Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

dsgn kguard
vsupload kguardedgeakademi

vSRO Çözüldü Thief ve Hunter için Ayrı Ayrı Teleport Ayarlama

Alınan Beğeni
7
Ödül Puanları
8
Merhaba, Sorunum şu: Map ekledim ve bu mapa sadece job suit takanlar girebiliyor. 2 adet teleport ekledim. Teleportun biri ile thiefler diğeri ile hunter ve trader lar gitsin istiyorum fakat ne yaptıysam çözemedim. her iki teleporttan da tüm joblar gidebiliyor. Bunu nasıl ayarlayabilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Yuppi

vsro.org
.
Alınan Beğeni
2,567
Ödül Puanları
113
Merhaba, Sorunum şu: Map ekledim ve bu mapa sadece job suit takanlar girebiliyor. 2 adet teleport ekledim. Teleportun biri ile thiefler diğeri ile hunter ve trader lar gitsin istiyorum fakat ne yaptıysam çözemedim. her iki teleporttan da tüm joblar gidebiliyor. Bunu nasıl ayarlayabilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Hint: _RefGameWorldConfig

Oyla 0
Alınan Beğeni
7
Ödül Puanları
8
_RefInstance_World_Region tablodaki son world ıdleri ayarladım sorun yok
Özelleştirme kısmı ise _RefGame_World de bir WorldCodename olusturdum ve buradaki ID _RefInstance_World_Region bu tablodaki world id ile aynı zaten > _RefGame_World_Config bu tablodan ise özellikleri group olarak oluşturmama rağmen sorun devam ediyor.
Teleportlara jop suitsiz giriş olmuyor zaten sorun (her iki teleporttan da tüm joblar gidebiliyor ).
Bana Örnek verebilme şansınız varmı
dd

Oyla 0

Yuppi

vsro.org
.
Alınan Beğeni
2,567
Ödül Puanları
113
Templenin özelliklerine dikkatle bak, aradığın şey orada onun benzerini yapıcaksın.

Oyla 0
Alınan Beğeni
7
Ödül Puanları
8
yapıyorum fakat sonuç aynı temple default üzerinden ayarlıyorum Groupcodename düzeliyorum Id düzenliyorum sonuç yine aynı

Oyla 0

Yuppi

vsro.org
.
Alınan Beğeni
2,567
Ödül Puanları
113
RegionID girmen gerekiyor, oradaki tanıma göre girdigin regionID'den şu job giriş yapamaz yani öteki giriş yapabilir şeklinde mantıkla çalışıyor. Ordan yapılıyor çünkü daha önce yaptım.

Oyla 0

sector1337

Programmer
.
Alınan Beğeni
61
Ödül Puanları
75
_RefGame_World & RefGameWorld_Config kısmında ki temple ayarlarını yeni bir isim ile klonlayıp aynı ayarları kullanabilirsin kendi regionun için region giriş çıkışlarını da eklediğin teleportlarda _RefTeleport tablosundan GenWorldID column'u özellikle kontrol ederek yapabilirsin.

Oyla 0
Alınan Beğeni
7
Ödül Puanları
8
şimdi size duurmu şu şekilde arz edeyim

_RefInstance_World_Region tablosuna eklediğim WORLD Idler 101 atıyorum RegionIDler ise atıyorum 21210-32211-42212-42103 diyelim.
Bunları _RefInstance_World_Start_Pos > 'a World Id leri 101 olarak region x y z girdim.
daha sonrasıda refgameworld'e aşağıdaki kolonları girdim
101INS_ARENA_DEFAULT01000000GROUP_ARENA_DEFAULT

