Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi

Paylaşım Silkroad Online ile İlk Tanışmanız, Anılarınız...

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
Selamlar,

"Maksat muhabbet olsun ve anılarımızı hatırlamak amacıyla açılmış bir konudur."

Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi, bizlerin Silkroad Online gibi bir kuruluşun hayatımıza ne derecede girdiğini ve ne açılardan hayatlarımızın bakış açısına kadar değiştirdiği bu video oyununun kişisel olarak ilk tanışmanızı ve size kattığı bu duyguları hatırlamak amacıyla soruyorum.

Bugüne kadar girilen verilerin ve hasılatı göz önüne katarak büyük çaplı bir düşüşte olduğunu görüyoruz. Peki bu hayatımızı nasıl etkiledi? İlk tanışmamıza hitaben bu bağımlılığımızı kendisinden koparttı mı? Bugün bu tip konuları ele alarak sizlerle fikir alışverişi ve duygularınızı paylaşmanızı rica ediyorum.

Aslında günümüzde bu video oyunun ayakta duramama sebeplerinden bir tanesi de telefon uygulamalarının büyük bir rekabet içerisine girmiş olması diye düşünüyorum. Hal böyle olunca insanlar bilgisayarlardan çok anlık heves yaşayabileceği bir ortam yarattı kendisine. JOYMAX şirketi bu rekabete ayak uydurmaya çalıştığını düşünüyorum. İlk Silkroad Online düşüş süreci bu şekilde başladı. Fakat bu yapı değişim süreci düzeltilemez mi? Elbette düzeltilebilir. Fakat eskiye dönük bir yatırım yapılmak istenmiyor. Şirketin büyük bir kısmı uygulamalara yönelmiş durumda.

İlk konumuza dönecek olursak, ben Silkroad Online ile tanışma sürecim şöyleydi.. Bir çok sıklıkla Almanya dan gelen bir akrabam o yaz da Türkiye'ye gelmişti. Forumlarda o zamanlar çok az kişinin bildiği bir oyun vardı. Çünkü daha çok yeniydi. Fakat Türkçe desteği olmadığı için bir çok insan kayıt dahi olamıyordu. O zamanlar elbetteki İngilizcesi iyi olan bu akrabamın sayesinde biz bu oyuna kayıt olmuştuk. İlk başta o kadar çok ilgimi çekmişti ki.. Çünkü internet cafelerde "Underground, Counter Strike" gibi bir çok bilenen oyunlar başta gelmek üzere farklı bir video oyunu çok bilinmiyordu. Çünkü daha Türkiye'de yaygın değildi. Oyun tamamen yabancıların etkisi altındaydı. Bizde konuya çok hakim olmadığımız için oynamak ve zevk almak için oynuyorduk. İlk açtığım karakter Bow karakterdi. (Arrow bittiğinde karakterim bozuldu dediğimi hatırlıyorum. :D) Hala bow karakterin bende ayrı bir yeri olduğunu biliyorum. Sene bilmem kaç..

Saygılarımla,

V

V4N_HELLSING

Bende kısa’da olsa bi yorum yapmak isterim ☺
ağabeyim tarafından başlamıştım.o zaman tam olarak bende anlamamıştım ama internet cafe’ler bu sistemi çok önceden alışılmışlık bir sistem olduğu için mantığını çözmüşlerdi gözlemlediğim kadar.
Net olarak abim çalışıyorken internet cefeden bi makina kiralamış 7/24 aktif olarak, hatırlamıyorum sbot mbot üzerinden auto bot sistemi ya da parmak bot’un otomatik Halinde bişey yapmışlardı.
Warriors-Cleric oynuyordu Titan serverinde 007_BOND nickinde char hala duruyor 119 lvl 😀 bilemem kaç sıfır +12 veya 13 vardı sw nin 2009 yılında 3 kinglerinden birisi idi.
Onunla birlikte takılırken bende öğrenmiş 🦠 ve virüs kaptığımı bilememiştim 😀😀
Aradan belirli bir süre geçtikten sonra abim oyun için pc vs almıştı.
Konuyu çok uzatmak istemiyorum gerisi hepimizin başında 😂😂
Not olarak; benim yaşımda ve çok büyük ağabeylerle tanıştım 12-15 yıl kadar önceki tanıştığım insanlarla örnek 1 hafta önce birisi ile görüşmüş oldum. Bilmiyorum ama bu tür oyunlar gerçekten te güzel insanların içerisinde olduğu sürebilse güzel ortamlar oluşabileceğini çok iyi anlamış olduk.
508BEDFA-4F97-4AD8-BE41-C4DC31A93E3F.jpeg 07E67CF4-2BF5-4DC2-B057-A6C4DA61CB62.jpeg
Sene bilmem kaç 0 dan geriye kalanlar 😎

