Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi

Çözüldü sro devkit gui

Alınan Beğeni
96
Ödül Puanları
28
Merhaba Clion ile sro devkit geliştirmeye çalışıyorum guileri editleme konusunda yeni sayılırım fakat daha dll dosyamı bile derleyemedim :)
belki basit sorunlarla karşı karşıyayım ilk kez yaptığım için , tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum
sorunum : sro_devkit projesini kurdum fakat derleyemiyorum <hash_map> is deprecated and will be REMOVED. Please use <unordered_map>. You can define _SILENCE_STDEXT_HASH_DEPRECATION_WARNINGS to suppress this error hatasını alıyorum , <hash_map> kullanımdan kaldırıldı ve KALDIRILACAK. Lütfen <unordered_map> kullanın diyor bana hata ayıklayıcı , bende <unordered_map> yapıyorum yine hata almaktayım , Altta hash_map dosyasının derleyicide hata veren kısımlarının altını kırmızı ile çizeceğim

Untitled.png

// hash_map extension header
// Copyright (c) Microsoft Corporation.
// SPDX-License-Identifier: Apache-2.0 WITH LLVM-exception
#pragma once
#ifndef _HASH_MAP_
#define _HASH_MAP_
#include <yvals_core.h>
#if _STL_COMPILER_PREPROCESSOR
#include <xhash>
#pragma pack(push, _CRT_PACKING)
#pragma warning(push, _STL_WARNING_LEVEL)
#pragma warning(disable : _STL_DISABLED_WARNINGS)
_STL_DISABLE_CLANG_WARNINGS
#pragma push_macro("new")
#undef new
#ifndef _SILENCE_STDEXT_HASH_DEPRECATION_WARNINGS
#error <hash_map> is deprecated and will be REMOVED. Please use <unordered_map>. You can define \
_SILENCE_STDEXT_HASH_DEPRECATION_WARNINGS to suppress this error.
#endif // _SILENCE_STDEXT_HASH_DEPRECATION_WARNINGS

Alt kısımlardaki kodlardada bu hatanın kopyaları vardır

template <class _Kty, class _Ty, class _Tr = hash_compare<_Kty, less<_Kty>>,
class _Alloc = allocator<pair<const _Kty, _Ty>>>
class hash_multimap : public _Hash<_Hmap_traits<_Kty, _Ty, _Tr, _Alloc, true>> {
// hash table of {key, mapped} values, non-unique keys
public:
using _Mybase = _Hash<_Hmap_traits<_Kty, _Ty, _Tr, _Alloc, true>>;

