Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
ROLLET remastered
vsupload kguardedgeakademi
cleopatra legacy

iSRO-R Çözüldü Teleport hatası

Duxets

.
Alınan Beğeni
5
Ödül Puanları
8
Arkadaşlar öncelikle hepinize selamlar.
Rigid fileslar ile kendi local makineme bir server kurdum. SQL'den Alexandria, Baghdat gibi kapalı mapleri açmama rağmen buralara hiç bir şekilde gidemiyor. Teleporttan tıklanmıyor. Reverse attığımda ise game server'da WriteDump(Idx: 8) Called, ExceptionCode: 0xC0000005 bu hatayı alıyorum. İlk başta 1x game server kullanıyordum. Belki tek game server kaldırmıyordur bu yüzden oluyordur diye 4x agent ve 4x game server ile serveri tekrar açtım ama yine aynı hata. Aşağıdaki görsellere hem 1x game server ile hem 4x game server ile aldığım hataları ekliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler. 1x game serverda baghdat kapalıymış ama önemli değil alexandria ve Kings Valley açık yine de gitmiyor oralara.

Düzeltme : Bu arada Paylaşım - ISRO-R Files 140 Cap 15DG 2022 konusundaki filesları ve clienti kullanıyorum.

4x Game Server ve SQL ayarları
123.png

124.png

1x game server ve sql ayarları
2.png

1.png

Çözüm
s.a alıntıdır ;
Rigid files'ta kendine özel itemler var örneğin rigid premium, rigid silk fakat bunlar client'te yok diğe biliyorum game server hata verir bu 0x0..5 hatası genelde kaynak bulunamadığı anlamına gelir, aktif ettiğin haritadaki bir obje yoktur (örneğin rigid objeleri) fakat önemsizdir o yüzden crash atmaz sadece hata basar,

Örneğin bir silahın BSR dosyasını bozuk bir bsr ile değiştirirsen ve o bozuk bsr'de girilen dosya yönlendirmesinde o dosya yok ise bu hatayı basar ve dc atar.

DC yemediğin sürece bir sorun olmaz, çünkü bu files sıkıntılı, üzerinde çalışıp düzenlenmesi gerekiyor fakat şu an benim buna mesai harcamaya vaktim yok.
alıntı link; Paylaşım - ISRO-R Files 140 Cap...

Mico

.
Alınan Beğeni
2,486
Ödül Puanları
113
kardes o filesde machinemanager geç açılıyor o açılmadan kendine gelmeden diğer filesleri açıyorsundur belki

Oyla 0

Duxets

.
Alınan Beğeni
5
Ödül Puanları
8
kardes o filesde machinemanager geç açılıyor o açılmadan kendine gelmeden diğer filesleri açıyorsundur belki
Yo hayır fileslar tamamen açılıyor ve oyuna girebiliyorum herhangi bir dc sorunu falanda yok şimdilik.

Oyla 0
Alınan Beğeni
449
Ödül Puanları
63
s.a alıntıdır ;
Rigid files'ta kendine özel itemler var örneğin rigid premium, rigid silk fakat bunlar client'te yok diğe biliyorum game server hata verir bu 0x0..5 hatası genelde kaynak bulunamadığı anlamına gelir, aktif ettiğin haritadaki bir obje yoktur (örneğin rigid objeleri) fakat önemsizdir o yüzden crash atmaz sadece hata basar,

Örneğin bir silahın BSR dosyasını bozuk bir bsr ile değiştirirsen ve o bozuk bsr'de girilen dosya yönlendirmesinde o dosya yok ise bu hatayı basar ve dc atar.

DC yemediğin sürece bir sorun olmaz, çünkü bu files sıkıntılı, üzerinde çalışıp düzenlenmesi gerekiyor fakat şu an benim buna mesai harcamaya vaktim yok.
alıntı link; Paylaşım - ISRO-R Files 140 Cap 15DG 2022

Oyla 0

Mico

.
Alınan Beğeni
2,486
Ödül Puanları
113
forumda paylasılan rıgıd 140 capde buglar mevcut saten dort dortluk bısı ıstersenız ya edıt bılgısıne ıhtıyacınız var yada para bayarsanız guzel birseyler olur

Oyla 0

Duxets

.
Alınan Beğeni
5
Ödül Puanları
8
s.a alıntıdır ;

alıntı link; Paylaşım - ISRO-R Files 140 Cap 15DG 2022
Hata bassın bu önemli değil bunun farkındayım. Benim problemim tam olarak şu. Bu bölgeler açık olmasına rağmen kapalı gibi davranıyor. Örneğin baghdat map veritabanında açık _RefRegionBindAssocServer tablosunda değeri 0 değil. Ama oyun içinde bu bölgeye karakter ile giremiyorum. Reverse attığımda bu hatayı basıyor. Ya da teleport ile ışınlanmaya çalıştığımda bölgeye girmiyor. Problemim bu. Sabah serveri baştan kurdum. İlk açılışta girdi sıkıntısız buralara. Az önce reset attım yine aynısı oldu girmedi.
Üst üste post gönderildiği için tek mesajda birleştirildi:

forumda paylasılan rıgıd 140 capde buglar mevcut saten dort dortluk bısı ıstersenız ya edıt bılgısıne ıhtıyacınız var yada para bayarsanız guzel birseyler olur
Bug bayaa var hemde istemediğimiz kadar. Ama bölge açık olmasına rağmen girmemesi ilginç geliyor :)

Sonunda çözdüm. SMC'den Level Sınırını 100 yaptığım 100 level üstü tüm mapleri otomatik olarak kapatıyormuş. Daha doğrusu mapler açık ama kullanıcılar erişemesin diye kapatıyor. Saçmalık :)

Oyla 0
Çözüm
Alınan Beğeni
8
Ödül Puanları
8
Hata bassın bu önemli değil bunun farkındayım. Benim problemim tam olarak şu. Bu bölgeler açık olmasına rağmen kapalı gibi davranıyor. Örneğin baghdat map veritabanında açık _RefRegionBindAssocServer tablosunda değeri 0 değil. Ama oyun içinde bu bölgeye karakter ile giremiyorum. Reverse attığımda bu hatayı basıyor. Ya da teleport ile ışınlanmaya çalıştığımda bölgeye girmiyor. Problemim bu. Sabah serveri baştan kurdum. İlk açılışta girdi sıkıntısız buralara. Az önce reset attım yine aynısı oldu girmedi.

Bug bayaa var hemde istemediğimiz kadar. Ama bölge açık olmasına rağmen girmemesi ilginç geliyor :)

Sonunda çözdüm. SMC'den Level Sınırını 100 yaptığım 100 level üstü tüm mapleri otomatik olarak kapatıyormuş. Daha doğrusu mapler açık ama kullanıcılar erişemesin diye kapatıyor. Saçmalık :)
Üstad şu smc olayını bi anlatıver be :D

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.