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
Bende kısa’da olsa bi yorum yapmak isterim ☺
ağabeyim tarafından başlamıştım.o zaman tam olarak bende anlamamıştım ama internet cafe’ler bu sistemi çok önceden alışılmışlık bir sistem olduğu için mantığını çözmüşlerdi gözlemlediğim kadar.
Net olarak abim çalışıyorken internet cefeden bi makina kiralamış 7/24 aktif olarak, hatırlamıyorum sbot mbot üzerinden auto bot sistemi ya da parmak bot’un otomatik Halinde bişey yapmışlardı.
Warriors-Cleric oynuyordu Titan serverinde 007_BOND nickinde char hala duruyor 119 lvl 😀 bilemem kaç sıfır +12 veya 13 vardı sw nin 2009 yılında 3 kinglerinden birisi idi.
Onunla birlikte takılırken bende öğrenmiş 🦠 ve virüs kaptığımı bilememiştim 😀😀
Aradan belirli bir süre geçtikten sonra abim oyun için pc vs almıştı.
Konuyu çok uzatmak istemiyorum gerisi hepimizin başında 😂😂
Not olarak; benim yaşımda ve çok büyük ağabeylerle tanıştım 12-15 yıl kadar önceki tanıştığım insanlarla örnek 1 hafta önce birisi ile görüşmüş oldum. Bilmiyorum ama bu tür oyunlar gerçekten te güzel insanların içerisinde olduğu sürebilse güzel ortamlar oluşabileceğini çok iyi anlamış olduk.
Ekli dosyayı görüntüle 4145 Ekli dosyayı görüntüle 4146
Sene bilmem kaç 0 dan geriye kalanlar 😎
Bende isroda oynuyorum ama benim çarıda 117 de bıraktım çok nadir giriyorum. +12 Legend stafım kaybolmuştu büyük ihtimal çalındı. Joymaxa defalarca ticket attım ve çözüme ulaştıramadılar. Hayatımda ilk ve son kez o silahım ortadan kaybolmuştu bu tam ilk serverlar birleşmeye başladığındaydı yanlış hatırlamıyorsam. O hayata küstürmüştü :D O zaman çok değerliydi o staff.. En Eski babelcilerdenimdir. Çok geniş arkadaş çevrem vardı. Hatta Egypt ve Yabancılarla ortak partilerimiz ve arkadaşlıklarımız vardı. Guild olarak mükemmel zamanlarımız oldu. Unionlarımız ile kardeş gibiydik. Şimdi O eski kitleden çok nadir kişi oynuyor. Çoğu evlenip iş sahibi oldu. Farklı alanlara yöneldi. Gerçekten güzel zamanlardı. Çok güzel rekabetler yaşadım. Çok iyi dostluklar edindim. Hiç pişman olmadım. İyi ki oynamışım. Hala daha eski değerlerin kaybolmaması için ara sıra oynayan arkadaşlarımın davet ettiği serverlara katılıyorum. İş vesilesiyle benimde çok vaktim olmuyor açıkcası.

V

V4N_HELLSING

Kesinlikle birleşmede bi çok kişinin problemi olmuştu ticket sayesinde item vs eşyalarına sahip olanlar oldu.
örnek olarak düşünürsek 2005 te başlayan birisi örnek ben diyelim 2020 baz alırsak yaş 30-31😀😀
Zamanım olsa yine oynarım eski arkadaşların bana söylediği şu bi sw sen yap artık sw bizim olsun kapatmayalım onda takılalım 😂😂
İsro gerçektende para tuzağı yaptı artık. Gerçi her oyunun sonu böyle olur ilk bi gülücük ☺️😊 sonra bi öpücük 💋😘😚 derken devam ettiler 🙈 de ettiler .
Guild; AYYILDIZ_TİM ve BizBize ile unionduk o zaman nurmetkan diye bi abla 32 yaşındaydı guild masteri idi herkes saygısında takılıyordu.
Ama şimdi prevater’lerde gelip geçici onun için uzun sürmediği için sağlam dostluklar kurulamıyor.

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
Kesinlikle birleşmede bi çok kişinin problemi olmuştu ticket sayesinde item vs eşyalarına sahip olanlar oldu.
örnek olarak düşünürsek 2005 te başlayan birisi örnek ben diyelim 2020 baz alırsak yaş 30-31😀😀
Zamanım olsa yine oynarım eski arkadaşların bana söylediği şu bi sw sen yap artık sw bizim olsun kapatmayalım onda takılalım 😂😂
İsro gerçektende para tuzağı yaptı artık. Gerçi her oyunun sonu böyle olur ilk bi gülücük ☺😊 sonra bi öpücük 💋😘😚 derken devam ettiler 🙈 de ettiler .
Guild; AYYILDIZ_TİM ve BizBize ile unionduk o zaman nurmetkan diye bi abla 32 yaşındaydı guild masteri idi herkes saygısında takılıyordu.
Ama şimdi prevater’lerde gelip geçici onun için uzun sürmediği için sağlam dostluklar kurulamıyor.
Ki zaten kısa sürdüğü gibi herkes rekabet ve egosunu tatmin etme peşinde olduğu için düzgün bir kitle yakalanamıyor.
Ebru abla vardı bizde yaşı o zamanlar 28 felandı galiba bizim oralardandı serverda tanımayan yoktu :D İnternet kafesi vardı hep bota salıyordu 3 bilgisayarını işgal ediyordu :D Bende ara sıra gidip kendi çarımı orda açıp oynardık. Uniq felan keserdim bottan görüp gülerdi bana :D O bile bıraktı işin kötü tarafı :D

