Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi

vSRO Çözüldü Stat scroll

Conqueror

Vsro/Database-Editör
.
Alınan Beğeni
2,384
Ödül Puanları
113
yere düşüyor alıyorum sorun yok scrol tıklıyorum evet hayır kısmı geliyor tıklıyorum hiç tepki yok aynı şekilde isim değiştirmede var bu sorun diğerleri sorunsuz çalıştı skill ve adv sıfırlama
Prosedüre scrollum refskill id sini gir

Z

ze bica

USE
SRO_VT_SHARD
GO
/****** Object: StoredProcedure [dbo].[_@blackrivertown] Script Date: 19.01.2019 14:16:25 ******/
SET ANSI_NULLS ON
GO
SET QUOTED_IDENTIFIER ON
GO

CREATE PROCEDURE [dbo].[_@blackrivertown]
@CharID INT
AS

BEGIN

Declare @blackrivertown int
select @blackrivertown = IsBattleField from SRO_VT_SHARD.dbo._RefRegion where wRegionID = (Select LatestRegion from SRO_VT_SHARD.dbo._Char where CharID = @charID)
end
if (@blackrivertown=0)
begin
declare @strength int
declare @Intellect int
declare @MaxLevel int
declare @remainStatPoint int
select @MaxLevel = MaxLevel from _Char where CharID = @charID
set @RemainStatPoint = (@MaxLevel*3)-3
set @MaxLevel = @MaxLevel+19
UPDATE _Char SET Strength=@MaxLevel, Intellect=@MaxLevel, RemainStatPoint=@RemainStatPoint WHERE CharID=@CharID
delete _CharSkill
FROM _CharSkill
JOIN _RefSkill ON _CharSkill.SkillID = _RefSkill.ID and _CharSkill.CharID = @charID
WHERE _RefSkill.Basic_Code LIKE '%COLD_SHIELD%'
return -3
END
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

fix all

USE
SRO_VT_SHARD
GO
/****** Object: StoredProcedure [dbo].[_@blackrivertown] Script Date: 19.01.2019 14:16:25 ******/
SET ANSI_NULLS ON
GO
SET QUOTED_IDENTIFIER ON
GO

CREATE PROCEDURE [dbo].[_@blackrivertown]
@CharID INT
AS

BEGIN

Declare @blackrivertown int
select @blackrivertown = IsBattleField from SRO_VT_SHARD.dbo._RefRegion where wRegionID = (Select LatestRegion from SRO_VT_SHARD.dbo._Char where CharID = @charID)
end
if (@blackrivertown=0)
begin
declare @strength int
declare @Intellect int
declare @MaxLevel int
declare @remainStatPoint int
select @MaxLevel = MaxLevel from _Char where CharID = @charID
set @RemainStatPoint = (@MaxLevel*3)-3
set @MaxLevel = @MaxLevel+19
UPDATE _Char SET Strength=@MaxLevel, Intellect=@MaxLevel, RemainStatPoint=@RemainStatPoint WHERE CharID=@CharID
delete _CharSkill
FROM _CharSkill
JOIN _RefSkill ON _CharSkill.SkillID = _RefSkill.ID and _CharSkill.CharID = @charID
WHERE _RefSkill.Basic_Code LIKE '%COLD_SHIELD%'
return -3
END

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,757
Ödül Puanları
213
SQL:
İçeriği görebilmek için Uye olmanız gerekiyor.
Gayet uygun bi proc.
Sadece townda basılabilmesi güzel.
Snow shield'e int limit konulmuşsa diye Snow serisini de kapatıyor..
takıldığım tek nokta şu; dışarda bastığımda tepki vermedi.. scroll harcandı.. bir seferinde relog attıım, diğerinde return attım ama giden scroll geri gelmedi..
Itemi hangi return scroll üzerinden kullandın ? fark ediyor mu diye düşündüm şu an.
Yok yukarda demişsin de
Dışarda kullanılınca hiç bir şey olmuyor return atıyosun ya da relog scrollu geri veriyor townda bastıgın zaman dc yiyor ve sıfırlıyor
diye.. ona dayanarak bu soruyu sordum..

Item türünü return scroll değil de time service olarak vermişim.. return verdiğimde bahsettin hali alır mı ? @Wolwec ?

Teşekkürler tekrardan.

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
Gayet uygun bi proc.
Sadece townda basılabilmesi güzel.
Snow shield'e int limit konulmuşsa diye Snow serisini de kapatıyor..
takıldığım tek nokta şu; dışarda bastığımda tepki vermedi.. scroll harcandı.. bir seferinde relog attıım, diğerinde return attım ama giden scroll geri gelmedi..
Itemi hangi return scroll üzerinden kullandın ? fark ediyor mu diye düşündüm şu an.
Yok yukarda demişsin de

diye.. ona dayanarak bu soruyu sordum..

Item türünü return scroll değil de time service olarak vermişim.. return verdiğimde bahsettin hali alır mı ? @Wolwec ?

Teşekkürler tekrardan.
Evet olmasi gerek. Ayrı bir log procedure içerisinde de kullanılması daha iyi. Önceden kullanıyordum sorun yoktu diye hatırlıyorum. şehir haricinde herhangi bir sıfırlama işlemi yapmıyor. Şehir dışında teleport olunuyor fakat scroll geri geliyor. Fakat herhangi bir işlevi olmuyordu.

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,757
Ödül Puanları
213
Evet olmasi gerek. Ayrı bir log procedure içerisinde de kullanılması daha iyi. Önceden kullanıyordum sorun yoktu diye hatırlıyorum. şehir haricinde herhangi bir sıfırlama işlemi yapmıyor. Şehir dışında teleport olunuyor fakat scroll geri geliyor. Fakat herhangi bir işlevi olmuyordu.
İlgin için teşekkürler.. Düşündüğüm gibi time service'ten return scrolla'a cevirdiğimde çalışmadı. Eski scrolu tekrar ekleyip ya şehir dışında kullanıma kapatıcam ya da itemi geri verebilmesi için bir şeyler ayarlamaya çalışıam.

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
İlgin için teşekkürler.. Düşündüğüm gibi time service'ten return scrolla'a cevirdiğimde çalışmadı. Eski scrolu tekrar ekleyip ya şehir dışında kullanıma kapatıcam ya da itemi geri verebilmesi için bir şeyler ayarlamaya çalışıam.
Scroll hiç mi çalışmıyor ? Resetleme yapmıyor mu? Anydesk ile bakabilirim

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,757
Ödül Puanları
213
Scroll hiç mi çalışmıyor ? Resetleme yapmıyor mu? Anydesk ile bakabilirim
return sc high speed üzerinden sadece return atıyor.
time service üzerinden yaparsam çalışıyor gayet iyi.. prosedürde de göremedim item geri verme kısmını.. vermedi de :)
şimdi sıfırdan yapıyorum teşekkür ederim zamanını çalmıyım. ;)

Wolwec

ASOIAF
.
Alınan Beğeni
440
Ödül Puanları
63
return sc high speed üzerinden sadece return atıyor.
time service üzerinden yaparsam çalışıyor gayet iyi.. prosedürde de göremedim item geri verme kısmını.. vermedi de :)
şimdi sıfırdan yapıyorum teşekkür ederim zamanını çalmıyım. ;)
En iyisi siteden yaptırtmak ya da bağlantı koparttıktan sonra sıfırlamak

AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.