Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi

vSRO Çözüldü Sunucudan patch alamadım.

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,761
Ödül Puanları
213
Arkadaşlar,

Oyun sunucuda sorunsuz açık lakin sabah ilk patchi verdiğim halde oyuna kendi pc'mden girince update alamadım.

Şimdi çözüm için vermiş olduğum bilgiler doğrultusunda sizden yardım istiyorum.

1- 15779, 15884, 15881, 80 portlarım açık. (makina test olduğundan var olan hiçbir portu silmedim.. geçen sildik lakin güvenlik duvarı açıkken sildik.. sunucuya bir daha giremedik.. acele o ki Snap'de almamıştım...
2- entry3'de bulunan Download server portum açık değil. 21355
3- Vermiş olduğum patch 100 cap'tan 110 cap'a yükseltecek doğrultuda, client, klasörler ve txtler olması gerektiği yerde.. patch klasörlerinin isimleri küçük harf ile başlar.
4- Smc üzerinden patch başlattığımda bu dosyalar yaklaşık 15 dakika patchlendi..
5- İşlemlerden sonra tüm modülleri kapatıp yeniden başlattım..
6- Server'ı online edip kendi makinamdan girmek istediğimde patch atmadı ve patch failed şeklindeki klasik hatayı verdi..
EK soru: IIS portunu açmalı mıyım ?
VE

1- Portlarımda sorun var desem açık ve oyuna girebiliyorum..
2- Download server portunu açmadım. @EfsaneSro (Hakan)'ın videosuna da baktım yaptıklarının aynısını yaptım yine patch alamadım.
3- Patch büyük diye düşündüm kendi bilgisayarımda düzenleyip sunucuya yeniden restore edeceğim ama bir sonraki patch başarılı olur mu emin değilim işte.
4- Smcde patch hatasız sonuçlandı orda da sorun yok.
5- Bu maddeyi geçiyorum.
6- Dosya boyunu full map, sro_client, skilldataxxx.encler, refoptionalteleport.txt, leveldata.txt, vb şeklinde büyüktü..

Bunlar verebileceğim detaylar..
Buyrun dinliyorum :=)

MarjinaL

.
.
Alınan Beğeni
14
Ödül Puanları
3
Bu kullanıcıyla bir anlaşma yapmak istiyorsanız, bu forumdan uzaklaştırıldığını lütfen unutmayın.
ServerFiles içindeki srNodeData klasörünü aç entry 4 teki portu firewalldan izin ver baştan dene

Oyla 0

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
.
Alınan Beğeni
6,108
Ödül Puanları
303

Hatan zaten burada.
Download portunu patch için açman gerekli ve her zaman açık olmak zorunda. :D

Oyla 0

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,761
Ödül Puanları
213
Teşekürler arkadaşlar bende orayı özellikle belirtmiştim zaten. Teşekkürler

Oyla 0

Sieger

𝐕𝐒𝐑𝐎 𝐃𝐞𝐯𝐞𝐥𝐨𝐩𝐞𝐫, 𝐏𝐊𝟐 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐨𝐫
.
Alınan Beğeni
6,108
Ödül Puanları
303
Download Server portunu açmadan patch alamazsın. Her zaman açık bırakmak zorunda değilsin.
Her zaman açık bırakmak zorunda, çünkü her patchte ona izin vermesine gerek kalmaz. İleriye dönük bakmak gerekli.
Download'ta saldırı yemez zaten. :D

Oyla 0

DragonSlayer

Old School
Administrator
Alınan Beğeni
5,761
Ödül Puanları
213

Hatan zaten burada.
Download portunu patch için açman gerekli ve her zaman açık olmak zorunda. :D
Üstadım, giden gelen ?
İkisine de mi yoksa giden yeterli olur mu ?

Oyla 0
Alınan Beğeni
124
Ödül Puanları
43
Her zaman açık bırakmak zorunda, çünkü her patchte ona izin vermesine gerek kalmaz. İleriye dönük bakmak gerekli.
Download'ta saldırı yemez zaten. :D

Patch zamanları dışında oyunu etkilemeyeceği için her zaman açık bırakmak zorunda olmadığını belirttim. Bunun bir zorunluluk olmadığını arkadaşın da bilmesi gerekiyor ve sadece vSRO olarak bakmayın olaya. Dışarıdan erişime açık sistemlerde daima bir şekilde saldırı ihtimali de var demektir.

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.