Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi

Çözüldü sro devkit gui

Alınan Beğeni
96
Ödül Puanları
28
sağolun hocam dediklerini kontrol ederek yapmaya çalışacam
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Tüm ayarlamalarımı yaptım VS 2005 , 2010 , Cmake Tüm Hepsi Kuruludur
Clion'u açar açmaz bu hatayı alıyorum :

Kod:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.
haha.png
cmake.png
down-arrow.png Alttaki Fotoğrafta Cmakeyi Kurup Tanımlamama Rağmen bir hata almaktayım
2.png
Test Cmake run finished with error More... Tıklayınca Alttaki hatayı vermektedir
Kod:

C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio 8\Common7\Tools\vsvars32.bat Yolundaki Dosyanın içerisine Clion 2005 Visual Studioyu Görmediği için içerisindeki uygun alana @set VisualStudioVersion=8.0 Kodunu Ekledim altta görebilirsiniz , Clionda Artık 2005 Visual studio gözüküyor check-mark (1).png

vsvars32.bat Dosyamın içeriği

Kod:

down-arrow.png Build Edince Alttaki Görseldeki gibi hata almaktayım down-arrow.png

Untitled.png

down-arrow.png Tam Hatanın Kodu Alttadır down-arrow.png

Kod:

Sormak istediğim Extra Soru :
Daffoid Kullanımdan kalkmış , Direkt olarak Visual Studio 2010 ilede Açamıyorum Daffodil kuramadığım için , Microsoft sitesindende kalkmış heryerden kalmış hiç bir yerde yok mecbur Clion ile Debug etmeye çalışıyorum bunu başka nasıl yapabiliriz daha detaylı anlatırsa bilen arkadaşlar çok iyi olur Teşekkür ederim şimdiden
Sro_devkit ile uğraşmaya neden başladım ? guard geliştirmeye çalışıyorum eğer professional olarak işi çözersem ilk işim forumda
Sro_Devkit Geliştirme konusu açmak istiyorum detaylı olarak sro_devkit ile oyun içi pencereler nasıl eklenir + guard nasıl yapılır , DLL guarda nasıl enjecte edilir ,Guard ve Sro_Client arasında nasıl bağlantı kurulur , Port ayarları nasıl yapılır , Proxy nedir ne işe yarar , Oyunumuzu korumak için Guard'a korumalı ip nasıl ekleriz VS detaylı şekilde herkesin faydalanması için uğraşıyorum kimsenin guarda para vermesinden yana değilim , para vermekten ziyade kullandığımız Guard dediğimiz şeyin temellerini öğrenmek herkesin hakkıdır bence ve herkesin bu konular hakkında bilgi sahibi olmasından yanayım paylaşmak güzel bişeydir belki toplu şekilde Forumda daha güzel programlar geliştirebiliriz birlikten güç doğar sonuçta , umarım çözerimde bu işlerden anlamayan arkadaşlarada bir umut olurum , PHP panelleri editleyecem daha forumda paylaşacam hatasız olarak yardımlarınızı bekliyorum

Alınan Beğeni
96
Ödül Puanları
28
Daffodil kurdum visual studio projeyi açamıyorum projenin başlatma .SLN uzantılı dosyası yok :)
sro_devkit diye paylaşmışlar , zamanında belki açılıyordu bilmiyorum ama şuanda açılmıyor açabilen varmı bilmiyorum ben yapamadım
hiçbir gui dosyasını editleyemiyorum açıkçası

Akasha

PK2 Editör , VSRO Developer , Web Design
.
Alınan Beğeni
168
Ödül Puanları
43
Bu kod, hash_map başlık dosyasının içeriğini gösteriyor. Kodda, _SILENCE_STDEXT_HASH_DEPRECATION_WARNINGS makrosu tanımlanmadan önce <hash_map> kullanıldığında bir derleme hatası mesajı gösteriyor.

Eğer _SILENCE_STDEXT_HASH_DEPRECATION_WARNINGS makrosu tanımlanmazsa, hatayı göstermek için #error ifadesi kullanılıyor. Bu hatayı engellemek için, _SILENCE_STDEXT_HASH_DEPRECATION_WARNINGS makrosunu tanımlamanız gerekiyor.

