Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

vSRO Çözüldü SRO_Client.exe, Loader.exe ile açılmasını engelleme Hk.

Rouran

.
Alınan Beğeni
42
Ödül Puanları
18
Merhaba, bugün pek üzerinde durulmayan bir konuda konuşacağız.

Geçmişte oyuncu olarak oynadığım bazı serverlarda (yerli/yabancı) rastgelmiştim. Loader6 sürümü ile MultiClient seçili olursa SRO_Client.exe yüklense bile karakter spawn olunca hemen DC veriyordu. Hatırladığım bir diğer sunucuda ise Loader.exe ile client başlatınca Login bağlantısında daha ID / PW yazamadan DC veriyordu.

Benim yapmak istediğim ise tamamen çalıştırılmasını engellemek. Yani Launch! tuşuna basınca SRO_Client.exe yüklenmesin, yüklenmeye çalışsa bile hemen geri kapansın.
Bu konuyla ilgili deneyimi veya fikri olan var ise onuda paylaşırsa yine yeterli olur. İşlemin yapılma mantığınıda bilsek bir adım ilerlemiş oluruz.

Şimdiden teşekkür ederim.

SDClowen

PHP ~ C# ~ C++ ~ TypeScript
.
Alınan Beğeni
344
Ödül Puanları
263
Basit düşünmek gerekirse client edx ile başlatıldığında memoryde edx'in inject girdileri vardır. Pattern aratıp eğer edx dll inject edilmişse crash verdirebilirsiniz.

Thanatos

.
.
Alınan Beğeni
656
Ödül Puanları
93
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
memoryde edx'in inject girdileri olabilir @SDClowen dediği gibi.

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
Premium
.
Alınan Beğeni
6,143
Ödül Puanları
303

kovboi

KGuardEDGE
.
Developer
Alınan Beğeni
587
Ödül Puanları
93
Pattern aratma ile ilgili örnek kod sunabilir misiniz?
Örnek kod edx loader sourcelerinde var. Statik adresler yerine pattern aratarak adres tespiti yapıyor ve gerekli hookları gerçekleştiriyor.
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

Ek olarak spawnda crash sorununun loader ile ilgili olduğuna emin değilim. Her nedense DevKit varken 15779 portuna bağlanan client multiclient açıkken spawn anında veya login anında crash oluyordu.

Rouran

.
Alınan Beğeni
42
Ödül Puanları
18
Teşekkür ederim mantığını anladım. Problem çözülmüştür konuyu silebilirsiniz.

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
Premium
.
Alınan Beğeni
6,143
Ödül Puanları
303
Teşekkür ederim mantığını anladım. Problem çözülmüştür konuyu silebilirsiniz.
Her açtığınız konuda, sorunu çözdükten sonra "onu anladım, bunu anladım, konuyu çözdüm, silebilirsiniz." deyip, çözümü dahi paylaşmıyorsunuz.

Bundan sonra forumda konu açmanıza izin vermeyeceğim, iyi forumlar.

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.