Secdet

.
Alınan Beğeni
412
Ödül Puanları
63
Venice de başlamıştım ne yalan söyleyeyim EU o zaman yok ben başladıktan 2 hafta sonra eu irkini getirmişlerdi cahillikten olsa gerek wizardda int yerine str ye vermistim isin tuhafi 30 level yapabilmistim o chari :)

Alınan Beğeni
79
Ödül Puanları
18
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
Erkek evladım olursa bilgisayar oyunlarından onu kesinlikle uzak tutacağım. Biz başımızı yaktık. Evladımı kurtarayım.

Detaya girmeme gerek yok, anladınız zaten.

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
Venice de başlamıştım ne yalan söyleyeyim EU o zaman yok ben başladıktan 2 hafta sonra eu irkini getirmişlerdi cahillikten olsa gerek wizardda int yerine str ye vermistim isin tuhafi 30 level yapabilmistim o chari :)
Önceden STR wiz çarlar görüyordum ama çok eskiden belkide dediğin dönemlerde nadir de olsa. Fakat bu yüksek levellerdeydi. Hayretler içinde kalıyordum. Ya hatta Str wiz & warrior çar gördüm ben. Tabi bunlar kasıtlı yapılan şeyler.

Gördüğüm ve yaptığım garip buildlerden biri de hybird blade ama öyle diyip geçmeyin. özellikle 120 caplarda bir çok kez denedim bu balance ayarlı yapılan build çok kararsız ve dengesizdir. Bunu kesinlikle herkes bilmez ve yapamaz. Bu ratioyu tutturabilmek gerçekten çok zor. Şöyle ki sabit bir stat değeri ile olan bir şey değil. (2 str 1 int gibi) Yapılan build kesinlikle kararsız ve dengesiz. Critical değeri değişkenlik gösteriyor. 5-15 k kritik vurabilirken bir anda 45-110 k arasında seyreklik gösteren kritikler vurabiliyor. El yakma pvp de kesinlikle kullanılmıyor. Oyunun bugu veya açığı gibi bir şey sanırım. Şimdi böyle yazdım diye bir çok arkadaş deneyecek. Fakat çok zor bir şey bu yapılandırma üzerinde 2 sene oyunlarda deneyen oyuncu tanıyorum. Pvp'lerde kesinlikle %95 başarı oranı var. Ortalama yatır-batır, zehir tutma oranlarını ve değişkenlik göstermesinin de hesaba katarak yaptığı pvp süresi maximum 1 ila 1.40dk. arasında dk. sürüyor. Pvp 'de yaklaşık ölme oranı %5 gibi bir oran. Karşı tarafın EU olması daha çok heal atmasına yol açıyor. Bu yüzden 1 healing cycle basması gerekirken 2 kere basıyor. Anladığım kadarıyla oyundaki ignore sistemini tetikliyor.

Muhtemelen bırakmışlardır fakat bunu yapabilen iSro ve vSro oyuncuları;

Hybird : "Secilmis" = International & (v) Silkroad Tr player. (Karakter banlandı.),(Bir çok vSro oyunlarında 4-5 sene öncesine kadar kapattırdı. Editli karakter var diye)
Hybird : "Wrong_Target = International Silkroad Eng player (Aldığımız bilgiye göre karakter 8 ay giriş yapamadı. Daha sonra soyuk bir halde oyunu bıraktı.)
Not : 2 ay kadar guildsiz eu karakter oynayıp daha sonra tekrar girmedi.
Hybird : "Hecia" = vSro Tr player (Uzun uğraşlar sonucunda yardım almadan yapılandırmayı deneyerek başaran gözlemlediğim tek kişi.)
İsmini tam olarak hatırlayamadığım bir yabancı daha vardı. O da sadece bu buildi bilenlerden birisi.

Büyük olasılıkla oynamıyorlar. oyunu bıraktılar.

Secdet

.
Alınan Beğeni
412
Ödül Puanları
63
Hybrid nuker chara yapiliyordu eskiden damageden Biraz da olsa kayip verse de PvP unique chari oluyordu :)

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.