki dc yeme olayı var belki bir çoğunuz biliyorsunuzdur onu araştırıyorum şuan

Oyla 0

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
Konu Kilitlenebilir Sayın Yetkililer;

Sorunlar çözülmüştür.

Konu içerisinde her detay mevcut. Takılan arkadaşlar anlayıp ve araştırıp çözüme ulaşabilirler.

Oyla 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.