Aşağıdaki kodu, #ifndef ile başlayan ifadeyle birlikte, kodun başına ekleyin:

Kod:

Bu şekilde, _SILENCE_STDEXT_HASH_DEPRECATION_WARNINGS makrosu tanımlanmış olacak ve <hash_map> kullanımı hakkında uyarı mesajı gösterilmeyecektir.
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Derleyicimin Altta verdiği Bilgilendirme niteliğindeki hata

FAILED: source/libs/BSLib/CMakeFiles/BSLib.dir/src/BSLib/StringCheck.cpp.obj
C:\PROGRA~1\MICROS~1\2022\COMMUN~1\VC\Tools\MSVC\1434~1.319\bin\Hostx86\x86\cl.exe /nologo /TP -DCONFIG_CHATVIEWER_BADWORDFILTER -DCONFIG_DEBUG_CONSOLE -DCONFIG_DEBUG_REDIRECT_PUTDUMP -DCONFIG_IMGUI -DWINVER=0x0500 -D_CRT_NON_CONFORMING_SWPRINTFS -D_CRT_SECURE_NO_DEPRECATE -D_WIN32_WINNT=0x0500 -I"C:\Program Files\Microsoft Visual Studio\2022\Community\VC\Tools\MSVC\14.34.31933\include" -I"C:\Program Files\Microsoft Visual Studio\2022\Community\VC\Tools\MSVC\14.34.31933\ATLMFC\include" -I"C:\Program Files\Microsoft Visual Studio\2022\Community\VC\Auxiliary\VS\include" -I"C:\Program Files (x86)\Windows Kits\10\include\10.0.22000.0\ucrt" -I"C:\Program Files (x86)\Windows Kits\10\include\10.0.22000.0\um" -I"C:\Program Files (x86)\Windows Kits\10\include\10.0.22000.0\shared" -I"C:\Program Files (x86)\Windows Kits\10\include\10.0.22000.0\winrt" -I"C:\Program Files (x86)\Windows Kits\10\include\10.0.22000.0\cppwinrt" -I"C:\Program Files (x86)\Windows Kits\NETFXSDK\4.8\include\um" -IC:\Users\kadir\SRO_DevKit\source\libs\BSLib\src -IC:\Users\kadir\SRO_DevKit\source\libs\ClientNet\src -IC:\Users\kadir\SRO_DevKit\source\third-party\remodel\include -IC:\Users\kadir\SRO_DevKit\source\third-party\abi-testing\include /DWIN32 /D_WINDOWS /W3 /GR /EHsc /X /MTd /Zi /Ob0 /Od /RTC1 /showIncludes /Fosource\libs\BSLib\CMakeFiles\BSLib.dir\src\BSLib\StringCheck.cpp.obj /Fdsource\libs\BSLib\CMakeFiles\BSLib.dir\BSLib.pdb /FS -c C:\Users\kadir\SRO_DevKit\source\libs\BSLib\src\BSLib\StringCheck.cpp
C:\Program Files\Microsoft Visual Studio\2022\Community\VC\Tools\MSVC\14.34.31933\include\hash_map(22): fatal error C1189: #error: <hash_map> is deprecated and will be REMOVED. Please use <unordered_map>. You can define _SILENCE_STDEXT_HASH_DEPRECATION_WARNINGS to suppress this error.
[2/150] Building CXX object source\libs\ClientNet\CMakeFiles\ClientNet.dir\src\ClientNet\MsgStreamBuffer.cpp.obj
Bu hata, derleyicinizin hash_map başlığını kullanımdan kaldırdığı ve yerine unordered_map kullanmanız gerektiği konusunda uyarıyor. BSLib/StringCheck.cpp dosyasında, hash_map başlığını içerdiğini görüyoruz. Bu nedenle, derleme sırasında hash_map yerine unordered_map kullanmanız gerekiyor.

Önerim, BSLib/StringCheck.cpp dosyasında hash_map kullanımını unordered_map ile değiştirmenizdir. Başka bir seçenek de, CMakeLists.txt dosyasında StringCheck.cpp dosyasının derlenmesini devre dışı bırakarak derleme işlemini tamamlamaktır. Ancak bu seçenek, StringCheck.cpp dosyasının gereksiz olduğu anlamına gelebilir ve uygulamanızın beklenmeyen davranışlar göstermesine neden olabilir.

3841609

.
.
Alınan Beğeni
0
Ödül Puanları
1
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
1682845750681.png
1682845794110.png Why can't I open SRO_Client.exe

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.