Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü Server Satın Alacağım

Alınan Beğeni
18
Ödül Puanları
28
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
Herkese iyi akşamlar beyler,

90 cap EU/CH kuracağım. 2-3 gündür bir sürü video, destek ve deneme yanılma ile bir kaç şey yapmaya çalıştım ve hatta liste yaptım, temiz db ve server üzerinde. Tabi daha yolun baya baya başındayım. Öğrenmem gereken çok şey var tabiki. Listemi buraya koyacağım zaten, fikri olan veya tavsiyelere açığım.
Server satın alıp evime kuracağım. 2500 kişilik bir server için neler lazımdır? Kendim internette gezindim ve az çok gördüm. Sizlerinde fikirlerini almak istiyorum. Kaç GB RAM olmalı? DDR3 mü DDR4 mü? 500 GB SSD yeterli mi? İşlemci hızı 3.4 üzeri olmalı mı? Ekran kartı ne olmalı? İşletim sistemi olarak ne önerirsiniz? Önerdiğiniz bir marka var mı? Bu arada yurtdışında yaşıyorum. Türkiye’de belki elektronik aletler pahalandı ama yaşadığım ülkede sıkıntı yok. Sadece bir rehbere ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler

takiru

ɢтғc вαrмeɴ
.
Alınan Beğeni
1,122
Ödül Puanları
93
Hevesini kırmak istemem fakat yazdıklarını okuyunca birçok konuda bilgin olmadığını görüyorum. Bu yüzden tek başına bu işi beceremezsin hani birkaç sorun olsa yardımcı olayımda sunucuya ekran kartı? Ayrıca ram soruyorsun da alacağın sunucu ddr3 veya ddr4 mü? Ram MHz değerleri kaç, işlemci kaç çekirdek, yeni nesil mi eski nesil mi? 500gb SSD ile ne yapmayı planlıyorsun? Kullandığın altyapı up/down hızları nedir? Bu soruların ardı arkası kesilmez. Forumu az çok takip ettiysen genelde bilgili kişiler bu işleri tek başına halledebiliyorken sen bu durumda nasıl bir iş çıkarmayı düşünüyorsun bilmiyorum. En azından bu işleri aceleye getirme 3-4 yıldır uğraşıyorum daha serverimi açamadım senin bu bilgiyle yapacağın işten ne hayır gelir bilemiyorum yinede kolay gelsin.

Oyla 0
Alınan Beğeni
167
Ödül Puanları
43
evinde bu işi yapamazsın sadece server almakla bitmiyor maliyet hesapları yazılımlar sistem gereksinimleri sana pahalı olur
birazda fiyattan bakalım
tahmini alacağın sever 30 bin civarı burdan alırsın yurtdışı 20 bin olsun
windows server 2012 datacenter olmalı çekirdek hesabına gore işlemcinin 2 bin civarı başalar burda fiyat
sanallaştırma için gereken fiyatlar var ama şimdi aklımda deyil ben full paket almıştım zamanında 1500 tl
raid svıcht filan 4 port 10 g destekli fiyatları bilmiyorum vardır 1000 üstü
güvenlik programları degişiyor internette arastır netvork güvenlik
internet en az 3000 mb upload+dowloand gerek burda
sunucu için
çift işlemci e5-2620 v4
ddr DDR4 UDIMM 4X70P26062 8x4
ssd 4 adet almanı tavsıye ederım 500 x4 en az 500 mb veri trasferi olsun
1 tanesını windows kurulumu 3 tanesini bağımsız olacak sekıldı ve bu 3 tanesini 64k formaylayacaksın
içine sql server kurlumu yaptığında her database yedeği ve log dosyaları bu disklerde ayrı ayrı olacak buda sql serverın hızını ve fazla şişnesini önleyecek
evet şimdi maliyet hesapları tıoplamaya basla

Oyla 0

ZaKuRa

SRO Developer ' Pk2 Editor ' Designer'
.
Alınan Beğeni
717
Ödül Puanları
93
Intel Xeon E3-1270v6 - 4c / 8t - 3.8GHz / 4.2GHz
32GB DDR4
1TB HDD SATA
500Mbps bandwidth

