Tersine mühendislik

Kredi
0.00[TL]
vsro
Arkadaşlar ben yazılım öğrenmeye çalışıyorum. Eskiden paylaşılmış olan programları decompile ederek nasıl yazıldıklarını inceliyorum. bunuda genelde jetbrains uygulamasıyla yapıyorum ancak bazı programlar decompile olmuyor. Sizden istediğim bildiğiniz başka programlar veya codelarına erişebileceğim yöntem varmı?

Kredi
0.00[TL]
Şifrelenmiş dosyaları direk jetbrains ile decompile edemezsiniz. Güvendiğiniz sitelerde paylaşılan De4dot programlarıyla şifresini çözerek jetbrainsle decompile edebilirsiniz. Ayrıca dnspy programıda işinize yarar

predatorZ

Nub
.
Kredi
0.00[TL]
Kaynak kodu paylaşılan bir sürü program var onları inceleyip örnek alman daha faydalı olur, ben çoğu şeyi kaynak kodlarını inceleyerek anlamaya çalışarak öğrendim.

not: dnspy gibi tersine mühendislik programları bazı fonksiyonları ve tanımlamaları çeviremeyebiliyor yada hatalı çeviriyor kafa karıştırıcı oluyor, bazende düzgün bir şekilde çeviriyor ama dediğim gibi en güzeli doğrudan kaynak kodu incelemek.

Kredi
0.00[TL]
Kaynak kodu paylaşılan bir sürü program var onları inceleyip örnek alman daha faydalı olur, ben çoğu şeyi kaynak kodlarını inceleyerek anlamaya çalışarak öğrendim.

not: dnspy gibi tersine mühendislik programları bazı fonksiyonları ve tanımlamaları çeviremeyebiliyor yada hatalı çeviriyor kafa karıştırıcı oluyor, bazende düzgün bir şekilde çeviriyor ama dediğim gibi en güzeli doğrudan kaynak kodu incelemek.
Ben arkadaşta bir şey öğrenmekten çok guard çekme potansiyeli gördüm nedense 😂

Kredi
0.00[TL]
Oyunla ilgilenmiyorum benim ilgi alanım bot 2010, 2011'de paylaşılmış olan botlar için sormuştum. Gerekli desteği verdiğiniz için tekrar teşekkürler.