Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi

SQL çoklu sorgu

Alınan Beğeni
30
Ödül Puanları
28
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
QQv8vle.png

A4 ile 3 değerinden küçük daha sonra a5 ile de 2'den küçük tüm değerleri tekrar listeledim. Gelen sonuçta a6,a7,a8,a9 sütunlarında değerleri aynı olan satırların A3 değeri büyük olanın A1'deki değerini almak istiyorum nasıl yapabilirim.

SELECT MAX(A3)
FROM TABLE
where A4<3 and A5<2
GROUP BY A6, A7,A8,A9

bu şekilde A3'deki veriyi çekiyor ancak a1 select eklediğimde procedür hata veriyor.

Alınan Beğeni
30
Ödül Puanları
28
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
SELECT max(A3), A6, A7,A8,A9,A1
FROM TABLE
GROUP BY A6, A7,A8,A9

I tried this way and still get the same error.

Column 'Table.A1' is invalid in the select list because it is not contained in either an aggregate function or the GROUP BY clause.

Yuppi

vsro.org
.
Alınan Beğeni
2,566
Ödül Puanları
113
group by a a1 ide eklemelisin bu tarz karmaşık gruplamalar yapacaksan common table expression la yap derim

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.