Oyla 0

VaLe

Elbet Bir Gün
.
Alınan Beğeni
258
Ödül Puanları
63
Üzgünüm hayaller 750 mb yaşantı 5 mb

Son düzenleme:
Oyla 0
Alınan Beğeni
329
Ödül Puanları
63
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
Evinde nasıl yapamaz ? Adam yurt dışında yaşıyorum diyor ordaki hat hızlarını biliyormusun sen türkiyedeki gibi degil 1 tane degil 5 ta ne server kurar eve en düşük yurt dısındaki hat hızları 500 mbit ten başlıyor ve internet su gibi yurt dısında

Oyla 0
Alınan Beğeni
329
Ödül Puanları
63
Arkadaşım Pc nin özelliklerine bakmaya gerek yok ilk önce neye odaklancaksın oyunun 0 hata olmasına kusursuz olmasına ve bu işi daima mı yapıcaksın uzun yıllarmı yapıcaksın başlangıç için i5 8gb ram yeterli playerin yükseldikce ram yükseltirsin sunucu kurucaksan ekran kartının önemi yok playerin yükseldikce ram yükseltirsin ilk etapta oyunun hatasız olması ve playerlere odaklanman gerek yurtdışında yaşadıgın için bu arada eve de sunucu kurabılırsın yani oyununu eve kurabılırsın öğrenmek istediğin şeyler olursa seve seve yardım ederim allah yolunu acık etsin instagram = samet.can26

Oyla 0

Apollo

.
Alınan Beğeni
79
Ödül Puanları
53
Tamamen db'ye fileslere hakim olmadan hiç bu topa girmemeni öneririm.
Çünkü oyunu açmadan önce herşey güzel olur bug olmaz sıkıntı çıkmaz saldıran olmaz oyunu açtıktan sonra saldırı gelir bug olur sorun çıkar tek başına çözemezsin sürekli birilerine muhtaç kalırsın sıkıntı çekersin fazlasıyla uğraştığınla harcadığın para ile kalırsın.

Oyla 0

takiru

ɢтғc вαrмeɴ
.
Alınan Beğeni
1,122
Ödül Puanları
93
Adamın sro fileslerle ilgili hiçbir bilgisi yok ayrıca pc parçaları hakkında da yeterli bilgiye sahip değil, babam ile arasında fark yok yani, her parası olanın borusunu ottureceği bir piyasa değil burası. Bilgi gerek bilgiii, bilgisi olan 75tl ile 1 ay sorunsuz şekilde işletir oyununu ama bilgisi olmayan 100bin basar bı halta yaramaz ömrü 3 ay olur en fazla. Ben paran boşa gitmesin diye konuşuyorum ama çok bilmiş tavrını sergilemeye devam edersen bu kafayla aylık 30bin de kazansan yaşlılığını sefalet içinde geçereceğinin garantisini veririm.

Oyla 0
Alınan Beğeni
167
Ödül Puanları
43
Arkadaşım Pc nin özelliklerine bakmaya gerek yok ilk önce neye odaklancaksın oyunun 0 hata olmasına kusursuz olmasına ve bu işi daima mı yapıcaksın uzun yıllarmı yapıcaksın başlangıç için i5 8gb ram yeterli playerin yükseldikce ram yükseltirsin sunucu kurucaksan ekran kartının önemi yok playerin yükseldikce ram yükseltirsin ilk etapta oyunun hatasız olması ve playerlere odaklanman gerek yurtdışında yaşadıgın için bu arada eve de sunucu kurabılırsın yani oyununu eve kurabılırsın öğrenmek istediğin şeyler olursa seve seve yardım ederim allah yolunu acık etsin instagram = samet.can26
arkadaşı yanlış yönlendirme sen hiç sunucu arkasında iş yaptınmı çalışma mantığı nedir gereksinimleri nelerdir biliyormusun
(i5 8gb ram yeterli) diyorsun atarimi oynatacak arkadaş i5 ile

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.