Derleyicimin Altta verdiği Bilgilendirme niteliğindeki hata

FAILED: source/libs/BSLib/CMakeFiles/BSLib.dir/src/BSLib/StringCheck.cpp.obj
C:\PROGRA~1\MICROS~1\2022\COMMUN~1\VC\Tools\MSVC\1434~1.319\bin\Hostx86\x86\cl.exe /nologo /TP -DCONFIG_CHATVIEWER_BADWORDFILTER -DCONFIG_DEBUG_CONSOLE -DCONFIG_DEBUG_REDIRECT_PUTDUMP -DCONFIG_IMGUI -DWINVER=0x0500 -D_CRT_NON_CONFORMING_SWPRINTFS -D_CRT_SECURE_NO_DEPRECATE -D_WIN32_WINNT=0x0500 -I"C:\Program Files\Microsoft Visual Studio\2022\Community\VC\Tools\MSVC\14.34.31933\include" -I"C:\Program Files\Microsoft Visual Studio\2022\Community\VC\Tools\MSVC\14.34.31933\ATLMFC\include" -I"C:\Program Files\Microsoft Visual Studio\2022\Community\VC\Auxiliary\VS\include" -I"C:\Program Files (x86)\Windows Kits\10\include\10.0.22000.0\ucrt" -I"C:\Program Files (x86)\Windows Kits\10\include\10.0.22000.0\um" -I"C:\Program Files (x86)\Windows Kits\10\include\10.0.22000.0\shared" -I"C:\Program Files (x86)\Windows Kits\10\include\10.0.22000.0\winrt" -I"C:\Program Files (x86)\Windows Kits\10\include\10.0.22000.0\cppwinrt" -I"C:\Program Files (x86)\Windows Kits\NETFXSDK\4.8\include\um" -IC:\Users\kadir\SRO_DevKit\source\libs\BSLib\src -IC:\Users\kadir\SRO_DevKit\source\libs\ClientNet\src -IC:\Users\kadir\SRO_DevKit\source\third-party\remodel\include -IC:\Users\kadir\SRO_DevKit\source\third-party\abi-testing\include /DWIN32 /D_WINDOWS /W3 /GR /EHsc /X /MTd /Zi /Ob0 /Od /RTC1 /showIncludes /Fosource\libs\BSLib\CMakeFiles\BSLib.dir\src\BSLib\StringCheck.cpp.obj /Fdsource\libs\BSLib\CMakeFiles\BSLib.dir\BSLib.pdb /FS -c C:\Users\kadir\SRO_DevKit\source\libs\BSLib\src\BSLib\StringCheck.cpp
C:\Program Files\Microsoft Visual Studio\2022\Community\VC\Tools\MSVC\14.34.31933\include\hash_map(22): fatal error C1189: #error: <hash_map> is deprecated and will be REMOVED. Please use <unordered_map>. You can define _SILENCE_STDEXT_HASH_DEPRECATION_WARNINGS to suppress this error.
[2/150] Building CXX object source\libs\ClientNet\CMakeFiles\ClientNet.dir\src\ClientNet\MsgStreamBuffer.cpp.obj

Ve buna benzeyen hatalarda vardır hepsi hash_map kodundan kaynaklı sanırsam

Ekli dosyalar

• Untitled.png
    Untitled.png
    223.7 KB · Görüntüleme: 35
Alınan Beğeni
96
Ödül Puanları
28
onu izleyerek yaptım zaten olmuyor - 2005 visual studioya göre yazılmış kodları çoğu kod eski ve benim 2022 studio kabul etmiyor

EfsaneSro

Sıkıldım
.
Alınan Beğeni
8,889
Ödül Puanları
113
onu izleyerek yaptım zaten olmuyor - 2005 visual studioya göre yazılmış kodları çoğu kod eski ve benim 2022 studio kabul etmiyor
zaten devkit derleyebilmek için
2005
2010 kurulu olması gerekiyor tek 1 visual ile olmuyor zaten hepsinin pcde olması gerekli derlenebilmesi için
2005 ve 2010 da sadece c++ paketleri seçilip custom kurulum gerçekleştirilecek diğer asıl kullancağın visual studio 2022-2023 te ise full kurulum gerçekleştirecen Windows SDK falan filan

bence visual studio ile yap fakat 2005 ve 2010 u orda anlatılan gibi kur .

2005 ve 2010 'un kurulumuda aynı

Alınan Beğeni
96
Ödül Puanları
28
2022 yüklü diye olmuyor galiba , 2005 i kurdum açılıyor , 2010 setup programını çalıştırınca kurulumu yapmıyor next dememe rağmen kurulum başlatmıyor , clion'dan vs2010 - 2005 vs seçiyorum seçeneklerde çıkıyor ama hata veriyor bununla debug yapamayız diyor açıkçası , bu sro_devkit projesini başka nasıl açabilirim ben çok eskiden yapılmış güncellemede vermemiş yapan kişi

sarkolata

.
Developer
Alınan Beğeni
787
Ödül Puanları
93
PC'de hangi sürümler yüklü olursa olsun clion'dan 2005i seçerek onla compile ettirebiliyorsun. Uzun zaman oldu tam hatırlamıyorum ama, clion sanırım 2005 desteklemiyor. Desteklesin diye visual studio ayarlarından bir şeylerle oynayıp kandırıyorduk. O florianın sayfasındaki rehberde vardı anlatımı

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.