bundan sonra _RefGame_World_Config tablosunu açıp

11010GROUP_ARENA_DEFAULTENTER_LIMIT_CONDITION_LEVEL_MINIMUM_NUM100INT32
11011GROUP_ARENA_DEFAULTENTER_LIMIT_CONDITION_JOB_CLOTHES_PUT_ONONSTRING
11012GROUP_ARENA_DEFAULTENTER_LIMIT_CONDITION_RIDE_COS_NOT_RIDINGONSTRING
11013GROUP_ARENA_DEFAULTENTER_LIMIT_CONDITION_TRADE_COS_NOT_RIDINGONSTRING
11014GROUP_ARENA_DEFAULTENTER_LIMIT_CONDITION_FRPVP_VOUCHER_TAKE_OFFONSTRING
11015GROUP_ARENA_DEFAULTENTER_LIMIT_CONDITION_TEMPLE_ASSOCIATIONONSTRING
11016GROUP_ARENA_DEFAULTENTER_LIMIT_CONDITION_TEMPLE_ASSOCIATION_RATE_MERCHANT_HUNTER70INT32
11017GROUP_ARENA_DEFAULTENTER_LIMIT_CONDITION_TEMPLE_ASSOCIATION_RATE_THIEF70INT32
11018GROUP_ARENA_DEFAULTENTER_LIMIT_CONDITION_TEMPLE_ASSOCIATION_MINIMUM_NUM30INT32
11019GROUP_ARENA_DEFAULTGAMEWORLD_ENTRY_UNTOUCHABLE_TIME15FLOAT32
11020GROUP_ARENA_DEFAULTGAME_WORLD_NORMALIZE_TYPEGAME_WORLD_NORMALIZE_TYPE_ASTRING
11021GROUP_ARENA_DEFAULTUSER_COUNTING_ON_TEMPLE_ASSOCIATIONONSTRING
01022GROUP_ARENA_DEFAULTTRADE_CONFLICT_GENERAL_STATE_EXP_RATIO1FLOAT32
11023GROUP_ARENA_DEFAULTFAILED_ENTER_WORLD_TO_SPECIAL_TARGET_SWITCHONSTRING
11024GROUP_ARENA_DEFAULTFAILED_ENTER_WORLD_TO_SPECIAL_TARGET_GAMEWORLD_THIEFINS_DEFAULTSTRING
11025GROUP_ARENA_DEFAULTFAILED_ENTER_WORLD_TO_SPECIAL_TARGET_REGION_THIEF42212INT32
11026GROUP_ARENA_DEFAULTFAILED_ENTER_WORLD_TO_SPECIAL_TARGET_POSX_THIEF507FLOAT32
11027GROUP_ARENA_DEFAULTFAILED_ENTER_WORLD_TO_SPECIAL_TARGET_POSY_THIEF-1832FLOAT32
11028GROUP_ARENA_DEFAULTFAILED_ENTER_WORLD_TO_SPECIAL_TARGET_POSZ_THIEF1902FLOAT32
11029GROUP_ARENA_DEFAULTFAILED_ENTER_WORLD_TO_SPECIAL_TARGET_GAMEWORLD_MERCHANT_HUNTERINS_DEFAULTSTRING
11030GROUP_ARENA_DEFAULTFAILED_ENTER_WORLD_TO_SPECIAL_TARGET_REGION_MERCHANT_HUNTER21210INT32
11031GROUP_ARENA_DEFAULTFAILED_ENTER_WORLD_TO_SPECIAL_TARGET_POSX_MERCHANT_HUNTER1243FLOAT32
11032GROUP_ARENA_DEFAULTFAILED_ENTER_WORLD_TO_SPECIAL_TARGET_POSY_MERCHANT_HUNTER-1832FLOAT32
11033GROUP_ARENA_DEFAULTFAILED_ENTER_WORLD_TO_SPECIAL_TARGET_POSZ_MERCHANT_HUNTER7FLOAT32

girdilerini yaptım refteleport ve teleportdatatan genworld stunlarını 101 yaptım patchleyip media geçirmeme ragmen
eklediğim 2 adet teleportlardan yani her iki teleporttan da tüm joblar gidebiliyor .
Hunter teleportundan thief giriyor,thief teleportundan hunter giriyor.Sorun bu bana bu sekılde detaylı anlatım yapıcak forum yetkilisi varmı..

Oyla 0
AdBlock Detected

Anlıyoruz, reklamlar can sıkıcı!

Elbette, reklam engelleme yazılımı reklamları engellemede harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım.